Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
20 Wrzesień 2019 - 04:34:18 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 21   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: marlena  (Przeczytany 66091 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
marlena
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #60 : 12 Listopad 2011 - 14:26:37 »

Ok, dziękuję wszystkim za taką aktywność i zainteresowanie ostatnimi dwoma pracami.
Poprawiłam wazon, może nie jest w 100% taki jaki powinien być ale chyba zdecydowanie lepszy od poprzedniego.

Wendipo - bardzo dziękuję za poświęcony mi czas i te wskazówki. Pytałaś mnie o pastele na płótnie, a dokładnie o ich twałość.
Na początku tylko malowałam na kartonie i razu pewnego kupiłam małe płótno, ot tak na próbę, i stwierdziłam, że na płótnie maluje się całkiem dobrze pastelami.
Dzięki temu, że płótno ma powierzchnię chropowatą to dość dobrze przylegają  do niego. Łatwo też nanosi się poprawki. No i przede wszystkim płótno nadaje pewnej dostojności i wyraża profesjonalizm (choć u mnie bardzo malutki).
Szczerze mówiąc nie maluję z myślą, że obrazy mają przetrwać długie lata. Cały czas się uczę, patrząc na moje pierwsze obrazki a np ostatni "wazon" widzę  pewne postępy u siebie. Może to brzmi nieskromnie ale chyba tak jest. A przede mną długa, długa droga i pewnie o utrwalaniu obrazów (tych już w miarę dobrych)pomyślę dopiero za kilka lat. Ale malując już troszkę pastelami na płótnie myślę, że po utrwaleniu obraz może przetwać dłudie, długie lata. Ja maluję też dużo palcami i przez to dodatkowo wcieram pastele w płótno. Spróbuj Wendipo, może Ci się spodoba. Ja spróbowałam i jak dla mnie -super. Chociaż przyznaję, że cała jestem brudna i wszystko czego się dotknę. Mi to osobiście nie przeszkadza i nawet w pewnym sensie to lubię.

Jeśli chodzi o te cyrkle, linijki itp. Wiem jak z nich  korzystać, z wykształcenie jestem matematykiem. Po części przyznaję rację Tobie -Cebula ale skłaniam się również co do wypowiedzi -Gruszki. Nigdy nie robię żadnych szkiców ołówkiem na płótnie. Od razu nanoszę pastele. Może drobny szkic jakiegoś elementu ale
to pastelą. Przyznaję, że szkicowałam najpierw portret dzieci. Obraz był dla kogoś i czasu za dużo nie było dlatego nie mogłam pozwolić sobie na eksperymentowanie i wieczne poprawki bo w końcu płótno też się buntuję i nie przyjmuję już wtedy pasteli. Ale ogólnie siadam i maluję. Dlatego tu przychylam się do Gruszki. Te przybory wszytkie jak dla mnie nie pasują do malarstwa, które powinno charakreryzować się spontanicznością, uchwyceniem piękna, ulotności.
Malarstwo to przede wszytkim barwy - tak jak powiedziała Pani Teresa. Chociaż i Cebula ma rację, że obraz wywołuje w nas pewne doznania estetyczne i to co symetryczne powinno takie być jeżeli oczywiście trzymamy się przedstawienia realistycznego.
Czyli suma sumarum wychodzi na to, że w malarstwie ważne jest wszystko. I tu już zacznę odpowiadać Know1126. Maluję po części z foto a czasem nawet z dwóch czy trzech. Przeglądam w internecie obrazy tych sławnych i tych w ogóle nieznanych do momentu aż coś mnie zinspiruję, nad czym się zatrzymam. I tak np. ostatni mój obraz "wazon" inspirowany był obrazem martwej natury tylko z tym koszem owoców. Chusta była ale inaczej, u mnie jest rozłożona, przeinaczyłam ją troszkę. Dodałam wazon i wyszedł zupełnie inny malunek. Nie staram się kopiować, Po co? To mają być moje obrazy. Po prostu wyciągam z fotografii obrazów w internecie niektóre elementy. A szczerze mówiąc to zasiadając do malowania nigdy nie wiem co mam na myśli. Co dodam jeszcze, jakie tło zrobię. Mówię tu o ostatnich 2 obrazach. Bo spodobała mi się jakoś ta tematyka.
Tak więc wazon był z fotografii z internetu, chociaż teraz (po poprawce) jest zupełnie mój, kosz z owocami jest na podstawie innego obrazu, tło moje, chusta przeprawiona po mojemu. I ten murek wydał mi się ciekawy dlatego pozwoliłam go sobie nie zmieniać, był razem z koszem na obrazie.

Bardzo Was wszytkich pozdrawiam i dziękuję, że jesteście.  usmiech papa2

GAdS

Linki sponsorowane:

wendipo
Malarz miesiąca

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #61 : 13 Listopad 2011 - 17:11:59 »

No teraz bez tej różyczki, duuużo lepiej, i udało Ci się wydobyć odpowiedni kształt wazonu.
Dziękuję za wyjaśnienie odnośnie malowania pastelami na płótnie. No i dziękuję za te ciepłe słowa o moich pracach. Marlenko, ja od niedawna maluję. Jeszcze ze trzy lata temu jak pracowałam zawodowo, malowałam z doskoku, ale byłam czasem tak zmęczona po pracy, że nawet to co lubiłam robić mnie nie bawiło. W tamtym roku zwolniłam się z pracy i zajęłam.........tylko malowaniem. Mam więc trochę więcej czasu na poprawianie techniki. Maluję dużo i szybko. Może jakbym tak więcej czasu poświęciła na jeden obraz byłby dużo lepszy efekt, ale nie jestem zbyt cierpliwa, najlepiej jak powstanie coś "od razu" , bo ja od razu widzę, czy coś będzie ok, czy raczej będzie przemalowywane, że to nie to o co mi chodziło.
Kiedyś malowałam tylko pastelami, bałam się olejnych..........teraz właściwie tylko olejnymi maluję i chyba boję się pasteli,hihihi. Rozpisałam się, wybacz.
Pozdrawiam gorąco, dużo weny twórczej życzę tak

usmiech
marlena
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #62 : 30 Listopad 2011 - 09:40:18 »

"Słoneczniki", płótno 70 x 70, pastel sucha
know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #63 : 30 Listopad 2011 - 18:37:48 »

Ciepło bije również z tej , kolejnej Twojej pracy  okok Jeśli wolno pomarudzić - wszystko się mi podoba , poza samymi głównymi bohaterami - słonecznikami. Kwiaty ,płatki - coś z nimi nie tak , takie troche wysuszone, nie mają objętości, cała kompozycja bukietu też bardzo zbita.. myśle, że gdyby je bardziej rozpuścić, dodac objętości, to było by lepiej, jak myślisz?

Bo reszta jest spoko - skrzypeczki (widze lubisz ten instrument - klimatyczny  tak ), całe tło - kolorystyka, ciekawy stół/obrus - jak lilia wodna  rotfl 

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
marlena
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #64 : 08 Styczeń 2012 - 13:05:50 »

To mój pierwszy olej, trochę może takie cukierkowe wyszło ale się nie zniechęcam, w końcu się odważyłam i nie żałuję.
Pejzaż bez tytułu, olej, płótno, około 60x80
Skrzat
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #65 : 08 Styczeń 2012 - 16:48:34 »

Może trochę cukierkowe, ale jak na pierwszą próbę wyszło całkiem nieźle.
Jeziorko wygląda trochę nienaturalnie, poza tym jest ok. Powodzenia w dalszej pracy usmiech

"Nie bójmy się mieć marzeń, których spełnienie wymaga czasu. On i tak upłynie."
know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #66 : 09 Styczeń 2012 - 21:23:26 »

Pierwsze wrażenie - fajne pastele ;) Pastelowo - bajkowo. Myślę, że trochę malujesz intuicyjnie - tak samo jak pastelami i to chyba dlatego tak.. czy to wada? niekoniecznie, dlatego brawo za pierwszy raz farbami  okok

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
marlena
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #67 : 10 Styczeń 2012 - 13:21:29 »

Kolejny olej, zdjęcie jest niewyraźne i nie odwzorowuje obrazu dokładnie takiego jaki jest w rzeczywistości czego bardzo żałuję bo bardziej podoba mi się w rzeczywistości niż na zdjęciu. Niestety zima, cimno, zimno i ponuro, nie ma porządnego światła a jak jest to któtko, trzeba się bardzo spieszyć.
"Koń". olej, płótno, około 60 x 80
marlena
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #68 : 15 Styczeń 2012 - 18:24:40 »

"Pejzaż II", olej, płótno 50x70

przez administrację forum za układ pejzażu, widok.
Skrzat
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #69 : 15 Styczeń 2012 - 19:33:26 »

No no... 3 prace, a jakie widać postępy! Idzie ci coraz lepiej z farbami!  tak Pejzaż II bardzo mi się podoba. Powiedz, używałaś szpachelki?

"Nie bójmy się mieć marzeń, których spełnienie wymaga czasu. On i tak upłynie."
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 21   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: