Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
04 Grudnia 2022 - 02:35:41 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 65   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: nokia75  (Przeczytany 283646 razy) Średnia ocena: 4
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #200 : 28 Marca 2012 - 21:24:13 »

Oj, Nokiu droga- przykro, że muszę to rzec- regres widzę. 75. skopany rysunkowo i wykonawczo, te łodzie są przy nabrzeżu, czy na plaży? Brzydkie olinowanie...
W 76. dom z czarnym skośnym dachem po prawej burzy perspektywę, ale poza tym nie ma na czym oka zawiesić. Ani światło, ani architektura, ani woda, ani niebo...Nie podoba mi się  bezradny
shiwt
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #201 : 28 Marca 2012 - 22:48:04 »

A mi się 75. podoba, bardzo fajna łódź usmiech
W 76. trochę 'kupa' wyszła z tych budynków, ale za to woda mi się podoba, też chciałbym umieć taką zrobić . . .
adorata
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #202 : 29 Marca 2012 - 07:31:24 »

Nokiu, dla mnie Twoje prace są niepowtarzalne, lekkość i kolory sprawiają, że z przyjemnością na nie patrzę, a jeżeli są jakieś błędy, to nie mają znaczenia dla ogólnego dobrego wrażenia, po prostu lubię takie malarstwo! okok usmiech
teresa
Admin
*

Aktywność:
7%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #203 : 29 Marca 2012 - 10:04:29 »

Praca " Wenecja "- przychylę się (nie całkowicie) do opinii Towicza,
natomiast " Przy Porcie " owszem podoba mi się ale nie do końca.
Niebo ładnie Ci wyszło - bardzo klimatyczne, łódź też nie najgorzej,
tak ogólnie to myślę, że popełniasz pewne błędy w akwareli.
Malując akwarelą powinno się raczej zaczynać od jasnych kolorów,
potem należałoby nakładać ciemniejsze barwy i na końcu ciemne (jakiś efekt)
biel pozostawić (światło) podłoże. Akwarela jest techniką laserunkową, malujemy warstwowo, do 3 warstw,
każda kolejna warstwa powinna się charakteryzować przezroczystością, co w Twoich niektórych akwarelkach tego efektu brak.
Takie przenikanie, przezroczystość warstw farby powoduje rozmycie konturów i brak wyrazistości.
Taki efekt akwarelowej techniki najbardziej jest pożądany w malarstwie akwarelowym.
Nakładające farby, winne się swobodnie przenikać i rozpływać, dając miękką linię konturu.
Twoje akwarelki są dość ciężkie w odbiorze a to za sprawą tego braku przenikania, braku lekkości (przewaga bardzo ciemnych barw)
Jeśli zaś chcemy w akwareli pobawić się w detale, to używamy tzw. suchego pędzla, z małą ilością wody.
Wówczas to daje nam możliwość uzyskania większej precyzji w malowaniu detali.
W pracy " Wenecja "gdybyś się skupiła nad "suchym pędzlem" (jak wyżej) wówczas osiągnęłabyś przeciwieństwo w komentarzu Towicza.
Po za tym woda razem z zabudowaniami poszły Ci łukiem w górę -  co właśnie jest to powodem braku prawidłowej perspektywy.
Przyczepiłabym się jeszcze do kolorów, do ich barku czystości barwnej. Ogólnie "Wenecja " jest kolorystycznie brudną akwarelką.

" Przy Porcie " jest odbiór o wiele lepszy, tu widać Twoją pracę w detalu, kolory też nadają pewien klimat.
pochmurny dzień w porcie, z przenikającymi jasnymi chmurami, horyzont nieba jakby zapowiadał zmianę pogody.
Odbicie światła - nieba, jasnych chmur na wodzie, na łódce,  te fragmenty bardzo mi się podobają.
Centralna część obrazu czyli bohaterowie tej akwarelki też dość ładnie wyszła, detale łodzi, statek w dalszym planie Ok.
ale już prawa strona pracy podniosła się nieco wyżej, powód - chyba poziom, nierówność pędzla.

Ogólnie w mojej opinii nokiu75 podziwiam Cię za ten zapał w tej trudnej technice malowania.
zapewne będziesz bardzo dobrą akwarelistką, życzę Ci tego. kwiat

nokia75
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #204 : 29 Marca 2012 - 12:13:58 »

Dziękuje za komentarze , ano ciągle się uczę i ćwiczę .

77. "Kościół" akwarela A4 ( na podstawie istniejącego obrazu )   dalsze ćwiczenia ...

Co komu po tym, że choćby cały świat pozyskał ale na swej duszy stracił?......
know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #205 : 30 Marca 2012 - 22:01:43 »

ano ciągle się uczę i ćwiczę .
i oto chodzi  tak

mi sie wszystkie te 3 akwarele bardzo podobają, o wiele bardziej niż zwierzyna (papużki i techno koty ;)
jasne, że błędy sie zdarzają każdemu ale po to by następnym razem ich nie było.
W Wenecji ja na początku zauważyłem wypukłą linię  horyzontu, to taki minusik, no i ten mocny skośny dach. To że te zabudowania zlały sie w taką masę to akurat plus  tak

od początku Twojej galerii sporo ciemnych barw u Ciebie i  tak chyba już zostanie więc nie ma co o to biadolić  milczek
 okok

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #206 : 30 Marca 2012 - 22:40:59 »

Lepiej, lepiej, jeszcze paletę rozjaśnić spróbuj. Ale dół fajny, dużo tam się dzieje okok
adorata
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #207 : 31 Marca 2012 - 08:07:32 »

Dla mnie coś pięknego,  gratuluję! okok
teresa
Admin
*

Aktywność:
7%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #208 : 31 Marca 2012 - 16:37:11 »

nokiu75  "Kościół" to już praca na wyższym poziomie, piękna budowla, co udało Ci się uchwycić,  okok
tylko te samochodziki jakby wisiały w powietrzu, brak im tego cienia (małego akcentu) pod kołami.
nokia75
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #209 : 31 Marca 2012 - 18:39:12 »

Dziękuje za komentarze  usmiech , jest tam cień pod autami ale na zdjęciu wyszedł trochę za jasny , ale przy ciemnie go jeszcze .
 Dziękuje Adorato  hura

78. " Wenecja 2" akwarela A4 ,  dalsze ćwiczenia ...

tutaj próbowałam nie dawać tych ciemnych plam, cóż poradzę... mam już je we krwi  ehe to taki chyba mój styl już ,
no ale będę się starać by wychodziło czysto i klarownie....

przez administrację forum za wykonanie

79. " Łódz " akwarela , A4   c.d. ćwiczeń ( na podstawie zdjęcia z netu)

Co komu po tym, że choćby cały świat pozyskał ale na swej duszy stracił?......
Strony: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 65   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: