Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
18 Sierpień 2019 - 13:15:10 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 50 51 52 53 54 [55] 56   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: adorata  (Przeczytany 141010 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
adorata
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #540 : 17 Luty 2015 - 10:58:59 »

Skorzystałam z rad Pana Towicza i nieco poprawiłam ten abstrakt, ale być może, że
niekoniecznie właściwie zrozumiałam sugestię, ale już więcej nie poprawiam, bo się zgubi jego sens.

GAdS

Linki sponsorowane:

teresa
Admin
*

Aktywność:
10%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #541 : 17 Luty 2015 - 11:09:59 »

adorata:
bo się zgubi jego sens
Daj "se" spokój z tymi poprawkami, bo mało, że zgubi się jego sens ale też
zniechęcisz się do tej pracy. Za pół roku kiedy do niego zajrzysz, będzie obraz super.  tak luzik

Jest fajnie. okok
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #542 : 17 Luty 2015 - 18:13:20 »

A ja proszę Cię ,Pani Adorato, żebyś nie dawała sobie spokoju z poprawkami. Widzę, że bardzo zależy Ci na drabinie. Uważam, że powinnaś zamalować CAŁY obraz  w taki sposób, jak zrobiłaś to po lewej stronie- oprócz drabiny. Te zabazgrane motywy wyglądają ciekawie i wg mnie winny zająć cały obraz, a  błękit powinien zniknąć zupełnie. W następnej kolejności mogłabyś zająć się drabiną. Przestrzenie między szczeblami można by np. wypełnić na przemian motywami pionowymi i poziomymi. Nie sądzę, by zatracił się sens, o którym mówisz, a obraz może tylko zyskać.
Taki, jak jest teraz, obraz nie będzie wyglądał super za pół roku, ani za sto lat.
Radość tworzenia jest bardzo ważna, ale pokazujesz swoje prace innym, więc odbiór chyba też się liczy?
Tereso i Beadom- naprawdę uważacie, że obraz jest OK?

marlena
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #543 : 17 Luty 2015 - 19:27:16 »

muszę się zgodziś z Towiczem, że nie wygląda to dobrze.
Sztuka tworzenia to kwestia bardzo indywidualna a abstrakcja w szczególności jednakże z kilometra widać, że ten obraz z abstrakcją nie ma nic wspólnego.
Dla mnie są to również -nie obraź się Adoratko - ale bazgroły przedszkolaka.
Odbiór jest fatalny. Dla porównania abstrakcje Pollocka - też na pierwszy rzut oka nic nie znaczące bohomazy a jednak jest w nich zawarta jakaś koncepcja, jakiś porządek, jest to przemyślane, spójne barwnie i kompozycyjne.
Fajnie się na to patrzy. Nie wspominając już o głównej ideii jaka przyświecała Pollockowi ale to już jego sprawa.
Za pół roku Twój obraz będzie wyglądał tak samo ale może Tobie Adoratko zmieni się zamysł na przedstawienie tego co chciałaś przedstawić w bardziej "abstrakcyjny" sposób
pozdrawiam
adorata
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #544 : 18 Luty 2015 - 07:12:02 »

Dzięki za opinie, co do Pollocka to dawno, zanim dowiedziałam się, że Pollock istnieje namalowałam kilka abstrakcji i zostałam posądzona o jego naśladowanie. Można je zobaczyć na mojej stronie w dziale abstrakcje, także inne w stylu jaki mi w danej chwili podsunęła moja wyobraźnia. Akurat nie ma żadnej definicji abstrakcji w malarstwie, a spełnianie czyichś wizji nie jest moim marzeniem, każdy ma prawo tak się  wyrażać, jak
sam chce, jak powiela, to jego sprawa. Co do tego akurat obrazu, to najlepiej mi leży pierwsza wersja, reszta to już coś innego. Mnie najlepiej odpowiada malowanie zakończone,, na jednym oddechu,,. czyli spełnienie pierwotnej wizji, poprawki destruują ją i wychodzi szajs do wyrzucenia. Ale słucham opinii z uwagą i przydają się przy następnych próbach, a sprostanie wysokim wymogom krytyków mnie się nie uda, jestem poza orbitą ich zainteresowań, maluję z potrzeby serca, a to daje różne efekty i żadnych amatorów na kupno moich ,, dzieł,, i cóż poradzić, komercja to kapryśna dama, historia o tym mówi.., pozdrawiam serdecznie.
adorata
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #545 : 18 Luty 2015 - 07:48:40 »

Abstrakt - akryl na płótnie - 50x40cm

Beadom
Forumator
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #546 : 18 Luty 2015 - 16:27:42 »

Tereso i Beadom- naprawdę uważacie, że obraz jest OK?

Nic takiego nie napisałam usmiech

Podobają mi się energiczne pełne niuansów kolorystycznych pociągnięcia niby płomienie ognia szczególnie z prawej strony do reszty ciężko mi się odnieść, ponieważ nie rozumiem tego. Nie wiem, co autor miał na myśli i co chciał osiągnąć. Adorata napisała „Abstrakcja wg. mnie to jest czysta spontaniczność, a nie wydumane, opracowane wizje i dokładnie przewidziane ruchy pędzla.” Więc na pewno nie zrozumiem, ponieważ dla mnie abstrakcja jest czymś przemyślanym a przynajmniej tokiem przemyśleń rozwijającym się w trakcie pracy. Szanuję pracę adoraty  oraz jej chęć przelewania emocji na obraz i jeśli dobrze rozumiem wypowiedzi to zależy jej na spontaniczności, która kłóci się wg. autorki z wcześniejszymi przemyśleniami obrazu.

A jak się z góry wie co nam wyjdzie, to już jest coś realnego, co się da nawet skopiować, abstrakcji nie da się skopiować.

Z tym, że jeśli autor wie, co wyjdzie i ze będzie to realne nie zgodzę się. Świadomość uzyskanego efektu końcowego jest wynikiem przemyśleń i doświadczenia i nie musi być realne np. abstrakcja składająca się z plam rozlewanej farby nie będzie przedstawiać nic konkretnego, ale będzie przemyślaną kompozycją współdziałających na siebie barw.
Niech nas nie zwodzi widok malarza, który jakby w amoku chlapie farbą, bo to, że finał nas zachwyca jest efektem wieloletniej pracy. Porównałabym to do puzzli. Doświadczenia i wiedza zbierane przez lata układają się w całość. Spontaniczność u doświadczonego malarza wynika z zakodowanych przez lata rozwiązań.

Beadom- bardzo mi odpowiada Twój punkt widzenia, malowanie, to wyrażanie siebie.

Każdy ma prawo malować jak chce i mieć swoje założenia nie mnie to podważać, co najwyżej mogę przedstawić swój punkt widzenia. Moim marzeniem jest i celem (pewnie niedoścignionym oczko) jest opanowanie malarstwa tak aby móc świadomie wyrazić siebie. To ja mam rządzić farbami a nie one mną rotfl

Wracając do obrazu...
Mnie bardziej niż drabina przeszkadza tło, ale ciężko mi konkretnie doradzić, co z nim zrobić, ponieważ nie czuję całości to po prostu nie moja bajka. Za radą Tereski zostawiłabym go chociaż na trochę i za jakiś czas podeszła ze świeżym spojrzeniem. Ciężko malować coś w czym samemu się pogubiło. Może pójście za radami Towicza pomoże ale najpierw sama musisz to poczuć aby nie pogubić się jeszcze bardziej.

Nowy obraz jak zwykle w Twoim stylu pełen ekspresji okok Myślę, że gdybyś jednak próbowała wnieść trochę świadomych posunięć bardzo by zyskał. Jak dla mnie za bardzo wszystko się zlewa i jeszcze bardziej nie wiem o co chodzi  oczko Ale to Twoja pełna energii  bajka i nic mi do tego milczek usmiech

nokia75
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #547 : 18 Luty 2015 - 16:50:27 »

Moim zdaniem kolory gryzą się, ten żółty gryzie się z czerwonym ... drabina nieproporcjonalna biegnąc ku niebu powinna wygladać inaczej .
Ale skoro to abstrakcja to wszystkie chwyty dozwolone zależy i tak od widza czy chce się w obraz wpatrywać czy nie  oczko

Co komu po tym, że choćby cały świat pozyskał ale na swej duszy stracił?......
adorata
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #548 : 19 Luty 2015 - 18:22:23 »

A oto nowe abstrakty, zapewne wzbudzą kontrowersje, ale zrobiłam je z uwzględnieniem uwag i ciekaw jestem, w jakim stopniu zrozumiałam te uwagi.
Abstrakty 78 i 78 - akryl na płótnie - 50cmx70cm.

adorata
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #549 : 19 Luty 2015 - 18:25:12 »

A to drugi.
.

Strony: 1 ... 50 51 52 53 54 [55] 56   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: