Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
15 Październik 2019 - 11:58:49 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 44   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Towicz  (Przeczytany 137918 razy) Średnia ocena: 4
wendipo
Malarz miesiąca

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #100 : 30 Listopad 2011 - 14:36:21 »

Bardzo fajna praca. Temat i wykonanie super, chętnie bym taki obraz u siebie w domu powiesiła okok

usmiech
GAdS

Linki sponsorowane:

know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #101 : 30 Listopad 2011 - 18:47:58 »

Ła, to jest super, lepsze od arbuza. Na pewno w sporej części dzięki dobremu światłu  okok elegancko pada na płaszczyznę krzesła, na podłogę, tam ten cień oparcia - te szczebelki  okok lux.
No i oczywiście te ptaszki - sam karmiłem przez spory okres czas u siebie  taką parkę, tylko gołębi miejskich , przylatywały mi na okno..., po pewnym czasie jeden nawet z ręki jadł... ach, sentymenty, yeah  oczko  
Już miałem coś marudzić, ale cisza.
Podoba mi się , jest klimat !  tak

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
Gruszka
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #102 : 03 Grudzień 2011 - 18:23:42 »

Pozdro dla arcymistrzów realizmu.
Ojej, ale groźnie :-) to że jesteś ode mnie  lepszy technicznie jeszcze nie oznacza że , automatycznie nigdy nie robisz błędów, maj dir :-) a mój post był generalnie komplementem :-) pozdro

Mój boże, a ja nie mam w domu ani kropli wódki...
/Dwa żebra Adama/
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #103 : 03 Grudzień 2011 - 21:50:01 »

Groźnie? Jakie groźnie? To był komplement plastikowa gruszko rotfl W końcu atrapy wyglądają teraz lepiej, niż prawdziwe owoce rotfl
Gruszka
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #104 : 03 Grudzień 2011 - 22:19:55 »

Groźnie? Jakie groźnie? To był komplement plastikowa gruszko rotfl W końcu atrapy wyglądają teraz lepiej, niż prawdziwe owoce rotfl
Mam nadzieje, że nie pijesz do mojego autoportretu :-)  oczko

Mój boże, a ja nie mam w domu ani kropli wódki...
/Dwa żebra Adama/
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #105 : 08 Grudzień 2011 - 21:45:29 »

35. brak pomysłu na tytuł, jakieś propozycje może?, 60x80 akryl, płótno

know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #106 : 09 Grudzień 2011 - 20:19:20 »

Jeee , dobre dzieła robisz teraz, coraz to lepsze walory estetyczne posiają... dzieła znaczy sie. No, panie też ;)
Całość z foto , czy torche z foto a troche od siebie?

Pani ładna, choć to kwestia gustu, podoba mi sie jak namalowałeś rękę, dłoń - bez szczegółów a tak..hmm.. kształtnie. Zresztą - jak i całą damę na obrazie. Stopy ukryłeś w cieniu , też  okok Kształt cienia całej postaci mi sie nie podoba, ale rozumiem że taki był na foto pewnie.  Oczy - może tęczówki i źrenice można było delikatnie ale bardziej zaznaczyć,hm - musze to zedytować w paint'cie i obczaić...
Barw użycie mi sie podoba, jak również światło  tak

To rozumiem jest Twoje "iście ku kumercji"? nawet jeśli to  okok

Tytuł, hmmm  mysl
- Czego chcesz?
- Na podłodze
- Ktoś przyszedł / Nakryta, tudzież: Przyłapana (w sensie że przez kogoś;)
- albo takie oklepane: Ku Słońcu, W Słońcu, W świetle , W blasku, Blask, etc...

Może ktoś inny doradzi?

Luna
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #107 : 09 Grudzień 2011 - 21:10:58 »

A mnie się ten cień podoba, właśnie dlatego że nie wygląda na cień  kobiety tylko jakiejś innej istoty, hmmm... zwierzęcej. Nie wiem czy to zamierzone czy przypadek. W ogóle kobieta wygląda według mnie dosyć dziko, przypomina mi dzikiego kota (nie mam oczywiście na mysli dachowca tylko coś znacznie większego usmiech podoba mi się,  może nazwij ja "Id" usmiech
know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #108 : 09 Grudzień 2011 - 21:32:40 »

Blask dzikości, Dziki blask  rotfl

Cebula
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #109 : 10 Grudzień 2011 - 00:18:53 »

CXL albo 128 usmiech

Mi tam daleko do Ciebie więc nie gniewaj się na wynurzenia początkującego. Brakuje mi tutaj smaczków formy przedmiotu, ale nie o to przecież musi chodzić. Wydaje się też, że pojawiają się drobne, niezauważalne prawie błędy anatomiczne, którym prostota kształtów nie służy. Drobne, delikatne zasugerowanie paru szczegółów na ciele mogłoby te błędy albo ujawnić, albo rozwiać wątpliwości. Takie wyciągnięcie obojczyka, a wielkość oświetlonej części ramienia i torsu względem głowy mogłaby nabrać proporcji. Ale to też może być kwestia zdjęcia, czy punktu z którego się maluje. Mi zawsze mówili, że dzieło musi wpierw bronić się samo, ukazywać postać niekoniecznie taką jaką się ją widziało, a jaką widzieć przyzwyczajony do oglądania ludzi widz chciałby zobaczyć. Podejrzenia również budzi skrót prawej ręki, czy lewa pierś i brzuch pod spodem. Tak zdawkowego potraktowania kolan po Tobie się nie spodziewałem. Ale to szczegóły.

Z drugiej strony przyzwyczaiłem się do tych Twoich smaczków z poprzednich obrazów i takie uproszczenia są pewną, nową jakością. To jest jakiś plus, ale czy w takich uproszczeniach nie powinno się skupiać na trafności plam? Sam chciałbym kiedyś nauczyć się stawiać plamy tam gdzie powinny być, a w tym też wydaje mi się tkwi istota uproszczeń. Jak z kompozycjami muzycznymi. Napisać prosty utwór w który dodatkowej nuty nie wsadzisz. Podmalówkom to uchodzi na sucho. Z wszystkiego da się wycofać. Pomyłki usprawiedliwić i tak dalej. A może to moment w którym wiedziałeś, że każda kolejna plama przerżnie pracę; oddali Cię od celu jaki sobie postawiłeś? Nie wiem.

No i te czerwone refleksy - czadowe. To jest to co lubię w malarstwie. usmiech Gra kolorem, badania jego światła. Tutaj znowu głosy w mojej głowie podpowiadają mi, że zbyt mała jest różnorodność barw, by stwierdzić, że to było celem. Wydaje mi się, że upraszczając paletę nakierowujesz odbiór widza na badanie doskonałości kształtów. Zaś upraszczając kształty chcesz, by zajął się innymi zjawiskami malarskimi. Efekt jest taki, że jako nieobyty widz nie wiem czym tu się zajmować. Powidokiem odbitym na ścianie obok?

Taka praca na szybko. Do sprzedania. Niegodna Ciebie i Twojego warsztatu.

Burak stroni od cebuli,
a cebula doń się czuli
Strony: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 44   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: