Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
20 Październik 2019 - 22:12:53 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Gruszka (malarstwo - postacie, portrety,)  (Przeczytany 85595 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Gruszka
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #210 : 09 Wrzesień 2012 - 22:56:50 »

I kolejny - tym razem wreszcie moja produkcja, mój pomysł i na szczeście również moje wykonanie usmiech oczko

KOgut
50x60 - w całości szpachla (no za wyjątkiem tła póki co usmiech )

przez administracje forum, za wykonanie, odbiór.

i face to face oczko

Mój boże, a ja nie mam w domu ani kropli wódki...
/Dwa żebra Adama/
GAdS

Linki sponsorowane:

blue
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #211 : 10 Wrzesień 2012 - 11:07:34 »

Za Koguta  oklasky
Swietny! Co za wyraz dzioba! I brawa za monochromatycznosc. Kogut kojarzy sie z kolorem, a tu prosze, kogut arystokrata w czerni i bieli.
Odnosnie plaskiego malowania, moze taki Twoj urok? Plaskie nie znaczy gorsze. Przeciez nie musisz malowac przestrzennie. Wyobraz sobie ze idziesz do jednej galerii, potem nastepnej i kolejnej... i wszedzie takie samo przestrzenne malarstwo, i w tym momencie powinien zadzwonic budzik i zakonczyc ten koszmar senny malarza  oczko
Chyba, ze postawilas sobie za cel nauczyc sie malowac przestrzenne, to co innego. Ale Ty juz sama wiesz najlepiej czego chcesz tak
Gruszka
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #212 : 10 Wrzesień 2012 - 12:19:38 »

Heh usmiech dzieki Blue za taki komentarz usmiech

na pewno chcę się nauczyć malować przestrzennie, bo co mi szkodzi umieć oczko ale włosów z głowy rwać nie będę. Jestem jednak ambitna i nie lubię zbyt łatwo się poddawać. Więc jeszcze niejedna próba przede mną.

/Dwa żebra Adama/
espero
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #213 : 13 Wrzesień 2012 - 20:49:57 »

Gruszko usmiech

Cofam się kilka obrazów wstecz...

Bez tytułu - z tym czarnym kotem, ostrym światłem i zielonym, murowanym gruntem usmiech - z racji tego, że bardzo lubię koty, to i bardzo podoba mi się ten obraz - raz ze względu na zwierzaki, dwa, zielone podłoże, a ten kolor lubię, trzy - fajny, intrygujący kontrast. Właściwie nie wiadomo o co tu chodzi, czym tamto mniejsze to też kot, czy pies i co tu zaszło... ale to jest właśnie super, że można sobie dorobić całą bajkę. I właśnie z pewną bajką mi się kojarzy, kiedyś, jak byłem mały leciała jakaś taka z kotem, który w śmietniku siedział i miał dziwny śmiech - nie pamiętam co to była za bajka, ale bardzo ją lubiłem i ten obraz mi się z nią kojarzy.

"Kobieta" (bag lady) - zastanawiające kolory. jej strój czarny, tło czarne. Nie wiem, czy nie zrobiłbym jednego lub drugiego w innym kolorze, ale z drugiej strony tu jest jakaś tajemnica znowu. Jedyny kolor, to jej twarz, reszta blada, trupia, jej wzrok wręcz przeszywający, całość trochę mroczna, w stylu "Gnijącej panny młodej". Ładne oczy.

"Dziewczyna w oknie" - wyszłą Ci na 5, ale mimo, że mistrzuniu Salvador zrobił takie małe stópki tej pani, to ja bym je troszkę powiększył.

Portrety węglowe "Gruszka 1" i "Dziecko 1" - ee, nieciekawe. Jakby od niechcenia, jakoś tak naciapane, rozmazane w taki brudzący sposób. Na "Gruszce 1" esy-floresy w stylu Stasia Wyspiańskiego prawie i maźnięte tło po prawej - w sumie takie niezdecydowanie. Może byłoby lepiej jakbyś już całe tło machnęła takimi liśćmi jak ten z lewej - było by tak Wyspiańsko, a z drugiej strony za bardzo zwracałoby uwagę. Generalnie, wolę Twoje farby usmiech
Do tego ten kot węglem - no nie wiem, chyba masz problem z cieniowaniem, nie do końca jesteś zdecydowana, czy chcesz zrobić cień posługując się palcem czy węglem. Rozcieranie palcem jest beee usmiech

"Old woman" - tu rozumiem wyróżnienie. Totalna asceza, ale ten obraz przemawia. Bardzo podoba mi się jej twarz, bardzo realistyczny nos, piękne oczy, ta nicość wokół niej każe zwrócić uwagę właśnie na jej twarz, a wzrok znowu każe patrzeć w jej kierunku patrzenia, czyli...w nicość? Czy może coś tam jest? No ciekawy obraz, gratuluję zasłużonego wyróżnienia.

"Kogut" - bardzo fajny, ale czy on rzeczywiście jest czarno biały, czy zdjęcie jest tak przerobione? Bo mam wrażenie, że przerobiłaś na czarno białe. Ogólnie fajne wykonanie, groźny nastrój koguta ładnie uchwyciłaś. Gratuluję.

Pozdrawiam!
usmiech
Gruszka
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #214 : 13 Wrzesień 2012 - 21:19:08 »

Espero,

dzięki za kompleksowy komentarz oczko usmiech

"Kobieta" (bag lady) - zastanawiające kolory. jej strój czarny, tło czarne.

Tło jest złamane odcieniami zieleni - czego nie widać na fotce. Zatem ubranie jest czarne, a reszta odcina się lekko ciemno-zielonymi odbłyskami.

"Dziewczyna w oknie" - wyszłą Ci na 5, ale mimo, że mistrzuniu Salvador zrobił takie małe stópki tej pani, to ja bym je troszkę powiększył.
Dziękuję za ocenę oczko niewiele osób skomentowało, a potrzebowałam jakoś potwierdzenia, że wyszło w miarę ok.

Portrety węglowe "Gruszka 1" i "Dziecko 1" - ee, nieciekawe. Jakby od niechcenia,

Tu niestety musze się zgodzić. NIe czuję się dobrze z węglem, nie wiem, nie czuje go, nie wiem jak się nim poprawnie posłużyć. Ale będę ćwiczyć, muszę ćwiczyć. Ipokazywac Wam efekty, żeby wreszcie kiedyś było widać jakiś progres oczko

"Kogut" - bardzo fajny, ale czy on rzeczywiście jest czarno biały, czy zdjęcie jest tak przerobione? Bo mam wrażenie, że przerobiłaś na czarno białe. Ogólnie fajne wykonanie, groźny nastrój koguta ładnie uchwyciłaś. Gratuluję.

NIedowiarku, czemu miałby nie być czarno-biały? usmiech na moje nieszczęście nie umiem posługiwać się grafiką, zdjęcia potrafię obrobić jedynie w podstawowych funkcjach usmiech

na dowód fotka prosto ze ściany usmiech da się uwierzyć? usmiech :P

Dziękuję Espero za miłe słowa. Pozdrawiam!

/Dwa żebra Adama/
Gruszka
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #215 : 14 Wrzesień 2012 - 09:20:13 »

Bardzo dziękuję za oba wyróżnienia. Wczoraj byłam chyba zaspana i nie zakodowałam, że moje "sztuki" oczko się spodobały usmiech

/Dwa żebra Adama/
espero
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #216 : 14 Wrzesień 2012 - 09:30:12 »

"Tło jest złamane odcieniami zieleni - czego nie widać na fotce."

ok, to zmienia postać rzeczy usmiech No to fajnie, fajnie, tym bardziej, że to zielony usmiech

"Tu niestety musze się zgodzić. NIe czuję się dobrze z węglem, nie wiem, nie czuje go, nie wiem jak się nim poprawnie posłużyć. Ale będę ćwiczyć, muszę ćwiczyć. Ipokazywac Wam efekty, żeby wreszcie kiedyś było widać jakiś progres oczko"

Hmmm. Tzn. ja nie chcę zniechęcać, bo może węgiel jest dla Ciebie w jakiś sposób ważny, ale czy warto brnąć w coś, czego jak sama mówisz nie czujesz? Czy węgiel jest tego warty? To oczywiście Twój wybór i w ogóle, ale ja to podziwiam, bo jak ja zobaczyłem, że mi pastele nie leżą, to zrezygnowałem, przerzuciłem się na akwarele i nie żałuję, bo dopiero akwarele "poczułem".

NIedowiarku, czemu miałby nie być czarno-biały? usmiech
No bo tak niewiarygodnie to namalowałaś, że aż nie mogę uwierzyć, że tak można monochromatycznie. Ale to zdjęcie sprawiło, że uwierzyłem i normalnie jestem w szoku. Super. Pełen podziw. A ta old woman tu wygląda rewelacyjnie, no kurczę ma coś w sobie ten obraz...Gratuluję!  okok
nokia75
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #217 : 14 Wrzesień 2012 - 16:37:06 »

Również pochwalę 2 ost. obrazy , a u koguta oko podmalowane jak u człowieka  okok

Co komu po tym, że choćby cały świat pozyskał ale na swej duszy stracił?......
blue
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #218 : 16 Wrzesień 2012 - 15:56:10 »

Gruszka  oczko,
jesli chodzi o Twoja kopie Dalego, to tak: niegdy nie kopiuj ze zdjec z internetu, chyba, ze ich jakosc jest faktycznie dobra. Lepiej zainwestowac w album. Ten obraz ma cos ok. 73x104 cm, zamieniony w skompresowanego jpega gubi polowe informacji. Co za tym idzie, Ty rowniez namalowalas obraz tylko czesciowo. Pominelas mnostwo rzeczy, ale jak mialas tego nie zrobic skoro wzorowalas sie na beznadziejnym zdjeciu?  bezradny Jako kopi nie mozna tego oceniac, ale jako interpretacje obrazu, to owszem. I tu napisze, ze wychwycilas glowne rzeczy, ruch postaci, kolorystyke.  
Jako ciekawostke dodam, ze podobnie jak Espero, zwrocilam uwage na stopy dziewczyny  tak Mnie drazni cos jeszcze: lewa stopa wydaje mi sie byc postawiona za blisko sciany, mam wrazenie, ze aby tak stac, w scianie musi byc dziura w ktora wsunieta jest czesc stopy. To oczywiscie tylko moje wrazenie, ale nie zmienia sie od lat  bezradny Moze cos w tym jest? Oczywiscie nie oceniam Dalego, pisze to jako ciekawostke. Moze tak wlasnie chcial, zeby bylo.  
Gruszka
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #219 : 17 Wrzesień 2012 - 10:09:13 »

Blue, masz rację - oczywiście, że najlepiej by było malować z czegoś dobrej jakości, ale niestety rzadko kiedy jest na to czas i sposobność. Zastanowiło mnie to, co napisałaś o zgubieniu szczegółów. Oczywiście, że przedruki, czy kopie, z których korzystalam, były miejscami niewyraźne, zamazane i w ogóle do kitu, ale zdjęcia oryginału wiszącego w muzeum nie zwiastowały ogromu detali, który mógł uciec. Muszę zatem pogrzebać więcej w tym temacie.
Dzięki za info usmiech

/Dwa żebra Adama/
Strony: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: