Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
16 Październik 2019 - 22:39:07 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 4 [5]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: olga  (Przeczytany 12940 razy) Średnia ocena: 4
know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #40 : 28 Styczeń 2012 - 22:17:48 »

i tak ta abstrakcja Natura Ognia jest najlepsza  wg mnie , i szzczerze mi sie podoba, leży mi jak najbardziej  okok Ty zawojujesz świat  tak  oczko

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
GAdS

Linki sponsorowane:

Olga
Bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #41 : 29 Styczeń 2012 - 05:08:38 »

dzięki know- w zasadzie to mi również najlepiej z tych prac leży natura ognia bo jest lepsza technicznie od reszty. Z tym światem bym nie przesadzała rotfl
Cebula
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #42 : 29 Styczeń 2012 - 08:40:00 »

"Czajniczek fajny! Tylko gwizdek mały."

Przydałyby się jakieś podstawy geometrii wykreślnej. usmiech

Burak stroni od cebuli,
a cebula doń się czuli
teresa
Admin
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #43 : 29 Styczeń 2012 - 12:28:27 »

"Natura ognia", "Grubodziób", "Dzięcioł", "Czajniczek" wszystkie te prace tematycznie typowe dla akwarelek.
 podciągnęła bym je do książkowych ilustracji. Technicznie wydaja mi się niezbyt opanowane, kolory ciężkie, brak świetlistości akwarelki.
Natomiast lokomotywa  "Czajniczek" gdzieś te koła się pogubiły. Nie wiem co to jest z przodu, jakaś prostokątna ciemna plama,
przypominająca skierowaną w lewo toru, oponę koła samochodowego. Jakoś Ci się Olgo pogubiła jak wspomniał Cebula i Towicz.
Geometria i perspektywa. Gdyby była zachowana perspektywa to dałabyś sobie radę i bez geometrii, bo w malarstwie nie jest już ona tak bardzo ważna,
ale perspektywa zniwelowała by Twoje błędy geometrii.
popracuj nad perspektywą, kompozycją i nad techniką malowania akwarelową tj. barwami akwareli, bo w akwareli są bardziej ważne barwy niż sam kolor.
Olga
Bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #44 : 29 Styczeń 2012 - 15:58:42 »

zgodzę się, że perspektywa jest skopana- malowałam tą akwarelkę jeszcze w momencie zanim wpadła mi w ręce książka o perspektywie. To jest starsza praca ponieważ nie było mnie tu jakiś czas.
Kolory są ciężkie bo ja tak po prostu lubię i nie ma tak na dobre prawdy absolutnej w przypadku malowania akwarelą. Każdy maluje inaczej- jeden delikatnie przejrzyście, inni skłaniają się do ilustracji ponieważ to bardzo wszechstronne medium. Czasem podchodzę do akwareli bardzo ilustracyjnie.Z kompozycją raczej nie miałam nigdy problemów- choć może w naturze ognia faktycznie mogła być lepsza.  bezradny usmiech
gardenia
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #45 : 29 Styczeń 2012 - 20:54:03 »

Co do dzięcioła to oglądałam trochę zdjęć tych ptaków i zawsze wydawały mi się jakieś takie sztywne jakby były wypchane. mysl usmiech
Bo pewnie wszystkie robione pod takim samym kątem. Można spróbować dzięciołka trochę z góry pod kątem i np. łepetynę mu przekrzywić i już ożyje nam nieborak  okok
A z profilu to często tak sztywno wychodzi.
Olga
Bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #46 : 02 Luty 2012 - 20:18:35 »

masz rację, za bardzo zasugerowałam się fotką beczy usmiech
Strony: 1 2 3 4 [5]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: