Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
24 Sierpień 2019 - 04:05:15 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Lena- grafika  (Przeczytany 8205 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Lena
Gość
« : 01 Luty 2008 - 21:39:52 »

Moje barwne linoryty, a raczej wariacje na 1 temat.
Bo jak się okazuje, matryce w grafice prócz tego , ze umożliwiają uzyskanie kilku prawie identycznych odbitek , pozwalają jeszcze na uzyskanie różnych wersji tego samego motywu.

Jak widać tematem było drzewo, barwa, światło.
Inspiracją drzewa w miejskim parku, sfotografowane przed laty zenitem. Fotografie czarno-białe, więc barwne interpretacje są już moim wyłącznym wytworem.
W zamierzeniu od początku ta grafika była pomyślana jako barwna, więc potrzebne mi było kilka matryc : konkretnie 5 matryc -  w obrazkach nr 1 (drzewo-dzień) i nr 2 (drzewo-noc), przy obrazkach nr 4 (drzewo - zachód) i nr 5 (drzewo-księżyc) użyłam dodatkowo 6 matrycy.

Odbijałam stopniowo po jednym kolorze- (susząc zdaje się przez 1 dzień jak pranie usmiech ) i dokładając kolejne barwne elementy z następnych matryc. (mam je wiec jak będę mieć chwilę to odbiję poszczególne elementy i wrzucę na forum to będzie dobrze widać jak powstawało)

Linoryt barwny
26,5 x 32 cm

1.

2.

3.

4.

5.
A tu powiększenie fragmentu, bo w tych mniejszych to śladów dłutek nie widać ...

GAdS

Linki sponsorowane:

szklanytygrys
Forumator
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #1 : 04 Luty 2008 - 20:48:32 »

hmm...  nonono..
Wiem prawie nic na temat tej techniki, wiec ciekawy jestem bardzo tych zdjec pokazujacych krok po kroku powstawanie obrazu.

Wreszcie doczekalismy sie odsony Twoich prac. Jak dla mnie "full profesjonalizm" (mam nadzieje ze nie bedziemy analizowac znaczenia tego okreslenia)

Moja galeria "główna" czyli oleje

i trochę eksperymentów akwarelą
Beadom
Forumator
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #2 : 05 Luty 2008 - 08:55:09 »

(mam je wiec jak będę mieć chwilę to odbiję poszczególne elementy i wrzucę na forum to będzie dobrze widać jak powstawało)

Czekam z niecierpliwością.  oczko  Jest to technika zupełnie mi obca, z wielką przyjemnością pooglądam różne etapy pracy… nr 1 i 3 złapały mnie za serce usmiech  oklasky  okok
teresa
Admin
*

Aktywność:
17%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #3 : 05 Luty 2008 - 09:13:26 »

Leno cudowne są te prace w linorycie. A zwłaszcza kolory, jednak jest to piękna technika.
Tylko rzeczywiście wymagająca wiele pracy i cierpliwości. Jednakże w Twoim wykonaniu, bardzo zachęca do praktykowania tej sztuki graficznej (linoryt)
1, 2, i 3 to niesamowite, wręcz bajeczne kolory.
 oklasky Jestem pełna podziwu dla Twojego talentu.

A tak przy okazji  szklanytygrysie nie mogę się powstrzymać od uwagi . Co tak Cię boli określenie "profesjonalizm"
Często go jednak używasz w swoich wypowiedziach. A czy nie chciałbyś być profesjonalistą w tym co robisz? bo ja tak. I tak na przykładzie Leny,
chciałabym takie wykonywać linoryty jak Lena wręcz profesjonalnie , właśnie profesjonalizm czyni nas tak dobrymi, że możemy podziwiać takie prace jak Leny.
I co w tym złego widzisz, że temat "profesjonalizmu" analizowaliśmy ? Co w tym złego, że ktoś może być profesjonalistą?  Nie rozumiem, czyżby to był Twój słaby punkt ?  mysl
kratke
Gość
« Odpowiedz #4 : 05 Luty 2008 - 10:13:04 »

Leno,
Linoryty Twe są niezwykle... efektowne...
Tak, to chyba najlepsze słowo haha
No a tak bardziej serio, w grafice tak zagrana plama "drukarskiego" koloru może robić wrażenie, no i robi.
Kolory dobrane są jak trza, bez zarzutu... W zasadzie tak dobrana "moc" zestawień nie ma wyjścia, musi się sprawdzić.
Jest ekspresyjnie i vangoghowsko (jakkolwiek banalnie to zabrzmi), fajny temat i zabudowanie kadru, cóż... nic więcej dodać, nic ująć papa2

Poza tym bardzo lubię wszelkiego rodzaju serie i z pewnością pod dobranym passepartoux na ścianie musi wyglądać zabójczo...
Gratulacje... oklasky

Tylko rzeczywiście wymagająca wiele pracy i cierpliwości. Jednakże w Twoim wykonaniu, bardzo zachęca do praktykowania tej sztuki malowania.
Linoryt to grafika (ewentualnie druk wypukły), nie malarstwo...
teresa
Admin
*

Aktywność:
17%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #5 : 05 Luty 2008 - 12:30:57 »

kratke, oczywiście, że grafika, druk, przepraszam,  przejęzyczyłam się. Zaraz poprawię  się.
(ale nie bądźmy już tacy drobiazgowi, nie łapmy się tak zaraz za słowa).
Lena
Gość
« Odpowiedz #6 : 06 Luty 2008 - 20:29:19 »

BARDZO dziękuje WSZYSTKIM z dobre słowo usmiech

Właściwie to dzięki Wam przypomniałam sobie , ze mam te linoryty i ze mogę je tu umieścić (bo lezały sobie w teczce zapomniane na amen)

Linoryty Twe są niezwykle... efektowne...

To mi się nie kojarzy dobrze... oj nie.. jakos tak hmm..- może powiem tak: raz jak partzrę na te swoje dzrewka to jest wszystko w porządku, a innym razem wydają mi się takie - OCZYWISTE.

bardzo lubię wszelkiego rodzaju serie i z pewnością pod dobranym passepartoux na ścianie musi wyglądać zabójczo...

no właśnie- jeszcze nie wyglądają , bo jak wspomniałam wczesniej- leżały dotąd biedactwa, ale stwierdziłam, ze zamaiast pewnego niedokończonego obrazu będą mieć swoje miejce na scianie (czyli co ma wisieć, w teczce nie zaginie  rotfl )

KRATKE - Ale...  a propos serii i dobrania oprawy- masz jakiiś pomysł jak to zrobić?  bo właśnie myślę i myslę- i nie wiem -  czy jako oddxzielne obrazki , czy w jedno , no a kolor passepartout? pasuje mi baardzo ciemny niebieski. Ale czy ja wiem...
A i jeszcze- widziałam ostatnio u kogoś coś co wyglądało na matową szybe- ładnie się prezentowało, ciekawe czy to jest do nabycia i ile kosztuje.
kratke
Gość
« Odpowiedz #7 : 06 Luty 2008 - 21:26:19 »

A więc, ja w ogóle lubię się bawić w kolorowanie passepartoux itp. i wiem z doświadczenia, że ciemne się nie sprawdzają (a już na pewno nie przy takich pracach jak te Twoje linoryty)... więc nie radzę... jasne pastelowe to jest to, no ale Oldmalarz dużo w tym siedzi, może coś mądrzejszego powie na ten temat...
No i poza tym BARDZO mi się podoba ostatnio oprawianie kilku prac pod jednym passepartoux... np w długiej, wąskiej antyramie...
Co do matowego szkła, nie mam pojęcia... nie wiem, nie widziałem...

To mi się nie kojarzy dobrze... oj nie.. jakos tak hmm..- może powiem tak: raz jak partzrę na te swoje dzrewka to jest wszystko w porządku, a innym razem wydają mi się takie - OCZYWISTE.
Szczerze mówiąc, trochę tak jest, no ale sposób potraktowania tematu (szczególnie te 6-matrycowe) odbija MZ ten zarzut okok

Właściwie to dzięki Wam przypomniałam sobie , ze mam te linoryty i ze mogę je tu umieścić (bo lezały sobie w teczce zapomniane na amen)
Hmmm, a masz więcej w tej teczce? Może mała wymiana?
Lena
Gość
« Odpowiedz #8 : 06 Luty 2008 - 23:07:25 »

A więc, ja w ogóle lubię się bawić w kolorowanie passepartoux itp. i wiem z doświadczenia, że ciemne się nie sprawdzają (

hmm , szkoda...  mysl

oprawianie kilku prac pod jednym passepartoux... np w długiej, wąskiej antyramie...

O czym ś takim włąśnie pomyślałam, ale to by trzeba pewnie specjalnie zamówić, no i nie wiem czy wszystkie tam wsadzę i jak je w kolejności ułóżę...

Hmmm, a masz więcej w tej teczce? Może mała wymiana?

Masz na myśli egzemparze tych drzewek? To musze poszukać- bo mam jedną "zaszafowo-piwnicznianą" teczkę która podejrzana jest o to że zawiera jeszcze któreś z tych drzewek, musze grzebnąć w niej, bsię nawet zaczęłam zastanawiac czy by ktosik nie kupił (hi hi) Poważnie naprawde sprawdzę czy sa i jaki ich stan jest bo to papier tylko.
Ale "wymiana" - masz na mysli papie za papier usmiech ? (czyt. praca za pracę?)

No a czrarnobiałą jakąś jeszcze znalazłam, ale to taka... pierwsza praca "martwa naturka" taka usmiech NO i na skanowanie i sklejanie zdecydowanie za duża  oczko
infrawizjer
Gość
« Odpowiedz #9 : 18 Marzec 2008 - 21:40:37 »

strasznie ciekawe prace wręcz writerskie wyczucie koloru podoba mi się strasznie jak nie gustuje w abstrakcjach i linorycie tak pokazałaś mi coś po czym zacząć gustować mogę pozdr naprawdę świetne
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: