Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
04 Grudnia 2022 - 02:59:07 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Moje rysunki - Vagabond  (Przeczytany 110673 razy) Średnia ocena: 4
Vagabond
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #120 : 24 Lutego 2012 - 11:30:39 »

Dzięki za podpowiedź Rodamanek. Aż cofnąłem się do tej strony, o której wspomniałeś,
wezmę pod uwagę Twoją radę...dzięki.

Niczym strudzony życiem włóczęga, przemierzam najciemniejsze zakamarki swojej duszy w poszukiwaniu małej iskierki utraconych marzeń.
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #121 : 24 Lutego 2012 - 12:49:00 »

Wiesz już, co myślę o takich portretach oczko Tutaj jednak zwracam uwagę na kiepsko, ledwo co wypracowane włosy. Przy takiej kompozycji powinny być znacznie lepiej zrobione. Ciuch wygląda, jakby był narysowany na ciele. Prawe oko patrzy centralnie, a lewe ucieka w lewo. Fajnie ułożona dłoń, ale mały palec bym obciął.
gardenia
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #122 : 28 Lutego 2012 - 21:24:16 »

Vagabond masz jeszcze możliwość popracowania nad tym portretem, czy już go opchnąłeś? Jeśli byś miał możliwość, to zrób to, co radzi Towicz, tj. powalcz z włosami, bo aż piszczą o lepsze cienie. Nie bój się zniszczyć tego portretu, bo jest taka opcja, jeśli za bardzo będziesz przyciemniał. Jak Ci się nie uda, to narysujesz go od nowa.
A głowa jak zwykle pięknie wyrzeźbiona (nie znajduję tu lepszego słowa - wyrzeźbiona oddaje sens).
Vagabond
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #123 : 11 Marca 2012 - 06:25:48 »

hehe...nie opchnąłem tego rysunku  :no, ten akurat był nie do opchnięcia, a dla mnie. Faktycznie, te oko jedno trochę uciekało, stricik był lekki i nie wiem jak mogłem go popełnić. Poprawki niektóre naniosłem, te oko, palec usunąłem, z włosami nie wiele się pobawiłem, w/g mnie są w porządku, w rzeczywistości ta Paniusia jest ruda i to na dodatek ma bardzo niespotykany kolor włosów, farbowany rudy, ale inny, jedyny w swoim rodzaju. Zresztą dzisiaj ją zamieszczę właśnie zrobioną przeze mnie w kolorze - kredką.
Tak jak i koszulka zresztą... sam nie wiem już (odnośnie koszulki), czasem mi piszecie - za mocna krecha, to staram się słabszą. Za słaba krecha, to robię mocną. Myślę, że każdy ma inne wizje i nie ma takiego co by wszystkim dogodził jednocześnie. Ale lubię te Wasze porady, wskazówki, są było nie było przydatne i jak już gdzieś wcześniej pisałem - wczytuję się w nie i zawsze coś staram się mądrego wyciągnąć.
Tym czasem wrzucam poprawioną pracę )tak jak mi Towicz poradził) i kilka świeżych.

To ta sama Pani co wyżej i jej niemalże naturalny kolor włosów.
Zrobiłem Ją kredeczkami ołówkowymi, to taka moja próba sił nad nią, jej włosami i koszulą.
Na włosy przełożyło się kilka kolorów [4-5] kredek nakładanych jedna na drugą (mieszanych), nad koszulą podobnie.

przez administrację Forum za wielobarwność rysunku.

...no i dwa inne, zamówione szkice.

Niczym strudzony życiem włóczęga, przemierzam najciemniejsze zakamarki swojej duszy w poszukiwaniu małej iskierki utraconych marzeń.
gardenia
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #124 : 11 Marca 2012 - 19:20:23 »

... sam nie wiem już (odnośnie koszulki), czasem mi piszecie - za mocna krecha, to staram się słabszą. Za słaba krecha, to robię mocną. Myślę, że każdy ma inne wizje i nie ma takiego co by wszystkim dogodził jednocześnie. Ale lubię te Wasze porady, wskazówki, są było nie było przydatne i jak już gdzieś wcześniej pisałem - wczytuję się w nie i zawsze coś staram się mądrego wyciągnąć.
Myślę, że tu nie o wizje chodzi, tylko, czy praca robi dobre wrażenie, czy nie (w sensie wykonania, a nie "niesionego przesłania"). Kwestia czy gdzieś trzeba wzmocnić, czy nie, to nie podlega ścisłym regułom. Po prostu trzeba wybrać to, co wygląda lepiej.
I trzeba to robić konsekwentnie: w portrecie dziewczyny z prawym profilem: czemu jej prawe oko jest uwydatnione wzmocnieniem, a lewe nie? Chyba to prawe nie jest w jakimś sensie ważniejsze od lewego.
W portrecie dziewczyny z odchyloną głową: czemu pod uszami ma tak głębokie cienie, a nad już nie? Taki czarny cień bardzo wypycha się do przodu.

Ale tak, czy inaczej - powtórzę to, co już pisałem: bardzo dobrze konstruujesz głowę i szczegóły (usta, nos, oczy). To jest podstawą dobrego portretu.
Vagabond
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #125 : 17 Marca 2012 - 15:54:55 »

shiwt
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #126 : 17 Marca 2012 - 19:26:38 »

"Zapraszam wszystkich chetnych" :3
Zapewne bym przyszedł, gdyby było to w mojej miejscowości, ale nie jest :(
Vagabond
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #127 : 21 Marca 2012 - 09:50:14 »

Chcę się z wami podzielić moją drugą wystawą rysunku, ale już indywidualną - wernisażem.
Właśnie wczoraj się odbyła, po wczorajszym dniu jestem bardzo pozytywnie nastawiony na twórczość rysunku - podstawę malarstwa.

nokia75
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #128 : 21 Marca 2012 - 10:55:38 »

Gratulacje  okok

Co komu po tym, że choćby cały świat pozyskał ale na swej duszy stracił?......
know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #129 : 21 Marca 2012 - 15:03:22 »

i ja również ;)   
-ale miło tak se popatrzeć na takie wystawy kolegi z forum  tak  okok

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
Strony: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19   Do góry
  Drukuj