Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
19 Wrzesień 2019 - 09:48:43 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wodny świat Mariuchy  (Przeczytany 6330 razy) Średnia ocena: 5
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Mariucha
Tubylec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« : 28 Czerwiec 2011 - 10:15:49 »

By nie mieszać technik,postanowiłem stworzyć sobię nową galeryjke.
Przenosić starych nie będe.temat ten tyczyć będzie tylko i wyłącznie akwareli.

1.Canson 25x35,5

"Zima II" inspirowane zdjęciem z netu

2.Fabriano 24x32

"Zima"-Temat zaczerpnięty z książki

3.Papier jak wyżej,inspiracja fotka Pana "Locha"
"Wiatrak w Lednogórze"

4."Pejzaż",papier jak wyżej

Pozdrawiam
GAdS

Linki sponsorowane:

know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #1 : 28 Czerwiec 2011 - 12:51:12 »

Teraz zapewne ta galeria bedzie częściej odwiedzana i aktualizowana - wszak akwareli malujesz więcej - i częściej...

1 i 2 bardzo mi sie podoba, w pierwszym całość w odcieniu delikatnego błękitu pływa  okok a w drugiej pracy roślinność kontrastująca ze śniegiem - trawy, dalej drzewa no i chmury też bardzo ładnie wyszły  tak
Wiatrak najmniej mi podchodzi - chyba ze względu na taką "sterylność" - woda jest bardzo spokojna, bez jakiejkolwiek zmarszczki, i niebo zbyt jasne - ale to jak dla mnie ofcoz.. autor widział to tak jak jest  oczko i komuś innemu sie napewno spodoba...
Ostatni pejzaż - taka klasyka już Twoja, też super... tylko też bym dodał - dosłownie 2-3 delikatne kreski na wodzie - od strony tych "wysepek" na pierwszym planie w kierunku środka, poziomo oczywiście..bardzo maleńkie... i tyle, bo jest  okok

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
Mariucha
Tubylec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #2 : 06 Lipiec 2011 - 17:20:41 »

Co do wiatraka,to bywają wody także spokojne.Niebo w realu jest ciemniejsze.Nie chce za bardzo fałszować programami komputerowymi.Korzystam z nich,ale tylko tyle ile muszę
W każdym bądż razie dziękuję za komentarz.

5.Akwarela na papierze Cotman 24,5x35,5 ,inspiracja zdjęcie z internetu.

6."Szuwarki"

przez administrację forum.
Akwarela ,papier Cotman 24,5x35,5

teresa
Admin
*

Aktywność:
7%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #3 : 09 Lipiec 2011 - 07:59:46 »

"Szuwarki" są piękne.

Mariucha;
.Nie chce za bardzo fałszować programami komputerowymi
Światło cudowne ale mysl
czy mam rozumieć, że światło po lewej stronie szuwar jest efektem komputerowej manipulacji? mysl
Poznając Twoje prace wiem iż stać Cię na wypracowanie samemu takiego efektu.
Bardzo mi przykro, ale jeśli tak, to sam wiesz, że prac takich nie możemy się wrzucać do komentowania i ocen.
Prace, które w swoich galeriach prezentujemy mają być tylko przedstawiane w oryginalnym wypracowaniu,
czy to w gorszym wykonaniu czy w lepszym, ale mają być czyste od ulepszania graficzno - komputerowego.
I jak sam zauważyłeś, jest to fałszowanie pracy. paluszkiem milczek

Tak dla przypomnienia dla tych, którzy chcą się pobawić w efekty graficzne, nawet na swoich pracach,
to mamy dzieł "Grafika komputerowa" i w tym dziale można swoje prace czy też inne do woli modyfikować i
praktykować w kolorach, światłocieniach - po prostu zmieniać w różne efekty odbioru.

Mariucha
Tubylec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #4 : 09 Lipiec 2011 - 10:52:08 »

Nie chcę za bardzo znaczy tyle ile znaczy!
Jeśli zdjęcie moim aparatem nie jest kontrastowe,Ps przywracam podobieństwo do realu kontrast.Jeśli zdjęcie jest zbyt jasne,przyciemniam jak w oryginale.Ot i cała moja manipulacja.Nie dodaje kolorów,nie dodaje formy,nie dodaje nic ponad to co zrobić muszę.O zapomniałbym przycinam zdjęcie,albo też kadruje. hura

Ps .Nie zawsze też udaję się programem poprawić zdjęcie by wyglądało tak jak wygląda namalowana przez ze mnie akwarela.Zdjęcia robię aparatem w telefonie,więc ingerencja moja jest potrzebna.(Najbardziej kłamstwa mojego aparatu są widoczne przy olejach.Aparat dodaje niebieskiego,którego na obrazie nie ma i inne takie rzeczy)
Przy następnym wklejeniu zademonstruje oba przykłady.Fałszowanie mojego aparatu i fałszowanie moje pokazujące jak wygląda,bądż w przybliżeniu wygląda akwarela namalowana moimi rękoma.
Tereso mam nadzieję,że wyjaśniłem aspekt tej sprawy?
teresa
Admin
*

Aktywność:
7%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #5 : 09 Lipiec 2011 - 13:49:05 »

Mariucha;
Tereso mam nadzieję,że wyjaśniłem aspekt tej sprawy?
Jak najbardziej, cieszy mnie, że nie zawiodłam się usmiech

w dolnej części mojego poprzedniego postu słowa były i są skierowane do wszystkich,
wiec nie obraź się, usmiech
 że akurat w Twojej galerii ale tylko dlatego iż wykorzystałam okazję (przy temacie) dla przypomnienia.
Zachary
Instruktor
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #6 : 09 Lipiec 2011 - 15:05:43 »

Najbardziej podobają mi się "Zima" i "Szuwarki" najwięcej czasu chyba na nie poszło nie licząc tego wiatraku wiem ile przy wiatrakach trzeba ślęczeć,ale ja osobiście tej tematyki nie lubię  okok Bardzo udane akwarelki trzymaj tak dalej,super.

Dubito Ergo Cogito....
marlena
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #7 : 10 Lipiec 2011 - 17:23:50 »

Akwarelki fajne, podobają mi się, praca z wiartakiem oczywiście mi się podoba tylko (nie zrozum mnie źle) chyba za bardzo szczegółowe odbicie w wodzie. Na pierwszy rzut oka wygląda troszkę jak odbicie symetryczne. Ale obrazek naprawdę bardzo ładny. Nie wiem dlaczego ale technika akwarelowa wydaje mi się dość trudna, generalnie nie malowałam jeszcze żadnymi farbami więc nie chcę się mądrować ale bardzo chce zacząć. Olej wydaje mi się najbardziej wdzięczny i zarazem najprostrzy więc zacznę od niego. Dlatego tym bardziej chcę podkreślić twoją sprawność i łatwość z jaką malujesz akwarelami. Pozdrawiam i dzięki za dobre słowo o moich konikach ale teraz już wiem, że nie należą do udanych. Ale grunt to się nie poddawać. Maluję dalej.
Mariucha
Tubylec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #8 : 07 Wrzesień 2011 - 10:58:51 »

Marleno!"Nie taki diabeł straszny jak go malują".To praktyka czyni mistrza.Ja za takiego się nie uważam,więc dalej sobie praktykuje rotfl.Może kiedyś osiągnę zadowolenie?
Dziękuje Wszystkim za uwagę poświęconą moim poczynaniom.

7.Akwarela papier firmy Cotman{bardzo zadawalający-polecam}35,5x25,4.   300 gsm

Na podstawie akwareli Davida Bellamy,wobec czego brak nazwy

8.Akwarela  papier jak wyżej
Na podstawie filmiku z You,więc również bez nazwy

9.Akwarela -jak wyżej,własna kompozycja
"Pierwszy błysk"
Olga
Bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #9 : 07 Wrzesień 2011 - 11:16:21 »

Nieźle Ci idzie Mariusz, coraz lepiej malujesz i akwarelkami i olejem. Pracy konkursowej nie będę komentować, ale te co wstawiłeś mogę. Ostatnia najbardziej przyciąga mój wzrok, jak powiedział kiedyś Michał J- burza jest medialna, a Ty zrobiłeś ją bardzo ciekawie. Niemal widac padający deszcz z prawej strony.
Pierwsza tez niczego sobie. Środkowa by była dobra gdyby nie ta droga- wygląda nieciekawie i jest za jednolita. Ogólnie jestem z Ciebie dumna wyrastasz powoli z  amatora na profesjonalistę. Pamiętam Twoje pierwsze akwarelki, skok jest niesamowity.

p.s. miałam Ci kiedyś wyrzeźbić fajeczkę, ale praktycznie rzeźbię tylko w lipie, nie umiem w twardym drewnie- nigdy w takim nie pracowałam, więc musisz mi wybaczyć. stres bezradny
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: