Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
20 Październik 2019 - 06:56:45 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Luna  (Przeczytany 11903 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Luna
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #30 : 19 Sierpień 2012 - 12:39:19 »

Zabrałam się za poprawianie Dziewczyny. Przy okazji zmieniłam tytuł na "Córka króla Midasa". Co do oczu, jak sugerował Towicz, to niestety ich nie otworzę bo wyszłyby chyba niezbyt dobrze na takiej warstwie poprawek. Skoro jest zamieniona w złoto, to patrzeć nie musi  oczko

Malowałam to z głowy więc nie jestem pewna co do  światła.  Chyba już zostawię tak jak jest... Zresztą po ostatnich poprawkach już mnie opuściła mentalnie.

"Córka Midasa", pastela sucha, 24/34

By aszar at 2012-08-19
GAdS

Linki sponsorowane:

Cebula
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #31 : 19 Sierpień 2012 - 13:14:15 »

Po co poprawiać pracę skoro można namalować nową, lepszą? Chociaż świadczy to o pewnej odwadze. Nie każdy jest w stanie podjąć na nowo porzucony czy ukończony kiedyś temat. Zazwyczaj dlatego, że jest się już trochę inną osobą. Tak więc "kończąc" - tak naprawdę się tworzy nowe dzieło na podłożu ze starego.

Portrety bardzo ciężko rysować z głowy. Wpierw należy zbudować w sobie pojęcie złożonej formy twarzy. Zastępowanie tego pojęcia poprzez piktogramy - oczu, nosa, ust czy uszu, a następnie łączenie ich w całość - pozbawia portret walorów realistycznych. Chociaż i taką drogę niektórzy dojrzali artyści obierają, ale i w ich przypadku wynika to z pewnej znajomości formy, którą dopiero wtedy upraszczają. Polecam rysowanie starych dziadów.

Sam obrazek ma swoje plusy i minusy. Włos mógłby się rozwiać pannie, ale chyba się skleił ze sobą i uchem. Czyżby woskowina? Przedziałek jest wklęsły, ale przecież powinien budować bryłę czaszki. Twarz ładnie odstaje od reszty pracy, ale przez to wygląda też jak przyklejona. Zupełnie nie łączy się z szyją. Sama szyja, to taki złożony temat - nie można jej uprościć do policzka! Usta pięknie błyszczą, jak i cała skóra, ale z jakiego powodu? Nie wydaje mi się, żeby nawet naoliwiona skóra tak błyszczała. Uszy oddzielone są od twarzy bokobrodami jeśli rozumiesz o co mi chodzi.

Więcej obserwacji!

Burak stroni od cebuli,
a cebula doń się czuli
Luna
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #32 : 19 Sierpień 2012 - 13:56:54 »

Dzięki za wskazówki, Cebula.
Co do poprawiania, poprawiłam bo chcę się nauczyć rysować, poprawiając mogę porównać z poprzednią wersją. Tutaj chodziło mi głównie o światło, o którym mówiła Teresa. Nie mam serca do malowania drugiej wersji bezradny, choć może byłby to lepszy sposób? Jednak jakoś mnie to nie ciągnie...
Wiem, ze malowanie z głowy to wyższa szkoła jazdy, nie dla takich "żółtodziobów malarskich" jak ja. Ale tak czasami myślę,  zanim się nauczę malować te rzeczy, które mi siedzą w głowie to sporo czasu minie - mogę nie zdążyć ich namalować  oczko a na starość ręce będą mi się trzęsły. usmiech
To nie jest realistyczny portret ani nie miał też taki być. Co do połysku twarzy, to akurat jest celowe, bo córka Midasa została zamieniona w kawał złota usmiech więc jest po prostu błyszczącym kamieniem.
Fajnie, że komentujesz te prace i to bardzo konkretnie. Widać, ze masz wiedzę - z której chętnie skorzystam usmiech

pylus111
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #33 : 13 Styczeń 2013 - 00:08:15 »

Witaj, "Żywe kamienie" moim zdaniem są najlepszą z Twoich prac, bardzo pomysłowe i dobrze wykonane, pozdrawiam !

Artysta nie jest opisywaczem świata, jest jego rywalem.
Strony: 1 2 3 [4]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: