Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
23 Sierpień 2019 - 05:22:38 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: piciasto  (Przeczytany 17072 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
piciasto
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #20 : 17 Maj 2011 - 20:26:15 »

Brzózki też mi sie podobają, to jak myśle - olej szpachelką?
Konik chyba tez olej, czy pastele... bo sam nie wiem..  
Zamysł był pewnie taki, (czy tam foto) że koń zakręcał, w biegu, ujecie dynamiczne - i dlatego go tak "wywaliło" - że głowa duża, bo blisko, a tułów i nogi dalej wiec mniejsze... na pewno nie jest łatwo tą dynamike przedstawić dlatego troche obraz kuleje , jesli chodzi o proporcje, ale np sama głowa jest ładnie zrobiona, pysk mi sie podoba , przednie nogi, kurz pod konikiem... ma swoje plusy  oczko

"Brzózki" to olej szpachelką. "Jedyny" także olej. Nie rozumiem o co wam chodzi z proporcjami konia?! Przed malowaniem tego obrazu ułatwiłem sobie sprawę. Znalazłem zdjęcie w necie i od razu koń wpadł mi w oko. Pomyślałem,że przedstawię go po swojemu. Wydrukowałem sylwetkę konia i przeniosłem to na płótno, więc proporcje jak najbardziej zachowane! Takie jak w rzeczywistości.

Całkiem fajne obrazy . Moim ulubionym w śród nich to kopia obrazu Gierymskiego ,, Patrol powstańczy".

Ten obraz jest również moim ulubionym  tak Od kilku lat wisi nad łóżkiem w salonie. Za parę lat jak nabiorę wprawy i doświadczenia w malowaniu koni to namaluję własny obraz o podobnej tematyce  oczko
GAdS

Linki sponsorowane:

teresa
Admin
*

Aktywność:
17%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #21 : 18 Maj 2011 - 07:30:12 »

piciasto;
Wydrukowałem sylwetkę konia i przeniosłem to na płótno, więc proporcje jak najbardziej zachowane!  
Nie denerwuj się, a czy nie pomyślałeś o tym, że czasami fotograficy specjalnie w swych fotkach uwypuklają (mocno akcentują)
pewne obszary (płaszczyzny, przedmioty) a w przypadku zwierząt, postaci ludzkich ich ciała?
Nazywa się to deformacją jak i w fotografii tak i w malarstwie. Jest to często zamierzonym stylem malowania,
jeśli chodzi o fotografię to;  kierują się efektem zdjęcia itp.
Natomiast w naszym przypadku ( malarzy) efektem jest technika malowania i jej zasady.

piciasto;
Takie jak w rzeczywistości.

I tu jak wyżej Ci wspomniałam, nie powinniśmy całkowicie ulegać fotografii i jej wierzyć.
Fotografia owszem pomaga, ale nie musi zachowywać proporcji. My jednak malarze,
malując obraz realistycznie (jeśli taki mamy cel),
musimy pamiętać o proporcjach, co do tego nas zobowiązuje niestety - zachowanie jej.

Gdybyś wcześniej wspomniał, że konia namalowałeś z fotki i nie odpowiadasz za jego obraz proporcjonalny,
to bym ja przynajmniej nie upierała się przy błędach proporcjonalnych, bo uważałabym iż tak Ci się podoba i jest ok.
ale że jak twierdzisz jak wyżej, "takie jest w rzeczywistości to się nie zgodzę",
mimo iż koń jest w ruchu, w galopie - zmienia pozycje ciała.
katanisk8
Świeżynka
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #22 : 27 Maj 2011 - 18:08:32 »

brzózki bardzo piękne usmiech
teresa
Admin
*

Aktywność:
17%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #23 : 31 Maj 2011 - 12:12:11 »

"Z dymu i ognia" (w oprawie graficznej)

Wyróżniona praca z galerii użytkownika przez administrację Forum.
http://www.tessart.pl/smf/index.php?topic=2478.msg26791#msg26791
piciasto
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #24 : 23 Czerwiec 2011 - 10:00:30 »

15."Mystic mountains"

16."Jesienne jeziorko"

know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #25 : 23 Czerwiec 2011 - 11:30:27 »

- A wymiary, technika ?  mysl

Oba obrazy mi sie bardzo podobają, a przeszkadzają mi w nich najbardziej... podpisy. Zwłaszcza w tym pierwszym, bo jest bardzo fajna kompozycja a tu na wodzie jakieś literki  oczko

To pewnie oleje, bo olejami malujesz... pierwsza praca -chłodna kolorystyka, druga przeciwnie - obie in plus  okok
W pierwszym bliższy plan - roślinność, i dalszy - góry - super wyszły Ci, w drugim zwłaszcza woda i odbicie, ale i roślinność (z lewej to chyba wina fotki, rozjaśnione krzaczki)... ciekawe jest to rozmycie miedzy lina krzaków a gór, powiedziałbym że inspirujące dla mnie...  oczko

oklasky

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
piciasto
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #26 : 30 Czerwiec 2011 - 20:43:38 »

piciasto fotki mają niedozwolony rozmiar (318,58 KB (326 221 bajtów)  nerwus

Poprawione pani Tereso  pocieszacz

- A wymiary, technika ?  mysl

Oba obrazy mi sie bardzo podobają, a przeszkadzają mi w nich najbardziej... podpisy. Zwłaszcza w tym pierwszym, bo jest bardzo fajna kompozycja a tu na wodzie jakieś literki  oczko

To pewnie oleje, bo olejami malujesz... pierwsza praca -chłodna kolorystyka, druga przeciwnie - obie in plus  okok
W pierwszym bliższy plan - roślinność, i dalszy - góry - super wyszły Ci, w drugim zwłaszcza woda i odbicie, ale i roślinność (z lewej to chyba wina fotki, rozjaśnione krzaczki)... ciekawe jest to rozmycie miedzy lina krzaków a gór, powiedziałbym że inspirujące dla mnie...  oczko

oklasky

Fajnie, że komuś na tym forum się to podoba  oczko  Zawsze zapominam podać rozmiarów! To są małe obrazy 30x25 malowane olejami. Lubię te podobrazia bo super nadają się do ćwiczeń i szybkiego malowania za jednym podejściem. Są wyjątkowe bo namalowałem je "z głowy"! Leżałem na łóżku i nagle wstałem, rozłożyłem sprzęt i zacząłem malować. Wszystko powstawało całkowicie na bieżąco, pod pędzlem. A malowane były pędzlem wachlarzowym i szpachelką. I zgadza się: z lewej to wina fotki  tak

17. "Magia gór" 46x38

Mariucha
Tubylec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #27 : 01 Lipiec 2011 - 16:06:07 »

Ładne światło!!!
teresa
Admin
*

Aktywność:
17%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #28 : 02 Lipiec 2011 - 08:44:53 »

Mariucha:
Ładne światło!!!

Potwierdzam - pięknie światło oddane.
Cała treść - kompozycja, kolory i barwy, równowaga kolorystyczna, światłocienie i klimat. mysl
i wreszcie wykonanie "Magia gór" - pięknie !!! kwiat

ps.
"Jesienne jeziorko" linia (styk wody z drzewami, centralny punkt ) poszła trochę w górę.
tafla wody daje wrażenie wypukłowości, wina - zapewne też nie prawidłowo położone światło na wodzie,
błąd- złe pociągnięcia ) pędzla (nie ma wtarcia światła w wodę) czyli warstwa bieli nie zmieszana z kolorem.
Dlaczego drogi piciasto zapominamy o pewnych regułach  mysl kiedy i inne obrazy wychodzą wyśmienicie? np. "Magia gór"
może pospiech ?
piciasto
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #29 : 02 Lipiec 2011 - 14:11:53 »

Łał!!!  rotfl  Dziękuję bardzo   hura

ps.
"Jesienne jeziorko" linia (styk wody z drzewami, centralny punkt ) poszła trochę w górę.
tafla wody daje wrażenie wypukłowości, wina - zapewne też nie prawidłowo położone światło na wodzie,
błąd- złe pociągnięcia ) pędzla (nie ma wtarcia światła w wodę) czyli warstwa bieli nie zmieszana z kolorem.
Dlaczego drogi piciasto zapominamy o pewnych regułach  mysl kiedy i inne obrazy wychodzą wyśmienicie? np. "Magia gór"
może pospiech ?

Z prawej strony chciałem lekko zakręcić, żeby jeziorko było okrągłe i dlatego ta wypukłość. Popełniłem błąd bo obrazek zbyt mały i nie widać tego zakola.
Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: