Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
20 Październik 2019 - 22:15:07 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 44   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Towicz  (Przeczytany 138087 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
impresjonista
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #110 : 10 Grudzień 2011 - 07:19:58 »

Cebula intrygujesz mnie - Twoja recenzja Towicza obrazu -  lepiej bym tego nie ujął. Dociekliwym i uważnym jesteś obserwatorem, ale moje doświadczenie mi podpowiada że to forum nie lubi takiego widza co skąpi pochlebstw usmiech

Nie ma doskonałości, jest tylko doskonalenie...
GAdS

Linki sponsorowane:

know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #111 : 10 Grudzień 2011 - 19:23:28 »

hehehhehe, teraz Cebula bedzie robić za marude, ode mnie pałeczkę przejmie  rotfl 

Taka praca na szybko. Do sprzedania. Niegodna Ciebie i Twojego warsztatu.

tzn. serio to może racji trochę masz - co do tych anatomicznych elementów, nie mniej sam widzisz, że co innego te minusy nam zrekompensuje. Mi cień nie bardzo leży, Lunie sie podoba... itd itp...

Towicz mówił, że idzie w komercje hehe, ale - skoro idzie, to dobrze mu to idzie  okok  (lizus bedę, a co  oczko )

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
amaretta31
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #112 : 10 Grudzień 2011 - 22:25:15 »

Bardzo ładna pani... ja tytuł wymyśliłam "Silikon"...  rotfl
nokia75
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #113 : 10 Grudzień 2011 - 22:51:37 »

"Wamp"  usmiech

Co komu po tym, że choćby cały świat pozyskał ale na swej duszy stracił?......
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #114 : 11 Grudzień 2011 - 12:10:24 »

Dzięki za wszystkie wpisy usmiech
know- nie wiem, czy tutaj idę w stronę komercji, obraz nie powstał na zamówienie i prawdę mówiąc- nie jestem pewien czy już go skończyłem. Cień, który Ci się nie podoba, jest bardzo ważnym elementem całości i nie wiem, czy nie dość został wyeksponowany. Możliwe, że w przyszłości inne wersje powstaną.

Amaretto- jeśli widok kobiety z ładnym, duży biustem tylko takie skojarzenia w Tobie budzi...

Cebula- ciekawa recenzja, ale- nie zamierzałem malować anatomicznego studium, tylko- światło, cień, plama, chociaż nie udało mi się całkowicie przezwyciężyć włażenia w detal. Ale na pewno nie chodziło mi o odrabianie kolan, czy obojczyków usmiech Niespecjalnie natomiast interesuje mnie, co widz chciałby zobaczyć, ani do czego jest przyzwyczajony, dziwi mnie zresztą, że to akurat Ty mówisz takie rzeczy. Przyzwyczajenie---> nuda... Jest coś na rzeczy z tym momentem granicznym, o którym wspomniałeś. Moje wątpliwości dotyczą płaszczyzn podłogi i ścian. Czy jeśli na przykład zrobię parkiet, a na ścianie jakąś mozaikę, rury, szafki, itd, to nie odwróci to uwagi od postaci, która jest taka, jak zamierzałem i na pewno nie będę jej zmieniał ani tu, ani w możliwych kolejnych wersjach.
Ostatnią linijkę swojego wpisu mogłeś sobie darować. Nie dość, że jest dość napastliwa, to jeszcze w większości fałszywa. Obraz nie powstał (powstaje) na szybko, warsztatowo jest przyzwoity, a do sprzedania...jak najbardziej, jak każdy obraz, który maluję.

teresa
Admin
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #115 : 11 Grudzień 2011 - 12:40:04 »

Rzeczywiście cień jest za mocno wyeksponowany, bardzo rozprasza uwagę,
która winna się koncentrować na głównym temacie pracy tj. akcie kobiety.
Niewątpliwie dodaje dziełu pewnego wrażenia,
ale też wysuwa się na pierwszy plan oglądającemu a przecież tu nie o cień chodzi.
To raczej to oświetlenie, światłocienie aktu powinno grać w odbiorze pierwsze skrzypce w tej pracy.
Jaki temat ? po prostu dałabym "Akt w gorących barwach " bo są naprawdę super dobrane do tego tematu. okok
know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #116 : 11 Grudzień 2011 - 13:46:24 »

Tytuł Teresy dobry, taki w sam raz chyba.

Cień, który Ci się nie podoba, jest bardzo ważnym elementem całości i nie wiem, czy nie dość został wyeksponowany. Możliwe, że w przyszłości inne wersje powstaną.

Znaczy, że zastanawiasz sie by go (cień) jeszcze bardziej pokazać, wzmocnić, wyeksponować właśnie jeszcze bardziej ? hmm  mysl eee, chyba nie... wg mnie przynajmniej ;)

Moje wątpliwości dotyczą płaszczyzn podłogi i ścian. Czy jeśli na przykład zrobię parkiet, a na ścianie jakąś mozaikę, rury, szafki, itd, to nie odwróci to uwagi od postaci

otocznie dobre, nic bym nie zmieniał, takie jak ma być generalnie rzecz biorąc  okok

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
amaretta31
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #117 : 11 Grudzień 2011 - 15:17:15 »

Towicz... nie tylko takie skojarzenia budzi we mnie tego rodzaju praca... pozwoliłam sobie na mały żarcik... o technicznych stronach pracy już tu się parę osób wypowiedziało... nie będę po nich powtarzać...
Cebula
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #118 : 13 Grudzień 2011 - 02:15:44 »

Człowiek jest przyzwyczajony do oglądania drugiego człowieka takim jakim jest. Jeśli deformacja miała być tematem, to trudno odczytać go z płótna. Jeśli tematem jest akt, a celem uproszczenie go do podstawowych plam światła i cienia, to warto poświęcić dłuższą chwilę na maksymalne wcelowanie ich w miejsce. Mi do tego daleko i cenię to u innych. Kolana i obojczyki są, jak mi się wydaje, bardzo erotycznymi punktami, których podkreślenie dodaje żaru kobiecie, ale to może moje prywatne zboczenie. :D

Za ostatnią linijkę przepraszam. Dałem się ponieść fali malkontenctwa. Komercjalizację sobie przeczytałem, a pośpiech domówiłem. No i nie ugryzłem się w język.

Jeśli chodzi o otoczenie to jestem za wyciągnięciem go. Brakuje tutaj czegoś, co pozwalałoby się wpatrywać w obraz przez dłuższą chwilę. Jeśli nie postać, to czemu by nie otoczenie. Babka jest na tyle interesująca, by przyciągnąć uwagę z początku. Czemu by nie pozwolić wzrokowi przechodnia błądzić po otoczeniu i karmić się walorami tła, by wreszcie powrócił na koniec do najjaśniejszego punktu?

Burak stroni od cebuli,
a cebula doń się czuli
impresjonista
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #119 : 13 Grudzień 2011 - 18:35:53 »

Już wiem..., ten ukryty tytuł tego obrazu, z którego Towicz zrobił zagadkę. Brzmi mniej więcej tak "Dama ze zwichniętym obojczykiem i naderwanym cyckiem". Takie postawienie sprawy nadaje sens temu obrazowi i mogę się nim delektować w spokoju.

Cebula szacun i nie daj sobie nałożyć kagańca, tak jak każdy ma prawo malować to co uważa za słuszne, tak inni mają prawo wypowiadać się zgodnie z swoim widzeniem, komu się to nie podoba niech nie prezentuje swoich prac publicznie, no może mamie niech pokaże - ona zawsze pochwali.

Nie ma doskonałości, jest tylko doskonalenie...
Strony: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 44   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: