Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
24 Września 2022 - 23:58:20 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 65   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: nokia75  (Przeczytany 279229 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
nokia75
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #180 : 09 Lutego 2012 - 15:15:15 »

Dzięki za koment, masz rację , oczy trzeba dopracować , poprawiłam je troszkę , te białe miejsce nie chce zamalowywać u prawego kotka bo to biały kotek z lekkimi brązami na łebku, więc zostawiam to .... co do łebka że podłużny ..może zle zdjęcie zrobiłam pod złym kątem nie wiem, postawił uszy to i łebek mu się wydłużył hehe a naburmuszony bo odstrasza potencjalnych adoratorów swojej kotki hehe  rotfl

" Kotki" akwarela A4
 ( poprawiony troszkę i lepsze zdjęcie wyszło z takimi kolorkami jakie są w rzeczywistości , tamte robiłam przy większym świetle i nie udało się złapać tego co teraz , tam oczy były za jasne a tutaj wyszły idealnie tak jak ma być , namalować obrazek to jedno a zrobić dobre zdjęcie by oddać rzeczywistość tego obrazka to juz trudniejsze i jak można szybko zepsuć obrazek przez złe zdjęcie....)

70. " Kot 2 " akwarela A4

Co komu po tym, że choćby cały świat pozyskał ale na swej duszy stracił?......
adorata
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #181 : 15 Lutego 2012 - 19:29:01 »

Śliczne kotki - wszystkie! hura
nokia75
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #182 : 15 Lutego 2012 - 22:48:43 »

Dziękuję  usmiech

71.  " Kotek z papugą " akwarela A4

72. " Kotki 2 " akwarela A4

gardenia
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #183 : 16 Lutego 2012 - 21:04:27 »

A namalujesz, że kotek po przebudzeniu zjada zakochaną w nim papużkę? Albo, że dwa kotki, które niby teraz dają sobie pyszczka, zaczynają się szarpać za uszy?
Poziom cukru w ostatnich akwarelach ociera się o hiperglikemię.
nokia75
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #184 : 16 Lutego 2012 - 22:14:03 »

A czemu mam malować jak ją zjada , nie rozumiem ? może lubisz takie typu obrazki .. ja jednak wole jak się lubią niż zjadają , szarpią ..

" Poziom cukru w ostatnich akwarelach ociera się o hiperglikemię. "

Nie rozumiem? wytłumacz ... kolorki są za kolorowe ....? chyba o to chodzi w akwareli szczególnie jeśli chodzi o słodkie kotki które są w zgodzie z ptaszkami jak na obrazie z papugą ... by ten kolor właśnie wydobyć , bo jeśli chodzi o to, że ptaszek nie przepada za kotem to co z tego ? hehe wielu ludzi za sobą nie przepada i co z tego , muszą uczyć się żyć ..itd. ludzie również szarpią się za włosy itp....ale ja wole malować jak się lubią . Są również wyjątki jak przyjazń psa z kotem , to czemu nie papuga z kotkiem ... oczko

73. " Kotka z kłódeczką " akwarela A4  ( na podst. zdjęcia z netu )

przez administrację forum za akwarelę, odbiór, wykonanie.

Jola
Użytkownik zbanowany
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #185 : 17 Lutego 2012 - 14:15:35 »

piękności ta kotka -super praca
gardenia
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #186 : 17 Lutego 2012 - 20:52:11 »

A czemu mam malować jak ją zjada , nie rozumiem ? może lubisz takie typu obrazki .. ja jednak wole jak się lubią niż zjadają , szarpią ..

" Poziom cukru w ostatnich akwarelach ociera się o hiperglikemię. "

Nie rozumiem? wytłumacz ...

Kolory ok, bo do tematu pasują. Ale po surowych jelonkach, pejzażach zimowych, pięknych papugach i rogu bawolim, cętkowanym, krętym, prezentujesz całą serię wybitnie przesłodzonych kotków. Zacząłem obawiać się, że wpadniesz w manierę i lukier stanie się motywem przewodnim Twoich prac, więc celowo dla kontrastu zaproponowałem (z zamierzoną przesadą), żeby kotek zeżarł papużkę, by poziom cukru opadł. Nic poza to.
Warsztat masz solidny, więc (mnie) byłoby szkoda, gdybyś go teraz zawęziła do cukierni. Ale oczywiście masz pełne prawo nie przejmować się moim utyskiwaniem  okok
nokia75
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #187 : 17 Lutego 2012 - 22:34:56 »

Nie martw się gardenia , na pewno po przestane na lukrowanych kotkach, próbuje wszystkiego , uważam że powinno się umieć malować różne tematy te lukrowane również . Osobiście lubię marynistykę, krajobrazy co na razie nie widać tego w mojej galerii bo na razie sobie ćwiczę ....i często naśladuję innych właśnie ćwicząc ( przyjdzie czas na moje obrazy typowo w moim temacie marynistycznym, itd., ale puki co próbuję wszystkiego , w akwareli sprawdzam kolorki a dla nich wybrałam właśnie takie cukrowane kolorki i takie może banalne kotki i papugi ...mimo że mój ulubiony kolor to black , to w obrazach lubię kolor, żywszy lub mniej zależy od tematu.Trzeba się sprawdzać we wszystkim , bo skąd człowiek będzie wiedział co w życiu lubi, tak jest z malowaniem , malować trzeba  wszystkiego po trochu a pózniej wybrać konkretny kierunek swoich prac . Następne w kolejce będą właśnie tematy marynistyczne , Wenecje itd. w akwareli oczywiście.

Pozdrawiam  usmiech

gardenia
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #188 : 18 Lutego 2012 - 20:39:51 »

To czuję się uspokojony usmiech I oczywiście czekam na przyszłe tematy inne-niż-z-delikatesów.
Ja marynistyczne tematy też bardzo, ale do tej pory mam tylko dwie prace o tej tematyce, z których jedna jest bardzo słaba  no

Natomiast na marginesie dodam, że czarny też od pewnego czasu jest jednym z moich ulubionych kolorów. Do pracy też często ubieram się na czarno: koszula, spodnie, marynarka, krawat  luzik ale nie za wiele mi to dodaje powagi  zawstydzony Nawet czasem żałuję, że samochód mam ciemnobeżowy zamiast czarnego  oczko
nokia75
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #189 : 18 Lutego 2012 - 20:57:21 »

hehe  usmiech  u mnie z czarnym tak... , że ubieram się tak wszędzie ehhe do pracy, w domu itd...i to od wielu lat .... normalnie czarna wdowa  rotfl  nic nie poradzę że w czarnym czuję się najlepiej  oczko no ale chociaż samochód mam biały  rotfl

Strony: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 65   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: