Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
24 Września 2022 - 23:44:18 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Moje rysunki - Vagabond  (Przeczytany 109129 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Vagabond
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #140 : 14 Stycznia 2013 - 20:35:07 »

Zamówienie. Ołóweczki.
"Martwa natura"

Format: 70/50 cm.

Niczym strudzony życiem włóczęga, przemierzam najciemniejsze zakamarki swojej duszy w poszukiwaniu małej iskierki utraconych marzeń.
adorata
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #141 : 24 Stycznia 2013 - 10:31:00 »

Martwa natura podoba mi się najbardziej! tak
jarygon
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #142 : 24 Stycznia 2013 - 11:03:24 »

Rzeczywiście "martwa " fajna . A ta butla na górze rewelacyjnie narysowana.
Vagabond
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #143 : 04 Lutego 2013 - 13:27:08 »

Znowu buźki. (rysunek- ołówek)
Mama i jej pociechy

Niczym strudzony życiem włóczęga, przemierzam najciemniejsze zakamarki swojej duszy w poszukiwaniu małej iskierki utraconych marzeń.
wendipo
Malarz miesiąca

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #144 : 04 Lutego 2013 - 18:21:38 »

Bardzo fajne te buziolki, wszystkie trzy tak Jakbyś tak jeszcze troszkę mocniej je przycieniował byłoby jeszcze lepiej, ale i tak mi się podobają. Powiedz mi jeszcze jedno, rysujesz twarze, postaci, co nie jest takie łatwe, nie każdy potrafi, a nie bierzesz udziału w konkursach, pisząc że nie jesteś jeszcze  gotowy, że słaby jeszcze jesteś.........oj, chyba trochę ściemniasz rotfl

usmiech
Vagabond
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #145 : 20 Września 2013 - 04:42:39 »

Ołówek pisze cienie słów -  a tu ciągle brak czasu.

"Dziewczyna"

"Spojrzenie dziewczyny"

rafaltaras
Gość
« Odpowiedz #146 : 21 Września 2013 - 14:00:42 »

Bardzo ładne rysunki. Ogólnie super.

Poza kilkoma detalami. Korzystając z opieszałości administracji przy zamykaniu mojęgo konta zadam kilka pytań.

"Dziewczyna"
1. to pies czy maskotka? Trochę za duży jak na psa i jakoś dziwnie narysowany.
2. W ogóle to gdzie tło? Postać musi być gdzieś osadzona. Ta biała przestrzeń wokół nie działa dobrze.
3. Coś nie tak z anatomią tej postaci. Usunąłeś jej ze 3 kręgi szyjne, przez co głowa jest połączona z tułowiem
4. Kompozycja mało przemyślana, rzekłbym że fotograficzna
5. Po co rysujesz zegarek na ręce? Czy to najważniejsze dla tego rysunku?

Nie wiadomo, czy  to praca plamą czy rusunek kreską.
Kreską też można stworzyć przestrzeń. Zobacz prace Andersa Zorna, zrozumiesz o co chodzi.  A teraz to ani nie ma światłocienia, ani budowanej formy poprzez odpowiednie kierunki kreski, przez co rysunek jest płaski,

"Spojrzenie dziewczyny"
Analogicznie jak wyżej z tym że tutaj nie ma problemu z szyją a jest z zajęczą wargą i jakieś dziwne na szyi pręgi. No i sposób rysowania oczu jest trochę dziwny. Białka są jakby wycięte. Dlaczego? Przecież oko ma kształt kuli, więc dlaczego są takie płaskie

Polecam zrobić sobie kilka sesji z rysowania węglem. Ale nie takie byle co ja na tej martwej naturze, którą masz w galerii swojej tylko jakieś rysunki typu "cast drawing", może to pchnie Ciebie w rysunek walorowy, bo widać że sobie z tym nie radzisz.

Pozdrawiam i życzę powodzenia

eb88
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #147 : 21 Września 2013 - 14:57:06 »

Co to są za rysunki typu "cast drawing"?
 Pytam, bo sama chciałabym poćwiczyć:)

Pozdrawiam
Vagabond
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #148 : 21 Września 2013 - 17:30:22 »

rafaltaras, dziękuję za tak obszerny komentarz połączony z krytyką.
Wezmę sobie do serca twoje rady. Nie jestem najlepszy w rysunku, ale ćwiczę, uczę się w miare na ile czas pozwala.
Powiem ci jedno, nie mogł byś być wykładowcą ani dobrym krytykiem. Nie potrafił byś dotrzeć do ucznia bo twoje rady
sprowadzają się raczej do dołowania twórcy a nie do dopingowania byc lepszym.
Za nadto jesteś satyryczny w swych ocenach jak czytam twoje inne komentarze.
Jeśli masz sprawiac jakikolwiek ból autorom prac na forach, to raczej wcale sie nie wypowiadaj.
Ciekawe czy w życiu też tak potrafisz dokuczyć ludziom z twojego otoczenia,  krytykując ich złośliwie.

eb88
Co to są za rysunki typu "cast drawing"?
Nie, od niedawna rysuję. Jest to moja pasja, którą chcę realizować.
nie wszystkie rysunki są idealne i zdaje sobie z tego sprawę, ale z biegiem czasu myślę, że bedą lepsze.
Wiadomo jest to podyktowane pewnym doświadczeniem.
"Cast drawing" to raczej skupia sie na rysunku ale na podstawie figur odlewnych. Na nich to pracujesz nad własnym procesem uczenia się.
Rysujesz i tym sposobem dążysz do absolutnej dokładności poprzez dokładną obserwację proporcji, linii, formy, a głównie ćwiczysz oczy by widzieć wartość, które występują.  Oświetlenie, swiatło i cienie, półtony. Można rzec, że "Cast drawing" są ćwiczenia ręki, oczu, rysunku. Ogólnie jest to klasyczny krok w edukacji artystycznej. O ile mi wiadomo takie zajecia są dla uczni, studentów w szkołach plastycznych. Takie ćwiczenia pomagają osiągnąć umiejętności niezbędne do późniejszych poszukiwań w malarstwie. Jesli chcesz poćwiczyć to najlepiej postaw sobie jakąś figurę, rzeźbę, najlepiej gipsową, ustaw sobie oświetlenie, odpowiednie dla ciebie i rysuj, trenuj rękę z ołówkiem. To chyba najlepszy sposób na przejęcie kontroli nad własnym dziełem. Ja nie bawię się w taki sposób rysowania, ale przydałoby się w ten sposób kształcić swoją pasję. Zawsze jest jednak inaczej, brak czasu, praca i inne codzienne, życiowe zajęcia.

Z całym szacunkiem was pozdrawiam.

Vagabond
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #149 : 21 Września 2013 - 19:18:56 »

rafaltaras:
którą masz w galerii swojej tylko jakieś rysunki typu "cast drawing", może to pchnie Ciebie w rysunek walorowy, bo widać że sobie z tym nie radzisz.
Jeszcze wrócę do tego zdania. Jak widać nie wiesz co to rysunek "cast drawing" zobacz dokładnie na czym polega - wcześniej odpowiedziałem na post  eb88, nawet nie za bardzo wiesz co to jest "walor" a moja rada, więcej rafaltarasie komentuj wtedy kiedy upewnisz się, ze masz doskonałą wiedzę w tym temacie.

Strony: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: