Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
19 Październik 2019 - 21:28:37 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 19   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Moje rysunki - Vagabond  (Przeczytany 79283 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Vagabond
Tubylec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #10 : 03 Marzec 2011 - 15:29:40 »

Co jest źle, a co dobrze? Proszę o komentarz.
Każda dobra rada cenną jest.
Z góry dziękuję.

Niczym strudzony życiem włóczęga, przemierzam najciemniejsze zakamarki swojej duszy w poszukiwaniu małej iskierki utraconych marzeń.
GAdS

Linki sponsorowane:

Vagabond
Tubylec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #11 : 09 Marzec 2011 - 18:59:31 »

Niczym strudzony życiem włóczęga, przemierzam najciemniejsze zakamarki swojej duszy w poszukiwaniu małej iskierki utraconych marzeń.
know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #12 : 09 Marzec 2011 - 19:49:45 »

Karykatury bardzo fajne, w sam raz do wątku z karykaturami  okok malacz aka mały fiat - świetny  - opony od ferrari, zderzak na ziemi wręcz, wydech komi od tir'a ...  ;D a na drugiej - czerwony odkurzacz.. jakaś analogia? usmiech  i oczywiście panie - dobrze zrobione, podobają się  tak

Ale Chrystus mi sie nie podoba.. Pierwsze skojarzenie -tylko sie nie pogniewaj - wygląda jak jeden z naszych kolegów z tego forum - Stopa  oczko na jednej ze swoich prac-  chodzi mo o mine, wyraz twarzy.
Wg mnie powinna wyrażać cierpienie i potworne zmęczenie - skoro tak zaakcentowałeś krew mocno - na czerwono..
A wg mnie wyraz twarzy ukazuje nam bardziej grymas zniesmaczenia, znużenia czymś, pogarde wręcz.. ja troche tak to widze. Co do włosów, brody - to juz zalezy jak spojrzec - torche inaczej jest Jezus przedstawiany ale Twój subiektywny sposób tez jest ok... chodzi mi o to ze np czesto ma mniejsza brode, włosy falują sie i układaja bardziej na zewnątrz... ale to detale... Twarz wg mnie najważniejsza bo w niej jest istota. Wyraz. Wyraz cierpienia. I w sumie patrząc bardziej to chyba najwiięcej oczy tu robią... one mają największy wpływ na to jak to odbiera widz - w tym wypadku moja skromna osoba usmiech

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
teresa
Admin
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #13 : 09 Marzec 2011 - 19:57:12 »

Jak napisał know1126, karykaturki mają swój wątek i dział i tam  powinieneś je wkleić,
Dział "Inne techniki " > http://www.tessart.pl/smf/index.php?topic=2324.0
jakiś opis by się przydał do tych karykaturek, czym i na czym? (techniczne wykonanie)
no ale to Twoja galera.

Co do skomentowania Twoich karykaturek to pomysł super w obydwu pracach. okok

ps.
Karykaturki Twoje w oprawie zamieściłam w dziale "Inne techniki" jak wyżej.
Vagabond
Tubylec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #14 : 22 Marzec 2011 - 20:09:35 »

Obecnie zajmuję się rysowaniem portrecików.
Bardzo pochłonęły mnie właśnie portrety, dzieci szczególnie.
Jak sądzicie czy warte są te rysunki zainteresowania?
Może jakiś opinie z waszej strony,  mysl na pewno mi pomogą,
przydałyby się jakieś rady bo nie jestem do końca pewien co robię dobrze a co źle, jak wygląda mój rysunek.

Córeczka koleżanki

a to mąż koleżanki

adriannaa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #15 : 23 Marzec 2011 - 10:29:46 »

Rysunek "Córeczki koleżanki" -bardzo mi się podoba. okok  oprócz tła- jest trochę słabej jakości i wygląda  jakby na szybko robione ,ale można na to przymknąć oko.

Natomiast drugi portret ,ma cechy portretów  pamięciowych "poszukiwanych"  w kryminale - przepraszam ,ale to tak wygląda.(jest za surowy )

Karykatury -fajnie fajnie ,są ciężkie do narysowania  ,a  ty sobie radzisz . okok

Piękno nie wymaga wyjaśnienia, co więcej, może wyjaśnić wiele rzeczy samo.Najpiękniejsze dzieło sztuki jest tym, co dociera do umysłu i serca, bez pomocy krytyków sztuki.

Aleksiej Antonow
Gruszka
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #16 : 23 Marzec 2011 - 10:49:27 »

Tez miałam takie skojarzenia z tym ostatnim portretem usmiech - ale to tez w sumie jest sztuka, tak akurat narysować ;)
gdyby na forum był konkurs na "portret pamięciowy" to Vagabond byś wygrał usmiech

a dziewczynka całkiem fajna, ale faktycznie z tym tłem coś jest - zwłaszcza, że na jej lewym policzku zrobiła sie taka dziwna, nienaturalna krecha - prawdopodobnie własnie połączenie twarzy z tłem.

Mój boże, a ja nie mam w domu ani kropli wódki...
/Dwa żebra Adama/
tomasso
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #17 : 23 Marzec 2011 - 11:59:11 »

...No to Cię Vagabond wyśledziłem. Przechodząc do meritum, mam raczej odwrotne zdanie do prezentowanych. Portrety mi się podobają, zwłaszcza dzieci- kreska jest żywa, proporcje zachowane. Mimo drobnych kłopotów, o których nie warto wspominać. Myślę, że będziesz robił postępy. Karykatury natomiast nie bardzo mi podchodzą. Dlatego, że poza typowym schematem dużej główki wobec małego ciałka, no i może fajnego kontekstu odkurzacza i malucha, nie są zbyt śmieszne. Głowy są bowiem sportretowane tak, jakbyś je rysował na serio. Nie ma w nich groteskowych zniekształceń. Jeśli wyciąć z całości te główki, byłyby to po prostu portrety. Jeśli chcesz się zabrać za karykaturę, według mnie, musisz coś z tym zrobić.
Vagabond
Tubylec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #18 : 23 Marzec 2011 - 14:19:33 »

adriannaa, Gruszka,  dziękuję za ciepłe i te bardziej pouczające komentarze, wezmę sobie do serca dobre rady.
tomasso, zgadzam się z Twoją opinią, i dziękuję, że mnie wyczaiłeś. Czekam na Twoje rysunki,
jest taki dział na forum rysunku satyrycznego i też grafiki, chętnie pooglądam i się pouczę i na pewno inni też będą zainteresowani.

Jeszcze jedna pociecha.

Gruszka
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #19 : 23 Marzec 2011 - 15:33:39 »

Vagabond, nikt nic nowego nie pokazuje ;) albo przynajmniej niewiele, więc śledze Twój wątek usmiech żeby nie było, że się uwzięłam rotfl

czy ten rysunek jest skończony? bo twarz ok, natomiast ta prawa część włosów?? rozumiem, że tu pada mocno światło, ale może można to jakoś inaczej zaznaczyć - bo teraz to wygląda jak nie-dorysowane, taka w sumie pusta plama.
Fajnie wychodzą Ci oczy i usta dziecięce.

Mój boże, a ja nie mam w domu ani kropli wódki...
/Dwa żebra Adama/
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 19   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: