Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
17 Październik 2019 - 01:16:26 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 24   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Gruszka (malarstwo - postacie, portrety,)  (Przeczytany 85537 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
amaretta31
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #10 : 06 Styczeń 2011 - 19:16:21 »

"Gniewne morze", które wyszło ci tak niechcący, przy okazji prób, podoba mi się najbardziej  okok Czaple są ładne, ale tło psuje całość.
O niedokończonych pracach trudno się wypowiadać... bo jak dla mnie wszystkie prace ołówkiem wyglądają na niedokończone...
GAdS

Linki sponsorowane:

Gruszka
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #11 : 06 Styczeń 2011 - 19:52:43 »

Bardzo dziękuję za pomysł z gąbką usmiech na pewno spróbuje - postaram się również uratować czaple z tym fatalnym tłem.

Amaretto, z tymi ołówkami masz oczywiście rację. Wstyd się przyznać, ale jeszcze kilkanaście dni temu te "prace" były dla mnie jak najbardziej skończone - na ówczesny poziom mojej wiedzy. Teraz, gdy się choć trochę oczytałam, wiem, że byłam w błędzie...
kolejne na pewno będą wykończone. Nie wiem tylko czy te zostawić, czy możę próbować je wykańczać?

Mój boże, a ja nie mam w domu ani kropli wódki...
/Dwa żebra Adama/
amaretta31
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #12 : 06 Styczeń 2011 - 21:32:17 »

Nic na siłę Gruszko. Jeśli masz chęć, to podszlifuj te prace, jak nie odłóż, może za jakiś czas spojrzysz na to inaczej i poprawisz z łatwością... jeśli nie czujesz szczerej chęci ulepszania tych prac, to daj sobie spokój po prostu i zacznij coś nowego.
kuleczka
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #13 : 06 Styczeń 2011 - 21:40:51 »

Tez bym odlozyla, jak radzi Amaretta31.

ps. Podoba mi sie bardzo BABCIA.
Gruszka
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #14 : 06 Styczeń 2011 - 22:40:23 »

Tak myślę, że jednak zostawie na razie te ołówki. Nie czuje się w tym zbyt mocna, narzędzi też jeszcze nie mam (ołówków) - poczekają na bardziej wyrobioną rękę.

Dużo łatwiej mi się maluje - mimo, że też jestem niedoświadczona, ale jakoś łatwiej mi to przychodzi - kieruję się intuicją.

Właśnie zabrałam się za poprawianie i kończenie słonia morskiego. Wydaje się, że uratowałam to kiepskie tło (gąbką usmiech dzięki Teresie ), pojawił się też osesek, który dopełnia całości. Górę tła przetarłam mocniej, bo na oryginale dość mocne światło przebija z góry przez wodę oświetlając młodego słonia. Jednak uznałam, że górny brzeg zwierzęcia powinien niemal zlewać się ze snopem światła, a już na pewno nie powinno być nimi wyraźnej granicy. Zaczęłam więc rozcierać tło jeszcze mocniej tuż nad słoniem i... znów utknęłam. Dalsze wymazywanie (mokrym pędzlem i gąbką) zaczyna już rozmakać papier, a granicy (zielona widoczna krecha) wciąż nie mogę usunąć, bo zaczynam rozmazywać zwierze... nie wiem co z tym zrobić. Postanowiłam na razie zostawić, dać mu przeschnąć, a jutro pomyśle co dalej...

może ktoś ma jakiś pomysł: zdjęcie poniżej - jak rozmyć to miejsce? nanieść biały? (przypominam, że to plakatówka...) [zdjęcie rozjaśnione, że było widać to miejsce nad młodym osobnikiem]

Mój boże, a ja nie mam w domu ani kropli wódki...
/Dwa żebra Adama/
Zachary
Instruktor
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #15 : 06 Styczeń 2011 - 23:56:40 »

nie zmieniaj nic,wygląda teraz bardzo ciekawie,miłe dla oczu,podoba mi się,a ten punkcik to może od papieru okok nie zmieniaj nic,podoba mi się.Nie wygląda wcale na plakatówki.

Dubito Ergo Cogito....
teresa
Admin
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #16 : 07 Styczeń 2011 - 06:33:04 »

Otóż dobrze zauważył Zachary, jeśli to ma być woda (tło) to wygląda dobrze. Światło powinno przebijać i nie ma tu nic co by wskazywało na błąd.

Górę tła przetarłam mocniej,
Gąbką przeciera się jak pisałam leciusieńko, tym bardziej jeśli jest to technika malowania plakatówką ,
skarbie trochę lekkości w ręku !
nie przesadzaj ! to nie olejna farba i nie płótno !
W malowaniu olejnym gąbką też tepujemy z wyczuciem.

No i woda wygląda na wodę, bardzo dobra morska  barwa  okok kolorystycznie ok !
tylko troszkę powinnaś zrównoważyć malowidełko, (lewa część obrazka) może jakimiś bąbelkami wodnymi ?
Jola
Użytkownik zbanowany
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #17 : 08 Styczeń 2011 - 13:50:48 »

Mnie się bardzo podoba początek tego kotka i jestem ciekawa jak skończysz na razie jest bardzo sympatyczny
adriannaa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #18 : 10 Styczeń 2011 - 09:31:01 »

Gruszko ,słoń morski  z oseskiem wygląda w tej postaci już imponująco.Nie dodawaj tam białego ,wydaje mi się ze nic tym zabiegiem nie zmienisz tym bardziej ze papier może być b nasączony woda i kontrola mogłaby być jednak  ograniczona .pomyśl o tym co podpowiada Terenia .
A babcia ma  klawe okulary okok

Piękno nie wymaga wyjaśnienia, co więcej, może wyjaśnić wiele rzeczy samo.Najpiękniejsze dzieło sztuki jest tym, co dociera do umysłu i serca, bez pomocy krytyków sztuki.

Aleksiej Antonow
krochmalina
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #19 : 20 Styczeń 2011 - 18:55:50 »

a mnie się bardzo podoba `gniewne morze` usmiech

`nawet najczarniejsza chmura ma srebrne brzegi` - przysłowie chińskie
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 24   Do góry
  Drukuj