Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
19 Październik 2019 - 20:40:26 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 56   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: adorata  (Przeczytany 142982 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
teresa
Admin
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #10 : 02 Maj 2011 - 07:14:39 »

O ! to już zupełnie inne malarstwo.
Perspektywa -  (dobrze oddane wrażenie górzystego teren),
Kolory - (ciepłe, contra zimne), biel trochę jej za dużo.
Barwy - (tonacja barwna) trawy na pierwszym planie - super  okok u podnóża gór  okok
Troszkę góry zbyt mocno zarysowane.
Jak na technikę akrylową to "Jesiennie " ogólnie dobrze namalowane, technicznie i artystycznie.

Cała tonacja barwna obrazu bardzo blada w odbiorze, myślę,że to zasługa zdjęcia
GAdS

Linki sponsorowane:

adorata
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #11 : 02 Maj 2011 - 09:01:46 »

Miło mi czytać taką opinię, dziękuję bardzo. Z malowaniem to niekiedy różnie bywa, czasem coś wychodzi bez wielkiego wysiłku, a czasem dużo pracy daje mały efekt, ale myślę, że próbować warto. Pozdrawiam , adorata.
Mariucha
Tubylec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #12 : 02 Maj 2011 - 16:43:33 »

Też mi ta jasność przeszkadza.No i drzewa.Może też to wina zdjęcia,ale odnoszę wrażenie braku formy.Wyglądają bardzo płasko.
adorata
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #13 : 13 Maj 2011 - 19:48:05 »

Oryginał może robi lepsze wrażenie, ale tu, nie wiem dlaczego jest trochę niewyraźny...
adorata
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #14 : 01 Czerwiec 2011 - 08:36:42 »

przez administrację forum.

Jak Wam się podoba ten obraz, proszę o ocenę.
Hortensja - akryl na płótnie - 65x45cmm

adriannaa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #15 : 01 Czerwiec 2011 - 10:02:45 »

Podoba mi się szczególnie górna cześć obrazu ,gdzie liście są   dopracowane widać żyłki ,przejścia światła z jasnych do ciemnych podobnie z kwiatami hortensji od ciemnego różu przy nasadzie aż po jaśniutkie barwy tego koloru .Natomiast tak od połowy w dół kwiaty  Hortensji dla mnie sprawiają wrażenie idealnie wyciętych z jakiegoś szablonu i poprzyklejanych , zabrakło już tam światła i cienia nie ma żadnych przebłysków słońca.

P.S
kółeczka to miejsca które mnie urzekły

Gdyby tak jeszcze doszlifować dolna cześć to będzie naprawdę piękny obraz. okok

Piękno nie wymaga wyjaśnienia, co więcej, może wyjaśnić wiele rzeczy samo.Najpiękniejsze dzieło sztuki jest tym, co dociera do umysłu i serca, bez pomocy krytyków sztuki.

Aleksiej Antonow
Stopa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #16 : 01 Czerwiec 2011 - 10:43:02 »

Bardzo małe zróżnicowanie planów, cały tył zalaserował bym ciemnym zimnym kolorem, np. Sepią zmieszaną z odrobiną ultramaryny  jako rodzaj ochry sepia dobrze będzie koloryzować z resztą obrazu.
Zakomponowanie obrazu jest nieszczęsne, obraz nie oddycha. Żeby to naprawić należało by także przyciemnić tylko część portretowanego krzaka.

"Każdy może tworzyć byle co i ma prawo być z tego zadowolonym, byle by nie był w swej pracy szczerym i znalazł kogoś, który równie kłamliwie będzie to podziwiał." Stanisław Ignacy Witkiewicz

I moja galeria http://www.tessart.pl/smf/index.php?topic=976.
teresa
Admin
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #17 : 01 Czerwiec 2011 - 18:29:16 »

Myślę, że "Hortensja" w rzeczywistości  ( w kontraście barw ), (w przybliżeniu) wygląda jak niżej.

trudno tu orzekać o planach malowidła, ponieważ Hortensję widzimy nieco z góry, wówczas kwiaty, liście mają różne kształty,
jak również sprawiają wrażenie (w odczuciu widza) fantazyjnie kwiatowego dywanu. Oceniłabym ten obraz w kompozycji otwartej
Stopa nieco krytycznie podszedł do oceny obrazu, mianowicie jakby ocenił tylko barwienie powierzchni płótna,
ja natomiast jestem jak wyżej. Podoba mi się kompozycja, podoba mi się barwa liści i ich faktura wykonania.
Jedno co miałabym w uwadze to zgadzam się z opinią adriannay
adriannaa;
Natomiast tak od połowy w dół kwiaty  Hortensji dla mnie sprawiają wrażenie idealnie wyciętych z jakiegoś szablonu i poprzyklejanych
kwiat nie ma tej ciężkości a przecież Hortensja jest kwiatem ciężkim, nieco pod swym ciężarem zmienia swą pozycję w kwiatostanie.
 Kwiat, płatki Hortensji po winne być nieco ożywione poprzez światłocień,czyli pociągnięcia pędzla były zbyt proste.
Światło i cień w naturze nadaje kwiatom odpowiednie kształty, pozycję, ustawienie,  tu tego jednak nie widać,
Kropeczki, jakie technicznie zastosował adorata i które mają robić wrażenie różowych płatek, źle według światłocienia namalowane, po prostu ot wyszło "kropkowanie" a przy tym cały kwiaty Hortensji wyglądają jak placki rozłożone na liściach. Tu w malowaniu samego kwiatu adorata już się zapewne spieszył, lub też był już zmęczony pięknym wypracowaniem liści i całości płótna, tylko tym można usprawiedliwić błędy namalowania samego kwiatu.
Dobrze by było zastosować grubą fakturę kwiatu, wówczas kwiat byłby z efektem bardziej realnym i wydobyłbyś prawidłowo światłocień miedzy płatkami  kwiatu.

Ogólnie obraz jest piękny w kolorze liści ładnie wypracowanych, Hortensja to piękny kwiat i nie dziwne,że zafascynował adoratę

adorata
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #18 : 02 Czerwiec 2011 - 08:05:14 »

Dziękuję bardzo Wszystkim oceniającym, cieszę się, że tak wnikliwie rozpracowana praca wywarła w sumie pozytywne wrażenie.  Szkoda, że tu pokazana praca nieco odbiega od oryginału i to zapewne też ma wpływ na ocenę, ale uwagi pomogą mi na przyszłość, bo ten obraz już się nie da poprawić, jest daleko za oceanem. Kwiaty to mój ulubiony temat, ale nie zawsze się udaje oddać całe ich piękno, a te  Wasze , mili Państwo rady na pewno zastosuję w moich nowych pracach, szczególnie, że pochodzą od tak znakomitych artystów, których osobiście podziwiam, pozdrawiam serdecznie.
teresa
Admin
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #19 : 26 Czerwiec 2011 - 07:35:23 »

"Świat w mrokach nocy "

Wyróżniona praca do oprawy graficznej przez administrację Forum.
ArtWitryna malarzy (prace w grafice)
http://www.tessart.pl/smf/index.php?topic=2478.msg26955#msg26955
Udział w 32konkursie malarskim "MROK

http://www.tessart.pl/smf/index.php?topic=2470.msg26733#msg26733
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 56   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: