Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
04 Grudnia 2022 - 02:34:52 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 ... 65   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: nokia75  (Przeczytany 283645 razy) Średnia ocena: 4
rokoko5
Świeżynka
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #220 : 20 Kwietnia 2012 - 14:53:18 »

Z tych dwóch obrazów nokii75: "Wenecja" i "Łódź", niestety podoba mi się tylko jeden, t.j. pierwszy z wymienionych. Obydwa są namalowane poprawnie i widać w nich fachową rękę, ale ten drugi jest po prostu, jak dla mnie niedbały. Przy takich umiejętnościach technicznych (bo to widać na pierwszy rzut oka) nie można sobie pozwolić na zakończenie obrazu, ponieważ mnie się już dzisiaj nie chce malować, a tak to niestety przy tej nieszczęsnej "Łodzi" wygląda. Najbardziej wkurza mnie to, że w tym obrazie jest za mała różnorodność znaków malarskich i występuje lekkki dysonas harmoniczny między łodzią (jakby malowana była kolorami z innej bajki), a resztą obrazu. Na obrazie musi być od razu widać np. różnicę, co jest wodą, co powietrzem, co piaskiem, a co drewnem, a tu tego niestety brakuje. Ten komentarz nie piszę złośliwie, tylko po to by wskazać kierunek na co moim zadaniem należałoby jeszcze zwrócić uwagę, aby obraz nabrał większego blasku. Na osłodę dodam, że co się tyczy "Wenecji", to wg. mnie praca jest fantastyczna i nieprzegadana... Pozdrawiam serdecznie... usmiech   

"Mknie rok za rokiem, jak jedna godzina, więc łap dzień każdy, a nie wierz ni trochę, w złudnej przyszłości obietnice płoche"- Horacy
DavidZ
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #221 : 21 Kwietnia 2012 - 21:28:18 »

piękne akwarele, i ,,Magia zniszczeni''- mroczna kolorystyka... okok

nokia75
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #222 : 23 Maja 2012 - 19:30:07 »

Dziękuję za komentarze  usmiech

Co komu po tym, że choćby cały świat pozyskał ale na swej duszy stracił?......
wendipo
Malarz miesiąca

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #223 : 26 Maja 2012 - 23:39:17 »

Bardzo dziękuję Nokia i gorąco pozdrawiam usmiech tak

usmiech
Cichy
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #224 : 28 Maja 2012 - 09:52:02 »

Dziękuję za odwiedziny i miłe słowa.Przedzieram się przez Twoją galerię.Jesteś niewątpliwie bardzo utalentowaną osobą.W Twojej galerii jest dużo akwarel,do których ja nie miałem "smykałki" ,ale zawsze lubiłem je oglądać.Komentarze ,które umieszczali forumowicze w większości są tafne - choć ich lekturę uprzykszały mi dygresje Pana Impresjonisty.Ostatnie prace - Wenecja i Magia zniszczenia - są bardzo ciekawe,ale dla mnie - potraktuj to jako zrzędzenie - byłoby ideałem zobaczyć Wenecję np. wykonaną w oleju.Serdecznie pozdrawiam.
nokia75
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #225 : 28 Maja 2012 - 10:05:00 »

Dziękuje za komentarz okok , noszę się z zamiarem właśnie namalowanie w oleju Wenecji , szpachelką . Nie długo będzie można ją skomentować . Pozdrawiam  usmiech

Cichy
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #226 : 28 Maja 2012 - 10:36:22 »

To bardzo dobra wiadomość.Olej to olej -duży format i trwałość pracy - nas nie będzie obraz olejny pozostanie.Nie maluję raczej szpachelką (prawda jest taka ,że używam szpachelek głównie do mieszania farb) ale podziwiam mistrzów takiej techniki.Ja bym namalował raczej w stylu "A Regatta on the Grand Canal" Canaletta.To czeka Cię dużo pracy ,ja też siedzę teraz nad nowym obrazem miejskim i trochę potrwa zanim to "dzieło" się urodzi...Powodzenia - Cichy.
nokia75
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #227 : 29 Maja 2012 - 09:41:56 »

Oj nie wiem czy temu podołam ale będę próbowała , szpachelką lubię  malować bo raz ciach i gotowe , trochę to szybkie malowanie , może i nie dokładne ale daje różne ciekawe efekty i działa na wyobraznie. Dziękuje za rady , są dla mnie cenne  usmiech

81. Praca konkursowa K-39  "Starość - młodość" , ( Pielęgnacja młodości )  Akwarela A4

Srebro w 39 Konkursie malarskim "Starość - młodość"
Nagrody

wendipo
Malarz miesiąca

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #228 : 29 Maja 2012 - 15:46:40 »

Gratuluję Nokia, świetna praca. Muszę Ci powiedzieć, że z "akwareli, na akwarelę" coraz lepiej Ci idzie..........Podziwiam tak usmiech

usmiech
nokia75
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #229 : 29 Maja 2012 - 17:21:57 »

Dziękuje  usmiech , cieszy mnie to  hura

Strony: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 ... 65   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: