Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
20 Wrzesień 2019 - 08:52:41 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 21   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: marlena  (Przeczytany 66099 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
teresa
Admin
*

Aktywność:
10%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #20 : 23 Lipiec 2011 - 10:25:27 »

"Idylla" podoba mi się jak również "Galop"
w "Idylli" ładnie namalowane konie - technicznie, kompozycyjnie, kolorystycznie. Równowaga kolorystyczna - Super.
Światło pięknie oddane kolorystycznie delikatne w tle, jak też umiejscowione prawidłowo na koniach.
Nadaje koniom dużo uroku. Jednak mam jedną drobną uwagę co do tego pięknego obrazka koni.
marlenko powinnaś więcej poświęcić uwagi w wypracowaniu traw tz. pojawiają się u Ciebie braki w malowaniu nazwę to tak
podstawy na której się poruszają Twoje konie
. Trawa w "Idylli" wygląda dość sztucznie (na styku linii z końmi)
a zarazem i cienie też zbyt nie elastyczne. Brak trawie miękkich barwnych przejść w cienie, tło (światło).
No i kontrast kolorystyczny zbyt mały,w odbiorze ale sądzę,że to wina zdjęcia.
Pokażę Ci wizualnie o co mi chodzi.

"Galop" ładnie ruch konia uchwycony a także pięknie wygląda woda(ziemia) pod jego kopytami.
kolory zrównoważone w całości obrazka. Pięknie okok

GAdS

Linki sponsorowane:

marlena
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #21 : 25 Lipiec 2011 - 18:03:06 »

Pani Teresko, strasznie się bałam opinii na temat dwóch ostatnich obrazów a jednocześnie z niecierpliwością na nie czekałam. Drugiego wyróżnienia w ogóle się nie spodziewałam. Jestem bardzo szczęśliwa, że robię postępy i udało mi się zrozumieć na czym polegają moje błędy. A to wszystko dzięki Pani. Patrząc na moje stare prace rzeczywiście widzę różnicę. Te dwie ostatnie prace są bardziej -że się tak wyrażę- "malarskie". Źle namalowane tło, nieodpowiednie kolory i obraz zupełnie inaczej się odbiera a właściwie w ogóle go się nie odbiera. Pani jest naprawdę cudowną osobą. Za te wszystkie rady, za poświęcony czas mogę się odwdzięczyć jedynie słowem "dziękuję". Ale proszę mi wierzyć, że to "dziękuję" jest naprawdę z całego serca.
know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #22 : 25 Lipiec 2011 - 18:19:57 »

Marelno - choć jeszcze u Ciebie nie pisalem to i Twoją galerię śledzę  tak a nie pisałem bo pisali inni - wiele cennych rad - i właśnie to tak jest, to forum jest po to, i dzięki radom innym możemy sie sporo nauczyć tu. Dla mnie zalogowanie sie tutaj było jedną z najmądrzejszych decyzji życiowych chyba  rotfl rotfl możesz kiedys odwiedzić i moją galerię, choć nie ma tam mistrzostwa, to pierwsze prace były totalną porażką, ale dzięki temu forum coś tam staram sie poprawiać w warsztacie swoim i brac coś z rad innych, zapamiętywać różne informacje.. bo to wspaniała rzecz, taka pasja,a talenty trzeba rozwijać, samemu można, ale lepiej czasem posłychać innych  okok

Będę napewno zaglądać zawsze jak coś nowego u Ciebie bedzie... pozdrawiam ;))

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
adriannaa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #23 : 29 Lipiec 2011 - 15:40:35 »

Droga koleżanko ,im intensywniej zagłębiając się w twoja galerie tym odważniejsza i pewna kreska ,jest bardzo dobrze.
 Koniki szczególnie ostatnie prace "Galop " i "Idylla" duży pozytyw ,"Jabłko " bardzo dobrze ,kochasz to co  i kiedy i jak malujesz i to widać ,jeszcze pewniej i więcej . okok   oczko plusa już miałaś na starcie za moje kochane pastele.
Dziękuje za wpis do mojej galerii   kwiat

Piękno nie wymaga wyjaśnienia, co więcej, może wyjaśnić wiele rzeczy samo.Najpiękniejsze dzieło sztuki jest tym, co dociera do umysłu i serca, bez pomocy krytyków sztuki.

Aleksiej Antonow
know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #24 : 30 Lipiec 2011 - 20:47:55 »

Marleno - bardzo Ci dziękuję za kolejne odwiedziny u mnie... i nawet nie gniewam się, że troszke przekeciłaś mój nick  oczko ale tylko troszeczke ;) Miło mi bardzo że Ci sie moje prace podobają, masz wiele racji, a i jak mówiłem, że właśnie dzięki temu forum staram się ciagle coś doszlifować w tym co robie. Co do akwareli to troche mi za bardzo posłodziłaś - wiele osób tu robi o niebo lepsze - a ja - tylko sie staram ale średnio wychodzi. Niemniej ta technika mi sie bardzo podoba i to właśnie dlatego próbuje ;) olej to olej - wiele wybacza, wiecej można poprawiać , doszkalać sie...
Dzięki i pozdrowionka  tak

(a pisze u Ciebie, bo u mnie nie mogłem pisać, pod moim postem)

Mariucha
Tubylec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #25 : 31 Lipiec 2011 - 18:06:38 »

Na pastelach to ja zębów nie zjadłem. hura
Podobają mi się Twoje konie.No i tyle!
adriannaa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #26 : 18 Sierpień 2011 - 12:07:06 »

Hanower  mysl coś nie tak
Nie podoba mi  się ta prawa strona końskiego łba ,grzywa( za płasko i zbyt zlepiona ) oraz lekko ucięte uszy również nie robią dobrego wrażenia .
Jest na forum kilku świetnych Koniarzy (np Tetra) pooglądaj  oczko

Piękno nie wymaga wyjaśnienia, co więcej, może wyjaśnić wiele rzeczy samo.Najpiękniejsze dzieło sztuki jest tym, co dociera do umysłu i serca, bez pomocy krytyków sztuki.

Aleksiej Antonow
teresa
Admin
*

Aktywność:
10%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #27 : 18 Sierpień 2011 - 16:14:22 »

marlenko popieram całkowicie wypowiedź adriannay.
i jeszcze zwróć uwagę na oko (lewe) Hanowera,
jest całkowicie bez wyrazu, puste i w dodatku (kształt) źle namalowane.
Po za tym,  nigdy (malując) nie ucina się swojego dzieła,
szczególnie jeśli się przedstawia jakąś postać,
a mianowicie portret - bo to malowidło można uznać jako portret konia.

jedynie tylko (przynajmniej ja) mogę dać Ci plus za barwę konia.
Bardzo ładnie oddałaś maść konia mieszając biel z dobrze dobranymi kolorami.

maluj jednak i podpatruj innych, a zapewne już następne Twoje portreciki koni będą  okok
Zobacz >
http://www.tessart.pl/smf/index.php?topic=2419.msg26219#msg26219
http://www.tessart.pl/smf/index.php?topic=2405.msg26206#msg26206
http://www.tessart.pl/smf/index.php?topic=2368.msg26236#msg26236
marlena
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #28 : 28 Sierpień 2011 - 18:04:04 »

"Zamek rawski", płótno, 50x70, pastel sucha

To mój pierwszy krajobrazik, wiem, że coś z nim nie tak,
nie wiem tylko co.
know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #29 : 29 Sierpień 2011 - 14:55:09 »

Nie będąc złośliwym - wydaje mi sie, że wszystko jest ok, poza... samym zamkiem. No i niebem/wodą.

Zamek sam w sobie jak widzę w necie ma -przynajmniej jak dla mnie- mało ciekawą bryłę. Samo wykonanie natomiast jest  okok

Co do nieba - dlaczego jest ono burzowe, szare a w wodzie jest ładny błękit/turkus ?  mysl

Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 21   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: