Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
27 Stycznia 2022 - 12:27:15 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 65   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: nokia75  (Przeczytany 264199 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
impresjonista
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #50 : 29 Kwietnia 2011 - 19:34:43 »

Nie uważam by olej i płótno wyrażały prawdziwego artyste , tworzysz na kompie i też jesteś artystą , fotografik też jest artystą itd. chodziło mi o to by słowa pisane czy wypowiedziane  miały pokrycie , by mozna było sie wypowiedziec na temat który nie jest obcy .

Nie udaje że wiem jak się miesza farby olejne, ale za to wyspecjalizowałem się w czymś co można określić "psychologią sztuki". Człowiek posiada ogromny potencjał, ale wskutek pewnych wpojonych nawyków "dobrego wychowania" itd... jest on tłumiony ów potencjał. Jednym z objawów kiedy ów potencjał daje o sobie znać jest potrzeba tworzenia. To definicja artysty.

Podoba mi sie Twoja szczerość,  mysle że jesteś zagubioną wrażliwą osobą i pewnie dlatego biorą sie te ostre i zbuntowane opinie ....  milczek  ale ważne by być sobą i to sie liczy  oczko

Szczerość, szczerość i tylko szczerść to jest moja dewiza. Jeśli kogoś stać na szerość to mam dla niego uznanie. Jestem odmieńcem, taki się urodziłem.

Nie ma doskonałości, jest tylko doskonalenie...
adriannaa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #51 : 29 Kwietnia 2011 - 20:18:31 »

Impresjonista:
Do tej pory przekonałem się że własne zdanie i "ostatnie słowo" ma Teresa, a reszta cóż takie mgliste, nic wyrazistego.

Własne zdanie ma chyba więcej osób na forum,coś cie poniosło. usmiech
Teresa ma ogromne  doświadczenie w malarstwie ,ok. 30?(przepraszam ,ale coś tak mi świta ) lat zajmuje się malarstwem  zawodowo. Jest malarka .
Wiec nic dziwnego ,ze włada tak biegle znajomością tematu ,gdy się posiada doświadczenie, taka wiedzę jest na pewno łatwiej.
A większość z nas ,a na pewno ja zauważ malarstwo traktuje jako hobby,  w wolnym czasie którego nie jest zbyt dużo.
 Przyznaje moje wypowiedzi są ubogie ,ale to tylko z tego powodu ,ze nie chce głupot komuś powciskać do głowy .
I dlatego wypowiadam się krótko - asekuracyjnie ,ale szczerze,na temat danego obrazu to co mi się rzuca w oczy ,to co razi,to co porwało me serce.
Głównie staram się opowiadać o uczuciach  - Podobnie jak ty jestem widzem ,choć może nie takim wybrednym. rotfl
A resztę pozostawiam fachowcom.

Impresjonista:

Moja wiedza teoretyczna jak określiłaś nie wzięła się z wieloletniej nauki w jakiś szkołach, zdobywałem ją poprzez własne doświadczenia i to właśnie z twórczością, to że aktualnie posługuję sie komputerem to tylko dlatego że on daje większe mozliwości, niż fizyczne narzędzia. Jestem zdania że tworzę, z tego co pamietam to widziałaś coś nieco..., ale widzę Ty też jesteś zdania że tylko ojej i płutno wyznaczają prawdziwego artystę? Cóż, to swoisty szowinizm, ale powoli się z tym godzę. pozdrawiam

Buntowniku oczko-Żarcik rotfl
Impresjonisto ,przyznam ci się ,ze JA oczekuje twoich następnych prac. I chciałabym ,aby  w podobnej ilości pojawiały się twoje przede wszystkim fachowe komentarze jak i kolejne prace spod twej reki.

nokia75
Podoba mi sie Twoja szczerość,  mysle że jesteś zagubioną wrażliwą osobą i pewnie dlatego biorą sie te ostre i zbuntowane opinie ....  milczek  ale ważne by być sobą i to sie liczy  oczko

Mam podobne zdanie dot. tej wrażliwości ,szczególnie po tym jak podszedłeś do sprawy martwej natury z homarem. okok

Nokia 75 czekam na finisz -J.PII -imponująco się zapowiada. Fajnie ,ze zdążyłaś z praca konkursowa ,a co do niej samej  napisze już po zakończeniu.

Piękno nie wymaga wyjaśnienia, co więcej, może wyjaśnić wiele rzeczy samo.Najpiękniejsze dzieło sztuki jest tym, co dociera do umysłu i serca, bez pomocy krytyków sztuki.

Aleksiej Antonow
impresjonista
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #52 : 29 Kwietnia 2011 - 20:41:58 »

Ps.Mam nadzieję,że weźmiesz sobie do serca moje słowa tak jak ja Twoje.Bo mimo wszystko cenie sobie Twoją wiedzę.
Pozdrawiam i co złego to nie ja. bezradny Mariusz
Witam Mariuszu, cóż na początek dziękuję za uwagi nawet te uszczypliwie wyrażone. Staram się jak mogę ale nie wsystko wychodzi mi tak chciałbym. Wszystkie uwagi nawet te ortograficzne biorę poważnie. Andrzej

Mariucha
Tubylec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #53 : 29 Kwietnia 2011 - 22:01:49 »

To nie jest żadna uszczypliwość milczek
Ja nie kreuję się na wszechwiedzącego ani w temacie malarstwa,ani POLSZCZYZNY.Przyznam,że odrobinę drażni mnie Twój sposób bycia,pisania itp.Cenie sobie Twoje zdanie.Odnoszę wrażenie,że wiesz co nie co na  temat sztuki.Nie cenie natomiast sposobu wyrażania tych zdań, które wylewasz na tym forum.Fajnie by było gdybyś znalazł w sobie odrobinę umiaru.Nie piszesz wszak do żadnej gów.....-rni,tylko do amatorów ,hobbystów etc.Nawet jeśli jesteś ,względnie czujesz się zawodowcem nic Cię nie upoważnia do takiego sposobu wyrażania swych myśli.Myśli,które przy moim wieku i tak po mnie spływają jak zeszłoroczny deszcz.Nie byłem Renoirem,nie jestem i nie będę.Ale daj się pobawić w to co lubię,co kocham.Możesz krytykować,czemu niby nie.Ale niech ta krytyka będzie przy okazji jakąś nauką dla nas.Nauką która nas pokieruję ku dalszej naszej  :rotfl:pseudo -twórczości.
Naprawdę to nie takie trudne cenić człowieka ,który posiada jakąś wiedzę.Trudno natomiast cenić wywyższającego się.BEZ- ZASADNIE!!! .Jakoś nic mi Twego nie wpadło w oko, oprócz tego co przy Twojej pomocy obliczył komputer.
Pozdrawiam Wszystkich okok
impresjonista
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #54 : 29 Kwietnia 2011 - 22:34:24 »

adriannaa 
Do tej pory przekonałem się że własne zdanie i "ostatnie słowo" ma Teresa, a reszta cóż takie mgliste, nic wyrazistego......

By noki nie marudzić to tam jest odpowiedź http://www.tessart.pl/smf/index.php?topic=2422.msg26412#msg26412

kuleczka
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #55 : 29 Kwietnia 2011 - 22:42:16 »

CO NIECO i BEZZASADNIE tak

nokia75
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #56 : 03 Maja 2011 - 17:49:43 »

przez administracje forum,

26. " Pejzaż "  próba nowych akwareli 24x32 cm Fabriano 300g

Co komu po tym, że choćby cały świat pozyskał ale na swej duszy stracił?......
impresjonista
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #57 : 03 Maja 2011 - 18:10:00 »

Widziałem twoją pracę, teraz kolej na Ciebie. Opowiedz  nokia75 jak Ty sama odbierasz swoją pracę. Czy jesteś zadowolona? Jeśli drugi raz miałabyś malować to samo to co byś zmieniła? To taka zabawa w samo krytykę.

nokia75
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #58 : 03 Maja 2011 - 18:25:21 »

Hmmm kolorki troche bym zmieniła bo ta zielen nie za bardzo mi sie podoba ale próbowałam farb i mieszałam, troche wyrazisciej bym namalowała ale w sumie pomyslałam , ze taki rozmazany troche obraz też ma swoj ciekawy efekt wkoncu to akwarela , dodałam obraz by coś sie dowiedziec jak to wyszło ... wg Was

Czasami malujac , mysle że wyszło byle co ... a innym sie podoba ,  pokazałam tą  prace znajomemu malarzowi i spodobała mu sie , wiec wstawiłam by dowiedzieć sie czy faktycznie tak jest ... chociaz zalezy od gustu

Co komu po tym, że choćby cały świat pozyskał ale na swej duszy stracił?......
impresjonista
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #59 : 03 Maja 2011 - 18:48:37 »

Mi się podoba, ciekawe jakie bedą następne Twoje akwarelki usmiech

Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 65   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: