Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
15 Październik 2019 - 12:19:24 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 24   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Gruszka (malarstwo - postacie, portrety,)  (Przeczytany 85511 razy) Średnia ocena: 4
jarygon
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #70 : 23 Luty 2011 - 23:50:59 »

Portret mi się podoba , chociaż rysunek bardzo oszczędny ... ale może to wina zdjęcia ?
GAdS

Linki sponsorowane:

maala_czarna
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #71 : 24 Luty 2011 - 11:56:37 »

hejka

Dzięki za rady co do ołówków i do rysunków.
Ołówki zwykle używam takie jakie mam pod ręką ( H, HB).
Muszę się zaopatrzyć w większą gamę miękkości przede wszystkim.

W malowaniu posługuję się farbami akrylowymi, a marzę już trochę o olejnych.
Kiedyś spróbuje...

Według mnie Twoje prace najfajniejsze to: Tajemnica oczywiście, Sikorka też ciekawa.
Ołówkowe to Bob Marley wow po prostu, Audrey fajna. Tylko jeszcze nad tłem bym popracowała i super.
Wiem, bo sama z tłem muszę się pobawić, a widziałam świetne prace (wyglądające na takie jakby im już nic nie brakowało) i jest to wykonalne.

Pozdrawiam

"Jest sztuką widzenie rzeczy niewidzialnych"
Gruszka
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #72 : 24 Luty 2011 - 15:17:23 »

Portret mi się podoba , chociaż rysunek bardzo oszczędny ... ale może to wina zdjęcia ?
To zdecydowanie wina zdjęcia - to znaczy, samo zdjęcie jest zrobione w taki sposób, że twarz jest bardzo mocno doświetlona - tak, że zupęłnie nie widać ust, nosa, żadnych zmarszczek czy cieni. Jedynie widoczne bruzdy na policzkach, a dodatkowo postać ma jakby uniesioną do góry głowę, więc tak jakoś dziwnie. Stąd i rysunek bardzo oszczędny właśnie i rachityczny usmiech

ale ćwiczę rękę ;)

maała, ja w ogóle na razie nie robię tła w rysunkach - jakoś nie mam przekonania,.

Mój boże, a ja nie mam w domu ani kropli wódki...
/Dwa żebra Adama/
Mariucha
Tubylec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #73 : 24 Luty 2011 - 16:20:52 »

Ładne,chociaż faktycznie brak tła.Troszkę głębi by się przydało.
Gruszka
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #74 : 03 Marzec 2011 - 11:25:19 »

18. Abstrakcja popełniona w celach treningowych z akrylami  rotfl jak widać - średnio udany trening, ale już problemy z tą farbą wywlekłam na wątku w dziale akrylowym  oczko więc nie będę się powtarzać.

Tytuł tego mazidełka to "Asz" usmiech rozmiar A4 na płótnie
jest to coś w stylu Mefisto, więc podejrzewam, że znów nie będziecie wiedzieli co powiedzieć o temacie  milczek (bo o samym wykonaniu to wiem, że można wiele powiedzieć - ale dlaczego to juz własnie wyłuszczylam w akrylach, bo walczyłam z nimi ostro), ale lubie machnąć takie "nic" od czasu do czasu usmiech wiem, że nie jest to sztuka najwyższych lotów, ale z serca za to ;) znów wykonany podobną techniką jak Mefisto, czyli z zamkniętymi oczami rotfl i niestety mam jeszcze kilka podobnych projektów  hura będziecie musieli to przeżyć usmiech ale już raz usłyszałam komentarz, że musiał mnie zainspirowac Miro, więc jest to porównanie zacne i tego się będę trzymać  rotfl

/Dwa żebra Adama/
Gruszka
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #75 : 07 Marzec 2011 - 16:04:31 »

19. Dama z mruczkiem
węgiel A3 - pierwsza zabawa węglem...

Niestety, jak widać, nie bardzo się jeszcze zaprzyjaźnilismy bezradny  oczko bo gdy podnosiłam rysunek do góry - zsypał się nadmiar pyłu i zabrudził twarz kobitki. To co widać na jej nosie i  twarzy generalnie - nie jest zamierzone... zabrudziło się.

szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak bezpiecznie usunąć nadmiar pyłku z węgla - może za mocno przyciskałam?

/Dwa żebra Adama/
adriannaa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #76 : 14 Marzec 2011 - 17:16:39 »

Podobają mi się twoje portrety znanych postaci ,z łatwością łapiesz podobieństwo ,a to przecież nie takie proste. oczko

Piękno nie wymaga wyjaśnienia, co więcej, może wyjaśnić wiele rzeczy samo.Najpiękniejsze dzieło sztuki jest tym, co dociera do umysłu i serca, bez pomocy krytyków sztuki.

Aleksiej Antonow
Gruszka
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #77 : 22 Marzec 2011 - 21:51:06 »

20. Młodsza Audrey

ołówek - rozmiar ciut większy niż A3 (niestandardowy)

niestety nie do końca udany - tzn chciałabym parę rzeczy skorygować, ale się nie da, bo rysowałam na kartoniku, który był podłożony z tyłu pod płótno, które kupiłam usmiech [nie chciałam, żeby się papier zmarnował  milczek ] i to jest papier, który przy maźnięciu po nim nawet palcem zaczyna się świecić jak papier kredowy. Widać każdą kreskę, raz narysowana zostaje na amen, gumka robi tylko maziaki. Więc treningowo już wykończyłam wszystkie te podkładki z płócien - teraz kupię sobie porządny papier do rysunku  rotfl

21. Sowa
ołówek A3

pierwszy raz rysunek ołówkiem zrobiony z tłem, więc proszę o wyrozumiałość usmiech choć myślę, że nie wyszło źle... stres
Jeśli macie jakies sugestie odnośnie tego tła to chętnie skorzystam usmiech zwłaszcza od wprawionych "ołówkowców" ;)

Będę wdzięczna za opinie ;)

/Dwa żebra Adama/
Gruszka
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #78 : 01 Kwiecień 2011 - 20:29:09 »

22. Morgan Freeman usmiech
ołówkek A3 - Canson 90

Tym razem próbowałam już nie zostawiać ani skrawka białego papieru (na twarzy) - to znaczy chciałam zacienieniować wszystko i też cieniami podkreślić miejsca jaśniejsze i ciemniejsze. Jak mi się udało?  oczko

/Dwa żebra Adama/
Mariucha
Tubylec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #79 : 01 Kwiecień 2011 - 22:30:10 »

Jest podobny i jak dla mnie całość pozytywna.Nawet jego znamiona na twarzy są jak autentyczne
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 24   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: