Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
20 Październik 2019 - 23:30:39 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Gruszka (malarstwo - postacie, portrety,)  (Przeczytany 85602 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Gruszka
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #180 : 14 Styczeń 2012 - 21:29:56 »

Co racja to racja Cebulo usmiech natomiast przynajmniej kolorystyka jest moja, a nie skopiowana - próbowałam dać coś od siebie. ALe nie ukrywam, że każdy mój obraz ma w pierwszej kolejności funkcję "ćwiczenia", bo nie czuję się jeszcze na siłach, jesli chodzi o technikę. No dziur dużo w niej i łatać trzeba, a raczej zapracowywac dziury. I się chyba pomału udaje, bo każdy kolejny obraz wychodzi "poprawniejszy" - choć oczywiście to jest ostatnia rzecz, jaką bym chciała słyszeć o moich pracach oczko no ale to mam nadzieję, nie będzie mi grozić - jesli zacznę swoje kompozycje wreszcie.

A teraz pierwsza w życiu próba tuszowa. Dlatego bądźcie litościwi usmiech

papier ze zwykłego szkicownika, A3, tusz, patyczek (ale nie malarski tylko taki ze starej podkładki kuchennej oczko , rapidograf, pędzel i woda usmiech i takie cóś wyszło - potem się pomięło, trochę wyprasowałam, poprawię jak stężeje.

Know, pamiętam, jak przy mojej pierwszej próbie akwarelowej (Matka T. oczko ) powiedziałeś, że mogę potraktować ją żelazkiem - myślałam wtedy, że robisz sobie jaja  milczek a dziś faktycznie wyprasowałam i trochę pomogło usmiech

pierwsze koty za płoty - potem narysowałam jeszcze kilka, nienadających się do pokazania oczko tuszowców - i wniosek mam taki, że rapidograf słabo się nadaje. Za równy jakiś, za szkolny, nijak mi nim kreskowanie nie idzie... jak pojechałam po tym pędzlem i wodą to od razu jakieś przyjemniejsze - no ale z kolei tutaj papier nie daje rady. Nie nadaje się do moczenia. Czy powinnam kupić papier akwarelowy, żeby móc moczyć tusz?

No i według własnego pomysłu, więc nawet jest sygnowana oczko - tylko mi komóreczka ucięła usmiech

Mój boże, a ja nie mam w domu ani kropli wódki...
/Dwa żebra Adama/
GAdS

Linki sponsorowane:

nokia75
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #181 : 14 Styczeń 2012 - 22:05:34 »

Ciekawy efekt wyszedł mi się bardzo podoba  okok  usmiech taka noc , trochę straszna ....  ja tam bym wolała tędy nie przechodzić , chociaż nie jestem strachliwa ...  rotfl

Co komu po tym, że choćby cały świat pozyskał ale na swej duszy stracił?......
know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #182 : 14 Styczeń 2012 - 22:23:44 »

A widzisz- żelazko to dość znana metoda, w pewnym stopniu pomaga. Co do kwestii technicznych tuszu to ja nie wiem niestety, do moczenia papier to tak, akwarelowy, ale jak będzie na tym reagował tusz...  bezradny próbuj ;)

Ja na pierwszy tusz to chyba faktycznie nie jest źle, sam nie wiem... dół torche pusty , bo góra obrazka ok chyba jak dla mnie  oczko tam te latarenki daleko są chyba za małe - mimo odległości,hm... ogólnie to szaro-buro jest ale to na plus hehehe  oczko

A- robie obecnie pewne dzieło - myśle że Cię zaciekawi, niebawem wstawię do swej galerii - koniecznie zajrzyj za jakiś czas do mnie - zwłaszcza Ty Gruszko  oczko

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
Gruszka
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #183 : 14 Styczeń 2012 - 22:37:47 »

A- robie obecnie pewne dzieło - myśle że Cię zaciekawi, niebawem wstawię do swej galerii - koniecznie zajrzyj za jakiś czas do mnie - zwłaszcza Ty Gruszko  oczko
No ba! pewnie, że wpadnę usmiech

Nokia, fajnie, że chociaz emocje wzbudza - niech to będzie gęsia skórka usmiech oczko

/Dwa żebra Adama/
teresa
Admin
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #184 : 16 Styczeń 2012 - 10:58:10 »

Gruszka;
A teraz pierwsza w życiu próba tuszowa. Dlatego bądźcie litościwi
Wybacz Gruszeczko ale nie podoba mi się Twoja praca tuszem malowana.
No cóż moim zdaniem jesteś dobra w dotychczasowej technice malowania.
no ale sama mówisz to takie próby  bezradny pewno, że cały czas szukamy siebie. tak
Gruszka
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #185 : 24 Kwiecień 2012 - 13:49:07 »

Hej,

niewiele czasu na malowanie ale udało mi się skończyć obraz malowany szpachlą (niestety nie tak grubo jak bym chciała, ale jakoś ręki brakło oczko )

POwiedzcie co sądzicie - jest to olej - rozmiar spory bo 60x80 usmiech kładzione w całości szpachlą - poza podmalówką wykonaną pędzlem.
Kolory na zdjęciu są przekłamane, bo w rzeczywistości wszyskie barwy są zimne, niebo burzowo ciemne -a tu - nie wiedziec czemu wszystko jest szkolnie radosne i ciepłe....

przez administrację forum za kolorystykę

i kilka detali:

/Dwa żebra Adama/
know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #186 : 24 Kwiecień 2012 - 14:34:17 »

Dość spartańsko to wszystko wygląda , ale coś w sobie ma. Ascetyczność, surowość przemawia mi na plus na tej Twojej pracy. No z aparatami to już tak jest że nie zawsze robią jak chcemy foty :/
Jeśli przyjąć taki styl malowania to mnie najbardziej razi ta gałąź w prawym dolnym.. No bo to gałąź , rajt? Jesli wzorowałaś sie na jakimś foto to ja osobiście bym z niej zrezygnował...
Cała pracę jak wyschnie już całkiem na amen to pociąg jakimś laserunkiem , myslę że będzie klawo okok ocywiście jesli zechcesz  tak 

Ps.Gruszko- zapraszam do mojej galerii - ciekaw jestem czy spodoba Ci sie jedna z moich ostatnich prac , będziesz wiedzieć która ;))

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
Gruszka
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #187 : 24 Kwiecień 2012 - 14:39:18 »

Tym razem, po raz pierwszy, nie malowałam ze zdjęcia, tylko z głowy - choć podobny kompozycyjnie widok gdzies kiedyś mi mignął.
MIało byc prosto i bez detali - nie wiem na ile jest to zjadliwe oczko jak to zwykle bywa - na żywo obraz jest zdecydowanie mniej szkolny i jakiś bardziej apetyczny w  odbiorze.

ALe dzięki za uwagi. NIe mam pojęcia jak zrobić laserunek usmiech ale zobaczymy usmiech

/Dwa żebra Adama/
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #188 : 26 Kwiecień 2012 - 21:19:43 »

Bardzo fajny ten nokturn,
ALE:
-gałąź w prawym dolnym rogu lepiej wywalić
-okna w budynkach na dalszym planie powinny być mniejsze
-puste niebo
-na ulicy widziałbym smugi świateł samochodów, jak na fotkach z długim czasem naświetlania
-światła ulicznych lamp?
NATOMIAST:
-podoba mi się praca farbą/kolorem- jest ciekawie
 okok
Gruszka
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #189 : 26 Kwiecień 2012 - 22:40:17 »

Jej, bardzo dziękuję. I za dobre słowo i za uwagi usmiech
Kurde, gałąź miała być, miała dawać wrażenie podglądania miasta gdzieś ze wzgórza... Czemu nikomu sie nie podoba oczko ?

/Dwa żebra Adama/
Strony: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: