Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
15 Październik 2019 - 03:24:08 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 37 38 39 40 41 [42] 43 44   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Towicz  (Przeczytany 137909 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kayna
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #410 : 05 Luty 2015 - 15:03:31 »

oddaje pokłon za obrazy historyczne:) szkoda że nie można podziwiać całej galerii..
a "czołgiem letniej radości" wytapetowałabym pokój ;)  
GAdS

Linki sponsorowane:

Vagabond
Tubylec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #411 : 07 Luty 2015 - 09:15:42 »

Świetne sa twoje prace Towicz tylko podziwiać, ale na poczatku wszystkie zdjęcia padły przez ten chol.. ImageShack. a szkoda bo było co ogladać. Faktem jest,że wiele for ucierpiało przez ten hosting. Dawno Cię nie było na forum, może znowu jakies potężne dzieło tworzysz. Czekam by podziwiac twój kunszt malarski.

Pozdrawiam.

Niczym strudzony życiem włóczęga, przemierzam najciemniejsze zakamarki swojej duszy w poszukiwaniu małej iskierki utraconych marzeń.
Beadom
Forumator
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #412 : 18 Luty 2015 - 22:03:58 »

Odniosę się do dwóch obrazów Batory pod Pskowem i Bitwa pod Grunwaldem. Po pierwsze wielki szacun (jak to mówią młodzi oczko) i ukłon w Twoją stronę napracowałeś się przy tych obrazach. Podziwiam. okok Jest niestety coś, co mi przeszkadza mianowicie czernie są głuche bez głębi, przez co obrazy spłaszczają się. Dobrze to widać m.in. na koniu Witolda brakuje świetlistych brązów. Do światła wychodziłeś poprzez bielenie. Nie zagłębiałam się w paletę i technologię malarstwa Matejki, więc nie jestem kompetentną osoba do udzielania rad, ale odnoszę wrażenie, że używał jakieś transparentne ziemie (umbry?) i nakładał laserunkowo na przemian z mocniejszymi pociągnięciami wychodząc ku światłu dodatkowo stosując przecierki, co w efekcie końcowym dawało efekt głębi ciemniejszych partii a także sprawiało ,że nie były tępe i nudne. Podobna rzecz z dymem za Witoldem przez rozbiały brakuje głębi i nasycenia w barwie. Zapewne w dużym stopniu odpowiedzialna za to jest tytanówka, która gasi kolory i sprawia, że robią się tępe jak wiadomo kiedyś stosowano niezastąpioną biel ołowiową. Może dać jakieś laserunki, przecierki na rozbiały?  Patrząc na Twoje malarstwo uważam ze świetnie władasz pędzlem, rewelacyjnie znajdujesz równowagę między światłem a cieniem i to, czego zazdroszczę Ci (tak pozytywnie) nie boisz się kontrastów i tak patrząc dochodzę do jednego wniosku. Czas kupić lepsze farby. Nie wiem, czym malujesz, ale tu doszukuję się problemu. Zyskasz lepsze nasycenie i głębię. Twoje malarstwo na to zasługuje.  Z wielką sympatią dla Ciebie i Twojego malarstwa serdecznie pozdrawiam. usmiech

Aaa…w Bitwie pod Grunwaldem horyzont zjechał  oczko
grullo
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #413 : 19 Luty 2015 - 00:53:40 »

Zgadzam, się trochę płasko, więcej laserunków przy się przydało w "Grunwaldzie". Ale detalów pełno i za to ukłony. Nikt już nie sięga po takie tematy, niby Bogoojczyźniane, ale chyba warto odgrzebać to co zacne z popiołów historii?

Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #414 : 24 Luty 2015 - 19:56:46 »

Dzięki za analizy i dobre słowa, ale - wicie rozumicie-mój aparat to zwykły kompakt, nie sposób nim pokazać, jak naprawdę wygląda obraz. Dlatego nie można na podstawie fotki z lekka obrobionej Photoscapem dokonać analizy barw, jakich użyłem w trakcie malowania. Jak pewnie się domyślacie, obrazy powstały na zamówienie, a zatem stanowią swego rodzaju kompromis. Niektórym elementom poświęciłem więcej uwagi, inne potraktowałem całkowicie umownie. Pamiętajcie też o różnicy formatów!
 Chociaż nie jestem fanem Matejki, bardzo się cieszę, że miałem okazję popracować z jego dziełami. Niczego bym w moich obrazach nie zmienił, wyglądają naprawdę fajnie.
015. Brama, 50x40

kayna
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #415 : 26 Luty 2015 - 19:24:27 »

świetna brama  okok
grullo
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #416 : 27 Luty 2015 - 02:18:27 »

O to tak ja u mnie, wszyscy, którzy widzieli moje obrazki na zdjęciach i w realu potwierdzają, że o podobieństwie nie ma co gadać, inne kolory, jakieś dziwne rozmycia światła. Szczególnie biele dziwnie wyglądają na zdjęciach, są spotęgowane i działają jak klasyczny filtr UV. Mimo wszystko fajnie, że się mierzyłeś z tym tematem, bo zawsze to jakieś inne doświadczenie. Brama super, masywna, całość mięsista i taka "wyczuwalna" przestrzennie. okok

wendipo
Malarz miesiąca

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #417 : 01 Marzec 2015 - 13:25:46 »

Brama super. Podoba mi się kolorystyka, widać, że budynek stary...........w czym cały urok usmiech

usmiech
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #418 : 03 Marzec 2015 - 09:29:47 »

016. Kiosk, 50x60

017. Kamienica na rogu, 60x50
kayna
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #419 : 05 Marzec 2015 - 01:57:08 »

świetne prace, mnóstwo fantastycznych detali, pięknie opracowana cegła , zniszczony odrapany stary tynk ,  znaki drogowe i tablica z ulicą  jak w realu, nawet Graffiti zachwyca, jest też tajemnicza  postać w oknie nad szyldem oczko jedynie chodnik z kamienicy przerzuciłabym  pod kiosk .. ale niech już będzie  tak
Strony: 1 ... 37 38 39 40 41 [42] 43 44   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: