Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
18 Sierpień 2019 - 06:08:32 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: AG-Malarstwo  (Przeczytany 12522 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
AdamGdula
Świeżynka
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« : 08 Lipiec 2011 - 13:20:30 »

Cześć! Zajmuję się plastyką od wielu lat, mam na swoim koncie parę wystaw i konkursów ale w przeważającej części realizuję zamówienia. Na własną twórczość niestety niewiele mam czasu. Jednym z moich  ostatnich obrazów autorskich jest "Jabłko niezgody" aka "An apple of discord". Wciąż czeka na ostatnie szlify, laserunki, nałożenie sosów itp... niestety w chwili obecnej bezustannie jestem zajęty innymi projektami o czym wkrótce. Poniżej fragmenty obrazu (całość kompozycji niebawem).

przez administrację forum.

2. Angelina Jolie z tytułowym złotym jabłkiem i córką na ramieniu.

3. Brad Pitt wskazujący gestem na płótno zawieszone za nim.

"Jabłko niezgody" Olej na płótnie 210x140 jest  obrazem alegorycznym, z elementami surrealistycznymi. Na ścisłe można go przyporządkować do sztuki pop-surrealistycznej. Obraz porusza problematykę kryzysu wartości współczesnego świata. W kompozycji bezdyskusyjnie dominuje para aktorska, ikony popkulturowe, Angelina Jolie i Brad Pitt z dziećmi... w razie potrzeby zamieszczę obszerną analizę napisaną przez krytyka sztuki.

Pozdrawiam!
GAdS

Linki sponsorowane:

teresa
Admin
*

Aktywność:
10%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #1 : 08 Lipiec 2011 - 14:37:32 »

AdamGdula;
w razie potrzeby zamieszczę obszerną analizę napisaną przez krytyka sztuki.
Taka potrzeba na pewno jest, tego typu post przyda się zapewne przyszłym maturzystom i innym użytkownikom.
Co do Tych prac, które zamieściłeś, to oglądałam je na innym forum, i powiem, że zrobiły na mnie pozytywne wrażenie.
zwłaszcza kolory, barwy i delikatne kontrasty barwne, przejścia światłocieni, silne kontrasty kolorystyczne,
równowaga kompozycyjna i kolorystyczna. Podoba mi się. okok

ps.
oczywiście czekamy na całość usmiech
Zachary
Instruktor
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #2 : 08 Lipiec 2011 - 15:05:56 »

Bardzo udane prace jedyne zastrzeżenia do talerza na którym jest jabłko[za płaski].Prawe ramię Brada jest jakby oderwane,i ucho,które trzyma się jakby na wybrzuszeniu skóry,dziwnie to wygląda okok ale poza tym prace bardzo fajne i gratuluje talentu.

Dubito Ergo Cogito....
nokia75
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #3 : 08 Lipiec 2011 - 15:35:37 »

extra... moi ulubiency  hura to chyba patera dlatego płaska ... wyraz twarzy Angeliny uchwycony super, jej pewność siebie  tak i i Pitowi nic nie brakuje  oczko

Co komu po tym, że choćby cały świat pozyskał ale na swej duszy stracił?......
Zachary
Instruktor
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #4 : 08 Lipiec 2011 - 16:54:08 »

Nokio ale są zarysowane wzniesienia na paterze,dlatego to dziwnie wygląda dla mnie :-) ale bardzo mi się prace podobają

Dubito Ergo Cogito....
marlena
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #5 : 09 Lipiec 2011 - 11:04:51 »

Witam, jestem totalnym amatorem w malarstwie, nie wiem czy pamiętasz ale nie dawno przeglądałeś moje prace i trochę poznałam słów krytyki z Twojej strony, a może gorzkiej prawdy ale to bardzo dobrze, chce się rozwijać i coraz lepiej malować i potrzebuję gorzkich uwag. serdeczne dzięki. Jestem totalnym uczniem a nawet samoukiem a nawet gorzej bo szczerze mówiąc nic nie czytam z literatury o sztuce malowania, poprostu na co mi przyjdzie ochota to maluję "po swojemu". No ale znowu odbiegłam od tematu. Chcę powiedzieć, że z powodu mojego amatorstwa moja opinia nie będzie dla Ciebie zbyt ważna ale Twoje obrazy są przepiękne. Wzbudzają we mnie prawdziwy zachwyt. Są przwdziwymi dziełami. Wracając jeszcze do mnie. Może rzeczywiście tak jak powiedziałeś ostatnie obrazy są dziecinne. Zasmuciłam się tylko jeśli chodzi o słoneczniki. Myślałam, że ten obraz to coś innego, niestandard. Zainpirowałam się VAN GOGHIEM. Czy uważasz, że jego "ścięte słoneczniki" też są dziecinne?Serdecznie pozdrawiam.
AdamGdula
Świeżynka
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #6 : 12 Lipiec 2011 - 10:27:46 »

Tereso, miło mi niezmiernie przeczytać Twe słowa:)  Jeżeli pozwolisz analizę zamieszczę wraz ze zdjęciem całej kompozycji, a nastąpi to gdy go dopieszczę, czyli gdy uporam się z rzeźbą i formowaniem. usmiech

Zachary dzięki za uwagi usmiech, taca może faktycznie płaska,  rzuce jakieś cienie przy okazji nakładanie laserunków. Ręka ... hmmm może takie wrażenie z powodu kadru fragmentu obrazu a ucho ten nieszczęśliwy kosmyk włosów mógł takie wrażenie wywołać.  Twarz Brada modelowana była z wielu zdjęć ciało zaś jest moje... Postać Angeliny z kolei powstała z wielu kadrów filmowych.  Jako ciekawostkę dodam... Na obrazie za Bradem w roli pobitego to  mój autoportret ;)

Nokio miło mi i dziękuję za słowa uznania usmiech

Wybacz Marleno, nie chciałem by moje słowa Cię zasmuciły. W słonecznikach brakowało mi trochę gestu i charakteru VAN GOGHA.  Kolorystyka daleka jest od  oryginalnej i niestety na niekorzyść. Zderzenie czerni i jaskrawego błękitu zdominowało kompozycję. Oryginał jest bardziej stonowany, jednorodny, obraz czyta się całościowo. TO kwestia wyczucia i smaku.  Żywość barwna Twoich prac często zderza się z rysunkową czernią i bielą. Musisz się z tym uporać. W postrzeganiu dzieci najbardziej jest to widoczne, niebo jest niebieskie, trawa zielona a ziemia czarna... z czasem zaczyna się dostrzegać w tej trawie odcienie itp ;)

Sam nie jestem mistrzem pasteli. Choć próbowałem większości popularnych technik najlepiej czuję  się w malarstwie olejnym.
Dla przykładu zamieszczam moją Pastel tłustą. Pod ogólną kolorystykę dobrałem karton (brązowy). Jak widzisz, w bielach prześcieradeł pełno jest odcieni brązów i fioletów. Trzeba ich szukać, bowiem biel w naturze rzadko kiedy jest równa bieli kartki. Biel kartki rezerwuje się dla najjaśniejszych partii obrazu. Nie jest też tak, że biały przedmiot ma na sobie tylko czarne cienie. Przeważnie są to cienie nasycone barwą. Prześledź malarstwo impresjonistów ;)

Polecam Tobie Marleno spróbować na różnych kolorach podkładów. Dobieraj kolor papieru do ogólnej kolorystyki pracy .Buduj formę rozjaśniając  i przyciemniając pastelami ;)

Pozdrawiam!

przez administrację forum.

Portret prababci. Pastel tłusty na brązowym papierze 50x70  (zdjęcie zza szkła)

know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #7 : 12 Lipiec 2011 - 15:00:39 »

Co tu dużo mówić - świetny portret  tak to co najważniejsze czyli twarz prababci - pięknie wypracowana, także bardzo mi sie podoba i robi wielkie wrażenie. I to o czym mówisz - biel pościeli  okok
Jedynie ręce - dłoń po prawej stronie troche burzy kompozycje  mysl ale z drugiej strony - dodaje dynamiki - taki gest, takie ułożenie... ręka po lewej stronie - troche zbytnio "wtapia"sie w pościel, zbyt nagle i mocno: od nadgarstka w stronę łokcia. No ale  milczek bo jest super oczko

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
echium
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #8 : 13 Lipiec 2011 - 18:34:46 »

Bardzo mi się podoba portret prababci  okok
impresjonista
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #9 : 17 Lipiec 2011 - 09:53:32 »

Witam. Nuta bieli w Twoim obrazie mająca być barwą pościeli daje efekt znacznego kontrastu z głównym motywem dając efekt brudu, czyli sprawia wrażenie że osoba jest brudna i leży w bieluśkiej pościeli, tak to odebrałem. Aha prawdopodobnie malowałeś z foto, błysk flesza rozjaśnił biel pościeli i zostawił ślady na twarzy które uchwyciłeś na swoim obrazie dając wrażenie księżycowego blasku na twarzy przedstawionej osoby, co może też dawać efekt połysku spsoconej skóry twarzy. Chyba że tak właśnie było, to w zasadzie moja uwaga jest bez znaczenia. Wprawnym jesteś rysownikiem, ale kuleje u ciebie wyczucie kolorów, kolor to nastrój i emocje które chcemy przekazać widzowi. Przemalowywanie fotek jest pułapką dla malarzy bo starają się uchwycić samą fotkę wraz z profilem kolorów a nie sam obiekt. To że pewne rzeczy robimy dobrze, nie oznacza że nie możemy robić ich jeszcze lepiej, no chyba że to już szczyt Twoich możliwości, to wybacz mi moje uwagi, już więcej ich nie wyrażę.  Pozdrawiam

Nie ma doskonałości, jest tylko doskonalenie...
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: