Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
17 Wrzesień 2019 - 16:07:15 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: taniala  (Przeczytany 8009 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
taniala
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« : 09 Listopad 2010 - 10:20:24 »

Jestem kompletnym żółtodziobem, mam niewprawną, niećwiczoną przez lata rękę, a moje "prace" mają głównie charakter studium danego przedmiotu, ale będę się starała zmienić to wszystko.
A póki co... kilka moich wytworów. Przepraszam za jakość zdjęć, robiłam, co mogłam, ale dysponuję tylko przedpotopową cyfrówką.

Będzie mi oczywiście bardzo miło jeżeli komuś spodoba się choć jeden obrazek, ale przyznam otwarcie, że najbardziej liczę na szczerą, ostrą, bezwzględną krytykę, wytknięcie mi błędów i wskazanie nad czym powinnam szczególnie pilnie pracować w przyszłości.
Mam dystans do swoich braków usmiech

1. Kwiatek dla babci. Pastele suche na czarnym kartonie A4, na podst. obrazka w książce

Moje pierwsze w życiu pastele suche.
Błędy, które dostrzegam:
"gumowaty" kielich kwiatu. W ogóle kielich kwiatu usmiech

2. Szkło z jajem. Biała kreda i szary węgiel (?), tektura ok. 20x25 cm, z natury

przez administrację forum.

Błędy, które dostrzegam:
zepsuty górny owal szklanki (przy czym ta czarna kreseczka na prawej krawędzi to skaza papieru)

3. But. Węgiel, bristol A4, z natury

Błędy, które dostrzegam:
cienie pod butem...

4. Samotne drzewo. Kredki ołówkowe z Lidla 2,90 zł usmiech, szara tektura ok. 20x20 cm, na podst. obrazka w książce

Błędy, które dostrzegam:
sama nie wiem... lubię ten rysunek. Korona chyba zbyt zbita

5. Jabłko. Pastele olejne, bristol ok.20x20 cm, z natury

Mój pierwszy kontakt z pastelami olejnymi.
Błędy, które dostrzegam:
załamanie konturu u góry, coś z kolorem z prawej, refleksy, cień u dołu

6. Posążek kota. Ołówek i cień do powiek usmiech, bristol ok 20x25 cm, z natury

Błędy, które dostrzegam:
no właśnie jakoś nie dostrzegam... uważam, że to najlepsza z prac i jedyna, której się nie wstydzę :>

7. Nudny notes. Ołówek, papier do drukarki ok. 20x20 cm, z natury

Pierwotnie odrzuciłam ten rysunek i miałam go tu tego nie umieszczać, ale... niech sobie będzie usmiech
Błędy, które dostrzegam:
ołówek

8. Kicz-główki, akryl na płycie MDF, format troszkę większy niż A3, ze zdjęcia

Mój pierwszy i jak na razie jedyny dokończony "obraz". Pewna pani poprosiła mnie o namalowanie podobizn swoich bratanic na podstawie okropnej fotki zrobionej komórką"z ręki". Wyszło jak wyszło.
Błędy, które dostrzegam:
paskudnie kiczowate, trawy przy twarzach (i trawy w ogóle?). Całość do sedesu...
GAdS

Linki sponsorowane:

adriannaa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #1 : 09 Listopad 2010 - 11:16:02 »

Witaj Tanialo ,pozwól ,ze moje wypowiedzi będą polegały na pierwszym wrażeniu:
Faktycznie odrobinę przeszkadza w odbiorze zła jakość zdjęć.

nr 1. szkoda ,ze nie ma tła , środek róży fajnie zaznaczony .

nr 2 .szklanka na wielki plus ,pomimo tego niewielkiego niuansu  brzegu szklanki,którego sama się doszukałaś mnie się ona najbardziej podoba okok

nr 3.za mocno kontury, za ciemno dlatego był problem z cieniowaniem ,wymęczony ,przydało by się ,żeby ta martwa tak nie wisiała w powietrzu chociaż zarys

nr 4.ciekawe

nr 5.prawa strona jabłka fajnie ,gorzej z cieniem i tłem

nr 6. próbuje sobie ja wyobrazić przy lepszym zdjęciu -i podoba mi się usmiech

nr 7.ołówek mi nie przeszkadza , trochę za delikatnie chyba tylko jeden twardy ołówek tu działał ,spróbuj  na następny raz z rożnymi miękkościami.

nr 8. podoba mi się jak sobie poradziłaś z włosami i trawy tez i to ze są wyraźne a tło rozmyte  okok,czy jak na pierwszy raz nie jesteś za bardzo krytyczna ?!,więcej wiary w siebie  !!!

Piękno nie wymaga wyjaśnienia, co więcej, może wyjaśnić wiele rzeczy samo.Najpiękniejsze dzieło sztuki jest tym, co dociera do umysłu i serca, bez pomocy krytyków sztuki.

Aleksiej Antonow
Mariucha
Tubylec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #2 : 09 Listopad 2010 - 11:30:31 »

Na pastelach to się nie znam i wypowiadać się nie będę.
Pozostałe mi się podobają I gdybyś nie pisała o swoich błędach,to ani bym ich nie zauważył.Najbardziej podoba mi się Nudny notes.
jarygon
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #3 : 09 Listopad 2010 - 13:09:59 »

Bardzo mi się podoba szklaneczka .
teresa
Admin
*

Aktywność:
7%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #4 : 09 Listopad 2010 - 16:12:38 »

Wypowiem się tylko na parę prac, które mnie zainteresowały.

obraz dzieciaków w trawie "Kicz-główki" jak to zatytułowałaś.
piszesz,że trawy wyszły Ci kiczowato, no trawy bywają takie o grubych blaszkach,
po prostu malowałaś szybkim pędzlem naniesionym paroma warstwami farb.
Wygląda to tak jakbyś zakrywała powierzchnie obrazu. Dzieciaki fajnie wyszły pod względem wyrazu twarzy,
wesołe buzie, oczy też wyraźnie pokazują w jakiej sytuacji się dzieciaki znajdują (jakby bawiły się w chowanego).
Co ważne udało Ci się uchwycić realność twarzy obojgu dzieci.  Włosy, światło na włosach, zmieniająca się barwa - pięknie.
Tylko jedno,  buzie dzieci są zbyt różowe do całości kolorystycznej obrazu.
Ten róż centralnie wyskakuje jak wielka plama na powierzchni płótna.

Piszesz, że "Całość do sedesu "  w tej kwestii zawsze jest najlepszym oceniającym odbiorca (widz)  

"Szkło z jajem"
"zepsuty górny owal szklanki",  czy ja wiem, może jeśli tak sama twierdzisz.
Natomiast mi się podoba. Technicznie -  nie będę komentowała. Sam odbiór jest super, szkło jest szkłem, woda w szklance jest wodą,
lekkie połyski, świetlistość szkła, światłocień prawidłowo spostrzeżony przez Ciebie i dobrze wyeksponowany.  
Jajko też jest jajkiem - widzę i odbieram dosłownie. Jednym słowem rysunek ok.  tak  

"Jabłko"
Jak na pierwszy kontakt z pastelami olejnymi to całkiem dobrze sobie poradziłaś.
Jabłuszko też żyje, widzę lekkie załamanie światła na jabłku, jak wspomniałaś "refleksy"  kolory też ładnie zgrane, I to jest na plus.
Teraz co do błędów jakie ja dostrzegam -  niepotrzebnie są widoczne po prawej stronie te "drapane" czernie.Nie ma tej gładkości skórki jak na zielonej części jabłka. Cień jakie,  które rzuca jabłko jest nieprawidłowy tz..zbyt odległy, za mocno kontrastujący, kolorystycznie zupełnie nie pasuje do naturalnego koloru jabłka i do otoczki (powierzchni) na której leży jabłko. To jest główny błąd jaki popełniłaś w tej pracy. Cień powinien się zbiegać lekko z kolorami jabłka, niepotrzebne tak mocne zaokrąglenie, mimo iż jabłko jest okrągłe to cień ma swoje pewne załamania. Głębokość czerni sprawia wrażenie iż jabłko przygniata się w powierzchnię, Zauważ sama, no chyba żeby leżało na jakieś serwecie, ale tej tu serwety nie ma. Czerń jest tu zbędna całkowicie.    

Reszta prac to myślę, że po prostu ćwiczysz rysunek i to dobrze, zaczynasz malować i też dobrze.
Sądzę,że nie jest tak zupełnie, dosłownie jak o sobie napisałaś w  "Na dobry start"
Widać,że masz talent i lubisz tę dziedzinę sztuki, tylko jak sama wiesz znaleziony diament trzeba oszlifować by został brylantem.
Więc prosty wniosek więcej czasu poświęcaj malarstwu, więcej maluj a efekty dobrego malarstwa szybko przyjdą.  
By malować dobrze to trzeba  czasem zrezygnować z innych przyjemności, ze spotkań z przyjaciółmi i innych tego typu życia codziennego.

Co do założenia swojej Galerii.
Bardzo mi się podoba w jaki sposób ją założyłaś, z opisami, Twoimi wrażeniami.  
Takie galerie miło się ogląda i komentuje.   okok

vicera
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #5 : 09 Listopad 2010 - 18:49:23 »

Tak  opisywałaś, że nieciekawie Ci idzie a mnie się wydaje, ze idzie całkiem dobrze. Szkklanka jest super usmiech
Tych drobnych niedoskonałości co sama wychwyciłaś to jak ktoś tu już zauważył, nawet bym nie spostrzegła gdybyś nie zaznaczyła usmiech
amaretta31
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #6 : 09 Listopad 2010 - 20:32:52 »

Naprawdę całkiem fajnie prace, widać że masz możliwości...
Szklanka super! Jak prawdziwa. Tylko te delikatnie zaznaczone cienie za jajkiem i szklanką trochę pod dziwnym kątem są...
know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #7 : 09 Listopad 2010 - 21:03:43 »

Zachęcałem do założenia galerii i widzę, że było warto. Już sporo tu sie wszyscy opisali ale i ja coś dorzuce. Aczkolwiek w żadnym razie nie traktuj mojej wypowiedzi jako wypowiedzi "technika". Od tego są tu mądrzejsi  oczko Ja natomiast powiem cos mi sie podoba lub nie, subiektywnie. Widzę też że masz podobne podejście jak ja - sama piszesz co Ci sie nie podoba w swoich pracach, można i tak , tylko jednak nie krytykuj sie aż tak bardzo bo prace są na prawde dobre, ba, niektore wrecz rewelacyjne jak dla mnie. I faktycznie - gdybyś czasem nie napisała o czymś co słabiej wyszło - można by tego było nie zauważyć., przynajmniej nie każdy zauważy.

Wiadomo - aparaty aparaty - od nich sporo zależy i też mi często przekłamują prace...
Ale mimo to myśle, że efekty Twojej pracy są widoczne.

1. Róża - na kwiatach sie nie znam, na pastelach suchych też nie. Szkoda, że liście są troche zwiędłe bo sam kwiatek mi sie podoba;

2.  Szkło z jajem - ta praca gdy sie przyjrzeć kilka chwil - jest rewelacyjna. W swojej prostocie. Chciałbym ją na sciane w jakiejś fajne ramce usmiech prosta, mało kolorów - tyle ile trzeba, może nawet ascetyczna. Ale to właśnie sie podoba w niej   tak

3.  To mi sie nie szczególnie podoba ale to chyba dlatego że z reguły nie lubie martwej natury więc  milczek

4. A to drzewko jest piękne - przykład jak przy niewielkich środkach można zrobić coś po prostu ładnego - kolorowe, optymistyczne, żywe...  Może i korona zbita ale co tam , mi sie podoba bardzo. Tylko sklepu na L z kredkami nie reklamuj  haha

5. Jabłuszko - faktycznie troche czerń nie potrzebna. Sam jako początkujący mam z tym problem , bo czerń jest bardzo kusząca ale powinno sie z nią bardzo uważać. Jest bardzo żywe, lewa i środkowa część - bardzo apetycznie wyszła Ci. Z prawej domyślam sie że mialaś troche problem z cieniowaniem. Wiem, że sam bym miał jeszcze większe - ostatnio pasteli olejnych spróbowałem i zupełnie mi nie szło, więc tym bardziej wielkie uznanie  oklasky  Nie wiem czy żółte tło nie jest zbyt mocno zaznaczone.. ale to szczegół.

6. Kociak bardzo fajny , nic złego nie powiem, podoba mi sie. Tylko tu tło również mogło być lepsze - łagodniejsze przejście z ołówka do bieli papieru bym zrobił i juz cud miód  okok

7.  Notes... dobrze, że nie odrzuciłaś tej pracy. Cokolwiek by Ci sie w niej nie podobało - warto pokazać ją. Czy ten ołówek aż tak przeszkadza... Sam nie wiem, ambiwalentne uczucia powiem szczerze wyzwala ta praca... Musiał bym dłużej myśleć, żeby sie okraślić   oczko

8. Buźki są również fajne i nie powinnaś mówić, że nadają sie do sedesu. Wiem, że to taki dystans do siebie. Czasem sie przydaje, ale nie można przesadzać , zwłaszcza że Twoje prace mogą sie podobać.. Trawy..? no może i z tą trawą coś jest nie tak, może można było ją jeszcze dopieścić, ale twarze są bardzo ładne, poprawnie wykonane chyba, pogodne, w ogóle ładny obraz przedstawiający ładne dzieciaki. a i trawy też ażtak bardzo w ich obliczu nie przeszkadzają.

Bardzo dobrze, że pokazałaś swoje prace, są świetne. Miło sie je ogląda. Zawsze staraj sie robić foty w dziennym świetle, wtedy i z badziewnego aparatu można coś wyciągnąć. Mam tak samo ;) Lepiej poczekać do nast. dnia niż w nocy przy lampie.
Dystans warto mieć ale jesteś za skromna,  stanowczo za skromna  bo jest czym sie chwalić. Albo po prostu - jest co pokazać innym  okok

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
Efre
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #8 : 09 Listopad 2010 - 23:02:31 »

Super prace usmiech kwiatek dla babci (1) jest świetny, szczególnie te liscie i łodyga usmiechusmiechusmiech
samotne drzewo !! no miód ! rewelacyjne kolory!!!
Jabłko też bardzo fajne ale czegos tam brakuje, Kotek strasznie mi sie podoba chociaż ten cień do powiek chyba niepotrzebny, takmi się wydaje :P
te główki hmmm twarze takie jakies plastikowe włosy świetne i trawy też są moim zdaniem ciekawe jak i drzewa z tyłu.
reszta prac nie wywiera na mnie żadnego wrażenia pewnie dlatego że sama stosunkowo niedawno zaczełam cos tworzyć. Niemogę się doczekać kolejnych prac usmiech pozdrawiam usmiech
taniala
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #9 : 10 Listopad 2010 - 07:55:19 »

Bardzo, bardzo, bardzo Wam dziękuję za uwagi - za wskazanie potknięć, rady i za pochwały. Jestem naprawdę wdzięczna za sugestie dot. błędów, są dla mnie niezwykle cenne.
Wiem, że to wygląda tak jakbym ubiczowała się celowo, żeby wymusić miłe komentarze (zakładając, że nikt nie będzie chciał dokopać leżącemu usmiech ) albo zrobić wrażenie na zasadzie "zapowiem, że jest fatalnie, a potem ich zadziwię"... Nic z tych rzeczy! Słowo, nie kokietowałam, ja naprawdę nie mam dobrego zdania o swoich pracach i naprawdę mam niewielkie doświadczenie - oprócz wklejonych tu rysunków, w tym roku powstały tylko dwa inne, a wcześniej całe lata nic.
Wasze dobre opinie dają mi nadzieję, że może przy wytężonej pracy coś ze mnie jeszcze będzie usmiech Marzy mi się, by móc malować tak... z duszy. Swobodnie, bez obaw, świadomie. I żeby opanować te nieszczęsne techniki...
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: