Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
18 Sierpień 2019 - 12:49:17 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Hexe  (Przeczytany 11992 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Hexe
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« : 02 Kwiecień 2011 - 16:53:30 »

Chciałam zaprezentować kilka moich prac. Są to moje pierwsze prace w życiu, nie licząc "radosnej twórczości" z okresu dzieciństwa.
Wiem, że pełno tu niedoskonałości. Dostrzegam swoje niedociągnięcia i brak doświadczenia.
Proszę o komentarze. Może lepiej zajęć się malarstwem pokojowym? usmiech

1. Buty, rysunek ołówkiem

2. Owoce, rysunek ołówkiem, format 50x70

3. Wyszczerbiony dzbanek, rysunek ołówkiem, format 50x70

4. Nad dachami, akryl na brystolu, format A3

5. Martwa natura, akryl na brystolu, 50x70

6. Rosa, pastele, format 50x70

7. Podwórkowy bałagan, akryl na brystolu, format 50x70

przez administrację forum.

8. Magnolia, akryl na płótnie, 50x60

9. Przy drodze, akryl na tekturze, 50x70

przez administrację forum.

10. Nostalgia, akryl na tekturze, 50x70
GAdS

Linki sponsorowane:

teresa
Admin
*

Aktywność:
10%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #1 : 02 Kwiecień 2011 - 17:59:31 »

Spróbuję swoje zdanie wtrącić w Twojej galerii.
Zacznę od rysunków, owszem podoba mi się te delikatne, staranne wykonanie - pięknie.
Masz poczucie kompozycji przedmiotu i równowagi w rysunku  (obrazie).
Jedno co mi brakuje w wszystkich tych rysunkach to,  że mało operujesz światłem,
prawie wcale( widać to szczególnie w "Butach")

"Nad dachami", "Martwa natura,"nie leżą mi zupełnie, ponieważ po prostu są bezbarwne,
bez koloru, są szare i moim zdaniem ani to malowidło ani to grafika czy też rysunek.

"Rosa" to już całkowicie obrazek pięciolatka.

Natomiast "Podwórkowy bałagan", "Przy drodze", "Nostalgia,
to powiem iż te prace to już z wyższej półki,

wyróżniłabym pracę "Przy drodze" - ładnie oddane (technicznie) trawy i polne kwiaty.
"Nostalgia" trawy super - głębia ładnie oddana, różnorodność koloru,
tylko drugi plan pracy , to nie wiem czy to niebo czy woda ? czy tylko tło do tych traw ?
"Podwórkowy bałagan" i tu właśnie znów brakuje światłocieni, miseczka wisi, wiaderko tez sprawia takie wrażenie.
Brak konkretnej podstawy, widzę piasek, jakby kamyki, ale mocnego akcentu cienia brak.

Pozostała  "Magnolia" - podoba mi się kompozycja.

Hexe;
Może lepiej zajęć się malarstwem pokojowym?
no nie, nie jest tak źle, masz wszelki dar by malować,
tylko trochę ćwiczeń nie zaszkodzi, trochę teorii, więcej obserwacji natury i obserwacji światła na przedmiotach a
na pewno nie pozostaniesz malarzem pokojowym. tylko więcej chęci i na pewno czasu.
Ja osobiście bym Cię przyjęła do Akademii S P .  usmiech usmiech

Hexe
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #2 : 03 Kwiecień 2011 - 07:50:18 »

Dziękuję Ci za spostrzeżenia i uwagi. Wszelkie wskazówki są dla mnie bardzo cenne.
Zaskoczyło mnie przychylne przyjęcie mojej "twórczości", spodziewałam się zdecydowanie większej krytyki.
Zauważyłam, że nie wszystkie uchybienia zostały mi wytknięte. Ja potraktowałabym siebie z poważniejszą surowością.
Traktuję to zatem jako zachętę do dalszej pracy. Przede mną jeszcze długa droga. Ubolewam tylko nad niedostatkiem wolnego czasu, jak wszyscy zapewne.

Podobają się Tobie moje rysunki ołówkiem i ich delikatna kreska. Ja chciałabym rysować bardziej ekspresyjnie, ale i tak zawsze wychodzi mi tak samo.
"Nad dachami" i "Martwa natura" w założeniu miały być pracami monochromatycznymi, usiłowałam powalczyć z walorem, ale widocznie mi nie wyszło.
Praca "Przy drodze" jest też moją ulubioną. Wykonywana była w pośpiechu, szybko. Może tak czasem trzeba, żeby nie przekombinować. Próbowałam tu też troszkę posługiwać się szpachelką.
W "Nostalgii" również brak mi planu drugiego, ale boję się teraz cokolwiek poprawiać, żeby jeszcze bardziej nie zepsuć. W założeniu miało być w tle tylko niebo i to był jednak błąd.

Jeszcze raz dziękuję za komentarz. Pozdrawiam wszystkich. Może kiedyś uda mi się stworzyć coś godnego tego forum.
Zachary
Instruktor
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #3 : 03 Kwiecień 2011 - 14:05:20 »

Magnolia i Nostalgia,moje ulubione okok

Dubito Ergo Cogito....
adriannaa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #4 : 03 Kwiecień 2011 - 14:54:23 »

Hexe ;
Traktuję to zatem jako zachętę do dalszej pracy.

_ Dokładnie tak należy podchodzić do sprawy . okok

Hexe ;

Może kiedyś uda mi się stworzyć coś godnego tego forum.

_ Natomiast za to zdanie to trochę pogrożę paluchem paluszkiem

A co do tej ekspresji -to z czasem przyjdzie ,gdy twoja łapka będzie oswojona z rysunkiem ,kreska będzie pewniejsza ,zdecydowana. Gdy tylko wyskrobiesz dla sztuki trochę wolnego czasu .Rysuj ,maluj bo idziesz w dobrym kierunku .Zważ na rzeczy które już napisała Teresa.
Same butki mi się podobają ,są wymuskane ,wychuchane  na wszystkie strony ,zapewne włożyłaś w nie wiele pracy i to widać .tylko te cienie i podłoże  (takie skromne).
Mam pytanie co do pasteli ,to olejne? i na jakim podłożu malujesz?

Piękno nie wymaga wyjaśnienia, co więcej, może wyjaśnić wiele rzeczy samo.Najpiękniejsze dzieło sztuki jest tym, co dociera do umysłu i serca, bez pomocy krytyków sztuki.

Aleksiej Antonow
amaretta31
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #5 : 03 Kwiecień 2011 - 18:34:19 »

Witaj Hexe.
Zgadzam się z Teresą co do rysunków i tych akrylowych prac. I również z pochwałą "Przy drodze" i "Nostalgii" się zgadzam. "Przy drodze" to najlepsza praca  okok
Hexe
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #6 : 04 Kwiecień 2011 - 20:06:12 »

Zaglądam dziś na forum, a tu niespodzianka! Moje prace zostały wyróżnione! Jest to dla mnie duży doping i dodało mi skrzydeł! hura
Nie spodziewałam się, że kogoś mogą zaciekawić prace takiego laika jak ja. Pisałam już wcześniej, że są to moje pierwsze prace w życiu.
Nie mogę w to uwierzyć!
Barrrdzo dziękuję za wszelkie komentarze, rady i oceny.
Zamieściłam prace wykonane ołówkiem i akrylem dla porównania, żeby zobrazować moje wysiłki w czasie.
Mam nadzieję, że każda kolejna praca okazuje się choć trochę lepsza. Jednak wykonanie rysunku ołówkowego jest dla mnie strasznie męczące i nużące, co słusznie dostrzegł Impresjonista. Wykonałam je, bo musiałam. W malarstwie akrylowym ujął mnie kolor i tempo pracy, szybko pojawiają się efekty, co daje mi dużo frajdy.

Mam pytanie co do pasteli ,to olejne? i na jakim podłożu malujesz?
Praca "Rosa" powstała z wykorzystaniem pasteli olejnych z wyobraźni, ale jak widać jest taka sobie. Poszperam w domu, ponieważ miałam gdzieś zachomikowaną martwą naturę, też wykonaną pastelami olejnymi. Może kiedyś ją zaprezentuję.
Rysunki ołówkiem i "podwórkowy bałagan" wykonałam na zwyczajnym brystolu. "Magnolia" namalowana jest na podobraziu. Pozostałe prace powstały na grubym kartonie, czy tekturze, którzy znajomi zakupili w większej ilości, by taniej wprawiać się w sztuce.

Pozdrawiam!

Hexe
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #7 : 05 Czerwiec 2012 - 20:30:45 »

I w końcu kolejna praca
Jesień - 50x70 Akryl na płótnie
Cebula
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #8 : 05 Czerwiec 2012 - 21:08:29 »

Mam nadzieję, że malujesz częściej niż umieszczasz obrazy na forum. Plener to dobry czas, żeby nabrać pokory.

Tylko, że ta praca nie wygląda na plenerową, a malowaną ze zdjęcia lub wyobraźni. Pewne rzeczy są trochę nieodpowiedzialnie uproszczone, a inne nazbyt uszczegółowione, co może i odróżnia plany od siebie, ale jednocześnie podkreśla wrażenie sztuczności. Mi osobiście brakuje gry gestu i plamy, ale każdy ma swoją drogę.

Dopiero niedawno zacząłem iść w realizm, ale przyniosło to ogromne efekty ze względu na kwestie malarskie, które wcześniej łatwo było rozwiązać. To znaczy - co zrobić, by obraz był ciekawy. Jak zagrać kompozycją, jak rozłożyć barwy, co zrobić z jednolitymi plamami, jak ująć wielobarwność pozornie jednolitej płaszczyzny, co zrobić, by uchwycone kolory nie zgasiły całości, jak operować podmalówką i tak dalej. Może są to pytania na które też powinnaś sobie odpowiedzieć.

Burak stroni od cebuli,
a cebula doń się czuli
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #9 : 06 Czerwiec 2012 - 09:31:07 »

Podoba mi się fajnie wypracowany modrzew i dalszy plan aż do pierwszej linii drzew. I tam chyba jest problem główny. Te dwa brązowe krzaczory po lewej swą bryłowatą ciężkością psują całość. W ogóle zrezygnowałbym z kształtów tych krzaków (drzew) i zmieniłbym kolorystykę z zieleń/siena na zieleń/błękit może (chyba nawet masz coś takiego zupełnie z prawej strony w środku). Blade korony wyżej już są ok.
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: