Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
17 Wrzesień 2019 - 23:46:03 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 21   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: marlena  (Przeczytany 66053 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Zachary
Instruktor
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #10 : 11 Lipiec 2011 - 18:48:36 »

Tereso błędem nie jest tu brak perspektywy[Konik] a nierealistycznie,nieprawidłowo wyciągnięta prawa przednia kończyna konia okok . Ten koń już leży ze złamaną nogą jeśli ją tak postawi  oczko ciężar konia obciąży tą nogę i się złamie.To nie jest duży błąd.Ale dla kogoś kto patrzy na prace w"realistyczny" sposób jest dużym błędem. Marleno ja uważam Twojego konika za piękny obraz trzymaj tak dalej a zajdziesz dalej,jedyna moja uwaga właśnie do realizmy,czy koń ustawiłby tak nogę?No chyba nie,bo nie jest samobójcą okok Powodzenia.

Dubito Ergo Cogito....
GAdS

Linki sponsorowane:

teresa
Admin
*

Aktywność:
7%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #11 : 11 Lipiec 2011 - 18:51:52 »

Zachary nie zwróciłeś uwagi na strzałki, które zamieściłam.
Nie chodzi mi o konika ale o przestrzeń w której konik się porusza.

ps.
tz. łąka, płotek i cała podstawa na której koń się porusza czyli ziemia
Zachary
Instruktor
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #12 : 11 Lipiec 2011 - 19:06:32 »

aaaaaaach no tak przepraszam też racja,ale aż tak nie zwróciło to mojej uwagi okok ale Twoje oko zauważyło i słusznie  tak Marleno masz takie wskazówki,ze teraz może być TYLKO LEPIEJ !

Dubito Ergo Cogito....
marlena
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #13 : 11 Lipiec 2011 - 20:52:00 »

Pani  Tereso, rzeczywiście "Kary" po obróbce wygląda dużo lepiej. Biorę sobie wszystkie rady do serca. Już mam wrażenie, że uczestnictwo w tym forum sporo mnie nauczyło. Oczywiście wszystko wyjdzie w praktyce ale wypowiedzi Pani tutaj naprawdę skłoniły mnie do rozważań na temat światła, barw i perspektywy. Jestem w trakcie malowania nowego konia i niedługo się okaże. Dzięki serdeczne jeszcze raz

Zachary, cieszę się, że moje pastele Ci się podobają no bo jak tu się nie cieszyć. Każde pochlebstwo czy to dla artysty profesjonalisty czy to dla artysty amatora jest  bezcenne. Szczególnie chyba dla amatora a ja nim jestem. Tylko "Karego" jak i inne konie maluję ze zdjęć. Ta prawa, przednia noga nie jest przeze mnie wymyślona. Na zdjęciu jest tak samo prosto wyciągnięta jak w moim malunku. I myslę, że nie jest to nierealistyczne. Jeszcze raz dzięki za odwiedziny mojej galeryjki. Twoją też zwiedziłam i jest super, bardzo mi się podobają Twoje prace tylko mało. Serdecznie Cię pozdrawiam
Zachary
Instruktor
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #14 : 11 Lipiec 2011 - 21:06:34 »

heh to Ja nie wiem czy to koń nie wie jak stawiac stopy czy ja za bardzo się o niego martwie  okok w takim razie ja błędów nie widze super  tak

Dubito Ergo Cogito....
kuleczka
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #15 : 11 Lipiec 2011 - 21:48:02 »

och, te konie...konie narowiste, a ja jeszcze sie zanie, nie zabralam...

Ale widzac Marlenko Twoja aktywnosc i zaangazowanie "wnie" to moze i ja zaczne mysl..
Wiesz co ?  Podoba mi sie Twoj upor w dazeniu
do celu. I oby to nie byl tzw. "plomienny ogniem"
Zycze Ci wytrwalosci i oby Twoj pedzelek sprawial Ci wielka radoche i frajde.

pozdrawiam kuleczka tak

i dla Ciebie z dedykacja

http://www.youtube.com/watch?v=njF5LgJOw0E kwiat

teresa
Admin
*

Aktywność:
7%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #16 : 12 Lipiec 2011 - 06:54:06 »

Ale też znajdziesz malarstwo koni naszych użytkowników tu;  usmiech

http://www.tessart.pl/smf/index.php?topic=2433.msg26990#msg26990

marlena;
Ta prawa, przednia noga nie jest przeze mnie wymyślona. Na zdjęciu jest tak samo prosto wyciągnięta jak w moim malunku. I myslę, że nie jest to nierealistyczne.

Temat malowania ze zdjęć, często był poruszany na forum,
ponieważ fotografia stała się dla malarzy początkujących jakby wzorem do twórczości.
Wiele już na ten temat pisałam, ale jeszcze powiem,  
że fotografia jest dobrym rozwiązaniem wówczas kiedy nie mamy możliwości malowania postaci, (modela) z natury.
Pamiętajmy jednak, że ucząc się rysunku czy malarstwa najlepiej jest tworzyć podpatrując naturę w plenerze, (spacery, ranne wypady po za miasto itp.)

marlena;
I myslę, że nie jest to nierealistyczne

I tu możesz się mylić, bo fotografia często może przekłamać proporcje i inne.
Fotograf robiąc zdjęcia, chce uzyskać efekt taki jaki go interesuje ze strony artystycznej np. deformując postać
nie obchodzi go wówczas czy obiekt jego jest realistyczny, czy nie - obchodzi go tylko jego cel uzyskania zamierzonego efektu,
czy wówczas malarz malując w sposób REALNY uzna słuszność zdjęcia ? w tym przypadku proporcji, perspektywy, koloru, światła i cienia.
By malować dobrze, zgodnie z naturą jak np. konie, akt, czy inne postacie należy poznać anatomię konia  i t d. najlepszym sposobem na to
jest tylko obserwacja w naturze i uważam, że innego sposobu nie ma, jeśli oczywiście chce się zostać dobrym malarzem i jeśli chce się by prace były dobre, wartościowe w odbiorze -czy to konie, pejzaże, martwa natura, kwiaty i inne zjawiska, zachody słońca i wschody, które malujemy to i tak wszystko to wymaga obserwacji, (znajomosć)  na żywo i w naturze. tak usmiech

marlena
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #17 : 12 Lipiec 2011 - 14:17:45 »

Kuleczko, i jak tu cię nie kochać. Prezenty które wywołują łzy radości to prezenty szczere i najlepsze a twój wycisnął u mnie parę kropel łez, z radości oczywiście.
Poprostu to było piękne. Ja nawet jak oglądam konie na zdjęciach (jak np. wybieram sobie do malowania) to ściska mnie coś w klatce piersiowej. Poprostu miękne niesamowicie i ogarnia mnie jakaś dziwna euforia i chęć do życia. A ten utwór plus te zdjęcia - no nie mogłam, musiałam. Dzięki ci za to przeogromne.

Zachary, Tobie z kolei należą się przeprosiny za te moje wymądrzania. Po poście Pani Teresy tak właśnie stwierdziłam i niniejszym to czynie. Głupie ze mnie stworzenie jeszcze i wiele muszę się nauczyć. Ale dobrze, że choć trochę pokory we mnie i samokrytyki. Cały czas mówię o tej przedniej nodze. Może rzeczywiście miałeś racje. Tak więc dopóki nie będę miała pewności, że tak jest dobrze to naprawdę sorry. Bo sprawdze to. Na bank.  Sama teraz jestem ciekawa.

No i w ogóle najważniejsze - moja praca została wyróżniona. No poprostu nie wierzyłam jak to zobaczyłam. Dziś jest poprostu łaskawy i piękny dzień. Muszę się z wami tym podziekić no bo przecież jak nie z wami to z kim? Te wszystkie rady z dobrego serca, dobre słowa, dedykacje ... kurczę no jesteście jak rodzina. Lepiej nawet, bo do tej pory w kwestii malowania czułam się naprawdę samotna. Chociaż ja lubię samotność i bycie z pastelami sam na sam, chodziło mi bardziej właśnie o takie komentarze, rady, motywacje. I tu właśnie, na tym forum to znalazłam.

Pani Tereso, dziękuję pięknie za to wyróżnienie. Dwa prezenty naraz, chyba mnie trochę rozpieszczacie.  rotfl
teresa
Admin
*

Aktywność:
7%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #18 : 12 Lipiec 2011 - 15:15:42 »

marlena:
Chociaż ja lubię samotność i bycie z pastelami sam na sam

marlenko,  technika malowania pastelami nie należy do łatwych,
nie jest lekka do opanowania, ale pozwala jednak stworzyć piękne malowidła, obrazy,
które warte są poświęconego czasu na naukę, tę techniką można malować piękne konie, portrety, kwiaty,
piękne tancerki, pejzaże, bajkowe postacie - ogrom możliwości.
Tak więc powodzenia  tak usmiech
marlena
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #19 : 17 Lipiec 2011 - 11:27:19 »

"Idylla", pastel sucha, płótno, 40x60

Starałam się dostosować do porad Pani Teresy, niewątpliwie widać chyba światło ale nie jestem przekonana czy cienie padają w odpowiednią stronę i czy dobrze zrobiłam używając światła białego i pomarańczowego. Na obrazie jest dużo światła zachodzącego słońca i nie wiem dlaczego zdjęcie tego nie wychwyciło. Ogólnie widoczny pomarańcz jest w rzeczywistości bardziej intensywny. Obraz jest jeszcze otwarty na poprawki więc z niecierpliwością czekam na opinie. Próbowałam zasięgnąć jakieś fachowej lektury na temat barw, światła, kontrastów. W interncie chyyba za słabo szukałam bo nic mądrego nie znalazłam. chciałam odwiedzić bibliotekę ale niestety czas mi nie pozwolił. Więc stwierdziłam, że nie będę tracić czasu na szukanie tylko sama wysilę swoją wyobraźnie. No i to jest efekt. Bardzo zależy mi na Waszej opinii bo ja im więcej na niego patrzę tym więcej mam wątpliwości.

"Galop", pastel sucha, karton, 50x70

przez administrację forum.
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 21   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: