Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
24 Sierpień 2019 - 03:15:32 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 4 [5]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Patriota  (Przeczytany 18577 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
adriannaa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #40 : 18 Październik 2010 - 12:30:13 »

Fajnie z tym piachem  przy dole łodzi wygląda okok okok brrrrr dobrze ,ze nie ma już tego  cienia rotfl(ale straszył) milczek

Piękno nie wymaga wyjaśnienia, co więcej, może wyjaśnić wiele rzeczy samo.Najpiękniejsze dzieło sztuki jest tym, co dociera do umysłu i serca, bez pomocy krytyków sztuki.

Aleksiej Antonow
GAdS

Linki sponsorowane:

Patriota
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #41 : 02 Listopad 2010 - 18:58:11 »

7. Ranny Kirasjer 24x30
Od razu zaznaczam ze nie jest to kopia, jest to tylko moja wersja/interpretacja mojego ukochanego obrazu Kossaka. Zawsze mi sie strasznie podobal i postanowiłem spróbować namalowac cos podobnego. Mowiac ze to jego kopia osmieszylbym sie tylko, zważywszy na moje umiejetnosci, media malarskie i przede wszystkim rozmiar płótna. Zrezygnowałem z kilku szczegolow, usuwajac np. tad druga chatke z tylu, jak i kilka szczegolow na pierwszym planie. Przesunalem rowniez ta pania delikatnie w prawo względem oryginału. Rowniez nie staralem sie kopiowac kolorystyki obrazu, korzystalem przy dobieraniu kolorow raczej z jego kopii którą znalazlem w internecie w duzej rozdzielczości. Poza tym dobieralem je wedle uznania. Tak czy siak nie chciałbym zeby ktos sie nie wysilał porownujac mój obraz z oryginalem bo nie takie bylo moje zalozenie. Aha zdj robione przy sztucznym swietle przez co obraz dziwnie przeżółkł i stracil na wyrazistosci. W piatek jak bede w domu w dzien to dodam zdjecie dzienne.

know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #42 : 02 Listopad 2010 - 20:00:58 »

Pomińmy więc fakt iż jest to interpretacja i spróbujmy coś doradzić... Jak dla mnie pierwszy plan jest zbyt mało zaznaczony - drugi czyli chatka, drzewo - ok, zostawmy w spokoju, ale pierwszy jest zbyt płaski, tak mi sie wydaje. Od Lewej - te trawy wiem,że są w oryginale ale mi osobiście sie średnio podobają zwłaszcza jedna - wygląda jak by koń zionął ogniem  haha wybacz, ale troche tak to widzę  oczko No i sam koń - jego głowa - nawet fajnie, może troche zbyt "ugładzona" ale ok,  ale od niej w dół : szyja, tułów jest juz płasko... no i nogi chude, za chude usmiech jak  u osła a nie konia bojowego...  sam główny bohater - na plus  okok podoba mi sie. Można by jeszcze coś polaserować go (płaszcz, wąsy) ale jest fajny. Szkoda że dziewczyna smutna a nie jak w org - uśmiechnieta ;) Generalnie jak mówie- ja bym jednak dodał wiecej szczegółów - konikowi i ludziom. Uwierz w swoje możliwości - uda sie... no chyba że dzieło juz zamknięte to  milczek   oczko

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
adriannaa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #43 : 03 Listopad 2010 - 06:51:04 »

Koniecznie dopracuj jeszcze ręce ,prawa u dziewczyny wyszła jak stopa ,lewa taka dziecinna malutka ,a głowa w stosunku do dłoni za duza i mina nawet nie smutna tylko złowieszcza. Proszę popracuj jeszcze nad nim ,na razie można powiedzieć ,ze się dopiero zapowiada ciekawie.Co mi się podoba już, to płot w sposób jak go zaznaczyłeś  :okok:a na śniegu zmieniłabym, trochę mniej śladów stóp ludzkich na ślady kopyt .

Piękno nie wymaga wyjaśnienia, co więcej, może wyjaśnić wiele rzeczy samo.Najpiękniejsze dzieło sztuki jest tym, co dociera do umysłu i serca, bez pomocy krytyków sztuki.

Aleksiej Antonow
Patriota
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #44 : 03 Listopad 2010 - 08:00:51 »

Hmmm moze macie faktycznie racje, na pewno poprawie konia bo od samego początku byl dziwny, i z tymi dłońmi tez postaram sie cos zrobic, sprobuje tez cos zdzialac z ta pania, choc na zywo ta jej mina wyglada inaczej w tym swietle wyszla tylko jakos tak zlowieszczo. Tych sladow nie bede poprawial bo moge cos schrzanic, kirasjerowi tez dodam wiecej swiatlocienia, choc uwazam ze wyszedl dobrze. Tak naprawde z tego wszystkiego to najbardziej jestem zadowolony z drugiego planu.
know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #45 : 03 Listopad 2010 - 10:04:37 »

Ślady też bym zostawił - to są ślady konia - podłużne bo koń stawiał nogi pod kątem - jest lekkie nachylenie terenu, może jego nogi miały mały poślizg, no i dlatego wyszly podłużne  usmiech Jak sam mówisz - lubisz bardzo ten obraz Kossaka więc z tej racji warto go dopracować, żeby był jeszcze lepszy - na pewno dasz rade. Teraz jest pewnie kilka błędów ale wiele rzeczy też sie podoba  okok Warto popracować, potem zdjęcie w dobrym świetle - wiadomo, że to ma znaczenie...
Powodzenia  oczko

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
adriannaa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #46 : 03 Listopad 2010 - 12:54:00 »

Możliwe ,ze z tymi  śladami było tak jak mówi know :oczko:Fajnie ,ze będzie ciąg dalszy czekam zatem na następna odsłonę   okok

Aleksiej Antonow
Beadom
Forumator
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #47 : 11 Listopad 2010 - 22:31:46 »

Obraz z łódkami w pierwszej wersji bardziej mi odpowiadał,pomimo złych cieni i takich tam drobiazgów, ogólny odbiór obrazu bardziej przemiawiał do mnie, ale teraz to bez znaczenia  oczko Ranny Kirasjer też ma drobne błędy np. koń, śnieg w prawym dolnym rogu (jakby wychodził przed kobietę ) powyżej (też śnieg) brakuje mi głebi, ale są to drobnostki, które nie mają jakiegoś znaczącego wpływu na ogólny odbiór obrazu. Jeśli masz ochotę na dopracowanie to zachęcam, bywa jednak tak, że dokonując jedną zmianę pociąga to za sobą konieczność innych poprawek ( w obrazie z łodzią zmieniając cienie, łódz zatraciłeś plażę, piach, która moim zdaniem była ciekawsza, to samo z kolorytem łodzi) bywa, że nie warto...lepiej namalować nowy wykorzystując nabytą więdzę. Ale to tylko moje zdanie  oczko Jak to powiadają trening czyni mistrza, a zadatki masz dobre  tak Galeria interesująca i jestem bardzo ciekawa dalszych Twoich poczynań. Jak na razie idzie Ci świetnie  okok
Strony: 1 2 3 4 [5]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: