Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
24 Styczeń 2019 - 02:59:55 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 24   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Gruszka (malarstwo - postacie, portrety,)  (Przeczytany 75227 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Gruszka
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« : 05 Styczeń 2011 - 18:15:43 »

Witam,

moje pierwsze prace, mniejsze i większe

1. Kot - olej na płótnie 40x60 - jak widać tylko zarys, początek, bo utknęłam ;)

i z bliska:

przez administrację forum,
za ruch w obrazie.

2. Czaple - olej na zwykłym papierze z bloku technicznego. Format A4.

3. Słoń morski - niedokończony - farby plakatowe na papierze - format A4

4. Gniewne morze - olej na tekturze A4.
Zrobiłam to z resztek farby, która została mi na palecie, żeby pobawić się trochę. Wiem, że to jest bardzo kiepskie, ale chciałam popróbować usmiech

5. Dziewczynka - ołówek - A4. Własnie nad nim siedzę. Prawdę mowiąc, teraz, gdy zrobiłam zdjęcie i je tu wstawiłam, dopiero na fotce widzę niedociągnięcia i błędy. (zdjęcie specjalnie przyciemniłam, żeby było widać te moje marne cienie - bo jednak są ;)

Będę wdzięczna za wszelkie krytyczne i pomocne komentarze. Od rodziny słyszę tylko "oo jakie ładne" ;)

6. Szkic ze wzoru, który przypięty jest u dołu. Nawet nie wiem, czym to zrobiłam - taki gruby grafitowy ołówek usmiech

7. Zwierzę usmiech ołówek A4

8. Clown - ołówek - naszkicowane gdzieś na szybko z obrazu wiszącego na ścianie

9. Babcia - ołówek A4
pierwsza "żywa" natura tudzież plener pokojowy - czyli moja babcia oglądająca TV :D

Mój boże, a ja nie mam w domu ani kropli wódki...
/Dwa żebra Adama/
GAdS

Linki sponsorowane:

bibi
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #1 : 05 Styczeń 2011 - 19:12:29 »

zanim znawcy się wypowiedzą, napiszę, że babcia bardzo mi sie podoba, szkic 6 i czaple. BTW co ten ptak robi drugiemu?!  krzyk haha
Gruszka
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #2 : 05 Styczeń 2011 - 19:21:04 »

. BTW co ten ptak robi drugiemu?!  krzyk haha
Właściwie to powinien być tytuł "podniebna bitwa", bo czaple walczą ;)

/Dwa żebra Adama/
Zachary
Instruktor
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #3 : 05 Styczeń 2011 - 21:12:47 »

Podobają mi się "czaple"choć przypominają łabędzie  okok i uważam,że to twoja najlepsza praca,podoba mi się też"gniew Morza"Ciekawie zapowiada się kot,ciekawy jestem jak będzie wyglądać finalna wersja.
W twoich pracach nie podoba mi się tło,widać ślady po pędzlu,takie troszkę niechlujne,ja próbuje wstawić "góry"do konkursu i wiem,że nie jest to łatwa rzeczy by nie widać było śladów pędzla,ale można się tego nauczyć,jak ja próbuje to Ty też możesz okok

Co do prac ołówkiem,rade dam jak starej znajomej  oczko Gruszka bierz do łapki 10 zł, idź do najbliższego sklepu z przyborami do rysowania i kup 5 ołówków różnej miękkości !! i wtedy rysuj cienie,kontury....jednym ołówkiem ciężko to wszystko zrobić  mysl

No to koleżance Gruszce powiedziałem co powiedzieć miałem i życzę sukcesów,może zgłosisz się do konkursu co ? Byłoby miło,temat "Pejzaż Górski"

Dubito Ergo Cogito....
Mariucha
Tubylec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #4 : 05 Styczeń 2011 - 21:23:39 »

A ja widzę,że masz w sobie potencjał i to "cuś" tak
No i nie zgadzam się z Zacharym.Jednym ołówkiem też można rysować.Inaczej,ale można.Wtedy uczy się tonalności.
Pozdrawiam
Gruszka
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #5 : 05 Styczeń 2011 - 21:48:48 »

Dzięki usmiech

co do czapli to też myślałam, że to łabędzie, ale mają takie jakby "ogony", których mają ponoć czaple ;)

Usprawiedliwienia na teraz mam conajmniej dwa usmiech
- ołówki już do mnie idą pocztą - kilka grubości. Póki co walczę chińskim ołówkiem HB z kiosku. Rzeczywiście jest bardzo trudno cokolwiek nim zdziałać, zwłaszcza że zaczyna się "wyświecać" i zamiast głębiejszych tonów daje efekt lodowiska.
- to samo z tłem - wszystkie, które widać powyżej są na zwykłym papierze z bloku rysunkowego - to raz, a dwa, że mam kiepski, dość mały pędzel i choć starałam się jak mogłam- nie dałam rady uniknąć smug i śładów pędzla. Duży, porządny pędzel też jest w tej paczce z ołówkami ;)

Teraz jednak pomyślałam, że może jakbym to tło przejechała lekko terpentyną, to jakoś uda się rozmyć te smugi. SPróbuje.

/Dwa żebra Adama/
Zachary
Instruktor
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #6 : 05 Styczeń 2011 - 22:21:19 »

Mariucho,no masz rację,ale ja z doświadczenia swojego mówiłem,mi trudno jest jednym ołówkiem wszystko zrobić. bezradny Może jestem jakiś niezdarny heheh. Gruszko super Ci idzie,i do konkursu próbuj ehhehe  tak miło jak ktoś próbuje swoich sił.Ja też próbuje.

Dubito Ergo Cogito....
teresa
Admin
*

Aktywność:
7%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #7 : 06 Styczeń 2011 - 06:08:38 »

Gruszka;
to samo z tłem - wszystkie, które widać powyżej są na zwykłym papierze z bloku rysunkowego - to raz, a dwa, że mam kiepski, dość mały pędzel i choć starałam się jak mogłam- nie dałam rady uniknąć smug i śładów pędzla.

Zachary;
W twoich pracach nie podoba mi się tło,widać ślady po pędzlu,takie troszkę niechlujne,ja próbuje wstawić "góry"do konkursu i wiem,że nie jest to łatwa rzeczy by nie widać było śladów pędzla,ale można się tego nauczyć,jak ja próbuje to Ty też możesz okok

a czy próbowaliście wykorzystać mięciutką gąbkę do tej operacji ? mysl (znikania smug po pędzlu)
leciusieńko się tepuje, lub lekko rozciera mokrą powierzchnię nałożoną farbami,
poprzez użycie gąbki, również oczyszczamy powierzchnię przed nadmiernym natłuszczeniem,
co przyspiesza szybsze schnięcie przed nałożeniem następnej warstwy farb.
Przy tepowaniu gąbką powstają charakterystyczne bąbelki powietrza,
co potem można uzyskać różne piękne efekty (mgły, przezroczystość farb i takie różne)
 usmiech
Zachary
Instruktor
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #8 : 06 Styczeń 2011 - 13:46:14 »

Teresko dziękuję za radę,ja olejami bawię sie od kilku dni jeszcze nic wartościowego nimi nie namalowałem.
Gruszka na pewno wykorzysta ten pomysł tak jak ja,prawda ?? okok

Dubito Ergo Cogito....
Mariucha
Tubylec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #9 : 06 Styczeń 2011 - 14:08:57 »

Dobra rada zawsze warta wykorzystania.Tylko znów bałbym się,że coś sknoce rotfl
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 24   Do góry
  Drukuj