Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
23 Maj 2019 - 01:49:32 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Chłopiec z Andromedy  (Przeczytany 6068 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Chłopiec z Andromedy
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« : 16 Styczeń 2011 - 14:13:19 »

Nie maluję własnych obrazów, lecz wykonuję amatorskie kopie dzieł innych artystów.  

Obraz nr 1. "Stare dęby w parku w Rogalinie" (Michał Gorstkin-Wywiórski)

przez administrację forum.

Obraz malowany z widokówki; oryginał w formacie 121x81 cm; bardzo przyjemnie się go malowało;
na oryginale, z lewej strony największego dębu, znajduje się jakaś kobieta niosąca chrust; na życzenie "klienta" na mojej kopii jej nie ma.

"Doprawdy, któryż człowiek wśród was, jeśli go syn poprosi o chleb, poda mu kamień? Albo jeśli go poprosi o rybę — czyż poda mu węża?"
GAdS

Linki sponsorowane:

know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #1 : 16 Styczeń 2011 - 21:34:10 »

Oryginału nie znam, ale Twój jest ok, powiem tak: przyjemny obraz do pokoju na sciane.. jak mówisz - dla klienta.
Co mi sie troche nie podoba - to lewa strona obrazu - tylko dwie gałęzie - jest tak tam troche "za łyso", jesli chodzi o kompozycje dla mnie. Ale domyślam sie ze tak mialo byc wg org. wiec  milczek

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
Chłopiec z Andromedy
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #2 : 17 Styczeń 2011 - 00:05:38 »

Obraz nr 2. "Aniołek" (autor oryginału nieznany)

Jedyny obraz, jaki miałem okazję malować z oryginału (jakiejś taniej chińszczyzny na sklejce...)
Pierwsze podejście do zrobienia kopii zakończyło się zamalowaniem podobrazia; dopiero drugie podejście (oraz doping i motywacja żony) zaowocowały bardzo dobrym efektem. Obraz oprawiliśmy w ramę i daliśmy w prezencie na pierwsze urodziny córce koleżanki.

Obraz nr 3. "Śpiący Staś" (Stanisław Wyspiański)

Wyspiański malował oryginał pastelami, ja kopię robiłem olejami. Moim zdaniem to najlepszy portret dziecka, jaki udało się namalować Wyspiańskiemu. Kopiowałem ten obraz dwukrotnie. Wklejony tu obraz to druga kopia; pierwsza udała się ładniej; przy drugiej zbyt mocno uwierzyłem w siebie...

"Doprawdy, któryż człowiek wśród was, jeśli go syn poprosi o chleb, poda mu kamień? Albo jeśli go poprosi o rybę — czyż poda mu węża?"
Jola
Użytkownik zbanowany
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #3 : 19 Styczeń 2011 - 11:25:09 »

fajnie kopiujesz- spróbuj coś swojego stworzyć
Chłopiec z Andromedy
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #4 : 19 Styczeń 2011 - 18:02:12 »

Jola - temat tworzenia własnych prac uznałbym już za zamknięty ;)
"Stare dęby w parku w Rogalinie" trafiły do panelu "Wyróżnione posty i prace". Dzięki, administracjo Forum ;)

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: