Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
18 Sierpień 2019 - 13:50:23 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 44   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Towicz  (Przeczytany 135818 razy) Średnia ocena: 4
Gruszka
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #30 : 23 Wrzesień 2011 - 13:18:44 »

Nie jestem fanką takiej twórczości oczko ale wykonanie bardzo fajne.

Mój boże, a ja nie mam w domu ani kropli wódki...
/Dwa żebra Adama/
GAdS

Linki sponsorowane:

know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #31 : 24 Wrzesień 2011 - 21:26:27 »

Pierwsza praca  - widoczek bardzo uniwersalny , tzn każdy kto w mieście mieszka/mieszkał może sie zastanowić , czy to aby nie u niego na osiedlu  oczko Od strony techniczno - wizualnej podoba mi sie jednak druga praca - piaskowcnica, cienie na ziemi, światło... potem drzewo, budynek po prawej  okok ciekawie...

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #32 : 27 Wrzesień 2011 - 13:34:56 »

12. na pętli, akryl na płycie, 33x55

13.na gdańskiej, akryl na płótnie, 40x50

Mr.R
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #33 : 27 Wrzesień 2011 - 21:15:28 »

Będę pierwszy! Zatem skomentuję.

Naprawdę piękne obrazy z tramwajami. Szkoda że obecnie powstaje tak mało obrazów ze współczesnymi ulicami i ich urbanistyką. Wszak to utrwala miasta po setki lat. Wcześniej zdjęcia zaginą niż dobry obraz - a takie otoczenie nieuchronnie ginie. Kto z podziwem nie ogląda impresjonistycznych obrazów miast, tętniących życiem bulwarów z powozami i damami z parasolkami - to już przeminęło - Towicz zachował kawałek naszej codziennej rzeczywistości. Brawo.

Same obrazy są bardzo dobre, trochę brak mi ostrych kanciastych krawędzi (ale to takie moje zboczenie) - wszystko się rozpływa jest bez wyraźnych granic - takie raczej mgliste wspomnienie. Chyba że tak miało być, albo zdjęcie nie ostre. Bardzo przyjemnie się na to patrzy. A malowanie budynków, miast z masą detali wcale nie jest takie łatwe lekkie i przyjemne - podziwami.
Kropka
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #34 : 27 Wrzesień 2011 - 22:45:16 »

Świetne te tramwaje :-) Jakieś takie radosne są dla mnie - może dlatego, że uwielbiam ten środek lokomocji.
A ja się zastanawiam, gdzie ta pętla...?
Pozdrawiam
Gruszka
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #35 : 28 Wrzesień 2011 - 09:03:17 »

NIe pomyślalam zupełnie o takiej wartości tych obrazów, o jakiej pisze Mr.R.  - czyli o zakadrowaniu wspołczesnego czasu. Przekonuje mnie to - bo w pierwszej chwili pomyślałam, że ponownie świetne wykonanie, natomiast... po co?  rotfl ale teraz zmieniłam zdanie.
Poza tym bardzo podziwiam wykonanie - mnóstwo idealnie zgranych detali  okok

Mój boże, a ja nie mam w domu ani kropli wódki...
/Dwa żebra Adama/
SOHY
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #36 : 29 Wrzesień 2011 - 23:30:43 »

Witaj, musiałem zerknąć co tu umieściłeś . Myślę , że martwa jest naprawdę ciekawa ze szczególnym uwzlednieniem jabłuszka :-)
wyszło naprawdę pyszne . A malowałes owoce w martwej naturze ?, myślę , że to mogłoby być ciekawe .
Jak już słusznie zauważono robisz strasznie fajną pracę utrwalając nasz czas , naszą zmieniającą się rzeczywistość . To nie jest zbyt wdzięczny temat i nie jest łatwy tym bardziej podziwiam te dwie prace . Jeśli miałbym wskazać tylko jedną z całej galerii to wybieram NA GDAŃSKIEJ , jedzie do mnie ten tramwaj , wszystko się tam zgadza jak dla mnie,  światło jest super , kolorystyka super no i  ten tramwaj , możnaby napisac jak żywy :-)
TERAZ POLSKA to już jak dla mnie superliga . Uważam , że masz oko do tego co teraz , jesteś dobrym obserwatorem i to co malujesz jeśli chodzi o otaczający Cie świat jest dla mnie bardzo interesujące , intrygujące i ciekawe .
Więcej proszę .
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #37 : 30 Wrzesień 2011 - 19:12:59 »

Dziękuję serdecznie za wszystkie wpisy i komentarze, a także za wyróżnienie aż dwóch moich obrazków. Przyznam, iż planowałem dłuższą serię biednych i bezdomnych, ale jakoś nie wyszło...Może jeszcze kiedyś do nich wrócę.
Natomiast jeśli chodzi o tramwaje...Krajobraz miejski fascynuje mnie dynamiką, mnogością barw i kształtów, wszystko wiruje jak w kalejdoskopie (czasami dosłownie  oczko). Środki transportu ożywiają miasto, nadają mu swoistego kolorytu. Dzięki tramwajom i autobusom i innym pojazdom, miasto żyje. Lubię też znaki drogowe, które przecież same w sobie stanowią graficzny kod informacyjny, a przy tym wnoszą pewną artystyczną jakość w pejzaż zurbanizowany. Uważam też, że miejski pejzaż to ten, który otacza nas TERAZ, a nie sto lat temu. Tramwaj, jest lepszym tematem na obraz, niż konny wóz. Artysta powinien być obserwatorem i komentatorem, a nie muzealnikiem.

Gruszko - to jest pętla tramwajowa rotfl

14. nad brdą, akryl na płótnie, 50x70

15. nocą, 60x80

16. pętla 54, 30x40

Mr.R
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #38 : 01 Październik 2011 - 19:11:22 »

Nie miałem na myśli zachęcania kogokolwiek do malowania 100 letnich miejskich obrazów, natomiast zwrócenia uwagi na późniejsze historyczne znaczenie - właściwie bardziej emocjonalne, mówiące o artyście i jego osobistym podejściu do miejskich aglomeracji.

Co do wklejonych obrazków - brawo.

O ile pierwszy i trzeci nie ma w sobie nic szczególnego (zwłaszcza z trzecim szybko się obszedłeś), to pozycja numer 2 'nocą' jest godna ciepłych pochwał. Gratuluję.
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #39 : 01 Październik 2011 - 20:24:52 »

Nigdzie nie napisałem, że zachęcasz do malowania staroci. Doskonale zrozumiałem Twój wpis tak
Oczywiście 'pętla 54' ma bardzo szkicowy charakter, a 'nocą' niezłą atmosferę, ale uważasz 'nad brdą' nie ma w sobie nic szczególnego? Co z Twoją 'wrodzoną czujnością na sztukę'? Czyżbyś przeoczył nieomal autonomicznie potraktowany krajobraz po drugiej stronie rzeki, hiperrealny, dotykalny niemalże tramwaj, oraz impresjonistyczną roślinność po prawej? Jak mogłeś ?!? stres No dobra jaja sobie robię rotfl Dzięki za koment oczko
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 44   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: