Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
19 Wrzesień 2019 - 16:25:25 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 21   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: marlena  (Przeczytany 66082 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
marlena
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #30 : 08 Wrzesień 2011 - 10:23:37 »

Przymierzam się do portretu pastelowego dwojga dzieci. Chce się dobrze przygotować dlatego uczę się najierw jakichkolwiek portrecików ołówkowych. Zresztą łatwiej chyba wykonać dobrze portret i uchwycić podobieństwo gdy zrobi się portrecik ołówkiem. Czy w ogóle poprawny jest ten rysunek. Przyznaje, że robiłam go tylko 1 rodzajem ołówka (B). I wiem, że to błąd. Ale to tylko tak na próbę. Do rysunku dzieci ołówkiem bardziej się przygotuję. Chce narazie tylko wiedzieć jakie błędy tu zrobiłam i na co zwrócić uwagę. I najgorsze jest uchwycenie podobieństwa. Nie wiem czy mogę tu wrzucać zdjęcia byście mogli ocenić czy mi się to udało. Więc narazie nie wrzucam.

o kurczę, Pani Tereso, proszę nie bić. Nie zauważyłam, że na portrety jest wydzielone miejsce.
GAdS

Linki sponsorowane:

Mariucha
Tubylec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #31 : 08 Wrzesień 2011 - 11:37:20 »

Jest dobrze.Wydaję się mi tylko,że oczy są niezbyt równe kształtem.I chyba ucho ciut nie w tym miejscu
marlena
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #32 : 21 Wrzesień 2011 - 10:37:21 »

"Dziecko 1", ołówek, papier, A3
marlena
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #33 : 25 Wrzesień 2011 - 16:38:26 »

Na podstawie portretu Rosalby Carriera - "Jesień" z cyklu "Cztery pory roku".
Osobiście nie nadałam żadnego tytułu. Ołówek na zwykłym kartonie, A3.

Mr.R
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #34 : 28 Wrzesień 2011 - 19:44:24 »

Marleno - widzę w Tobie ogromny potencjał - ja tam mam średnie podejście do pasteli - choć wiem jakie cuda można tym tworzyć. Doprawdy urzekły mnie Twoje prace. Nie przejmuj się krytyką - Teresa naprawdę dobrze Ci radzi, korzystaj z tego.

Osobiście uważam, iż stanowczo za mało mieszasz barwy. Malujesz takimi jakie fabryka dała, zieleń to dajesz, biel delikatnie tylko przybrudzisz. Cała bajka i malarstwo polega na tym, że trzeba udawać kolory otoczenia. Nie bój się w miejscu gdzie wydaje się być to chore dodać jakiś inny, lub domieszkę innego koloru. Sprawia bardziej dynamiczne wrażenie. Dlatego Administratorka mówiła o szkolnych obrazkach. Często w lśniących sierściach koni można znaleźć zieleń, niebieski - to częsty trick i się sprawdza. Sam choć maluję dłużej od Ciebie dopiero się tego uczę.

Osobiście widzę Cię w farbach bardziej, niż tych kolorowych pałeczkach. (oleje/akryl) To technika bardzo trudna - każdy Ci to powie. Malowanie pędzlem to nie to samo co pastel czy ołówek. Bardzo trudne też są akwarele (też moim zdaniem). Po prostu styl malowania, operowanie bardzo mi pasuje do olejów, i dla zachęty dodam, w tej technice też możesz do woli maziać palcami! Kwiaty już wyglądały prawie jak oleje malowane na sucho. Sama jeszcze popróbuj i wybierz to co pokochasz - albo najbardziej znienawidzisz (też tak można, a co!?)

Nie poddawaj się, naprawdę jeszcze ludzie z Ciebie wyrosną.

pozdrawiam.

ps;
Co do obrazka z zamkiem:
a - niebo im bliżej horyzontu staje się jaśniejsze, im wyżej tym bardziej błękitne, u Ciebie brak przejścia,
b - racja odbicie w wodzie przeważnie jest ciemniejsze od odbijanego obiektu - niebo odbite już jest zbyt ciemne,
c - zamek nie odbija się w całości, jest lekko przesunięty w lewo, i brak części po prawej (pociągnij linie z zamku po prawej stronie ściany równolegle w dół a zobaczysz co i jak)
d - reszta cacy! usmiech
marlena
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #35 : 05 Październik 2011 - 21:00:35 »

"Kobieta myjąca się w cebrzyku" na podstawie pracy pod ty samym tytułem, ołówek, karton A4
teresa
Admin
*

Aktywność:
7%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #36 : 10 Październik 2011 - 03:44:23 »

marlenko,  praca "Dziecko" nie podoba mi się fotka tego obrazka a mianowicie użyty filtr do zdjęcia.
Punkt 12, w Zasadach obowiązujących na forum.
mówi: "W swoich galeriach, jak i w konkursach - (zwłaszcza) zabronione jest wrzucanie na forum swoich prac
tzw. "podrasowanych" przez programy graficzne lub przez inne narzędzia jak np.Filtry tonujące i inne".

Na przyszłość proszę by takie fotki prac nie trafiały na forum. no
marlena
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #37 : 11 Październik 2011 - 14:29:49 »

Pani Teresko, przez myśl mi nawet nie przeszło aby łamać obowiązujące na forum zasady. Nie używam żadnych programów graficznych. Wszystkie zdjęcia robię telefonem, domyślam się, że chodzi o to całe zabarwienie tła (żółtawo-zielonego). Zdjec było robione nie w świetle dziennym i tak wychodzi. Naprawdę zdjęcie w żaden sposób nie było poprawiane komputerowo. No bo po co? Żeby samą siebie okłamywać.
teresa
Admin
*

Aktywność:
7%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #38 : 11 Październik 2011 - 19:18:01 »

Być może marlenko, ale praca "Dziecko 1", sama przyznasz naświetlenie wygląda bardzo podejrzanie,
stąd moje wątpliwości, no ale jeśli tak twierdzisz, wyjaśnienie przyjmują z ulgą a za swoją uwagę nie przepraszam,
niech pozostanie ku przypomnieniu ogółu.  milczek

usmiech
Mr.R
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #39 : 13 Październik 2011 - 21:59:29 »

Jeżeli powierzchnia kartki jest biała, a zdjęcie robione w świetle żarówki, nie dostatecznie naświetlone światłem dziennym, jest normalne, że wyjdzie żółto, albo kolorystycznie przekłamane. Robienie zdjęć komórką, nawet średniej klasy to raczej zabawa. Postaraj się już postawić pracę w świetle dziennym, rozproszonym - będzie lepiej  tak
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 21   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: