Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
15 Październik 2019 - 11:57:07 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Akwarelki Zacharego  (Przeczytany 36681 razy) Średnia ocena: 5
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Zachary
Instruktor
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #30 : 25 Wrzesień 2010 - 16:57:41 »

Zazwyczaj to co nam się podoba innym już nie  okok ale to zrozumiałe,hehe

Dubito Ergo Cogito....
GAdS

Linki sponsorowane:

Zachary
Instruktor
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #31 : 30 Wrzesień 2010 - 19:09:33 »

28. Kwiaty śniegu(Troszkę nieudane włosy,mam świadomość,ale nie poprawię JUŻ tego,ogólnie ta dziecina Mi taka nieszczęśliwa wyszła  bezradny )
wzdłuż obrazu przebiegają tropy,jelenia(wspominam,bo może ktoś tego nie dostrzec  okok

przez administrację forum.

"Wiosna"

29.Wspominając i cierpiąc...
(troszkę nierealnie On wygląda,jakiś taki zbyt bajkowy chyba ehh  bezradny ) sam nie wiem

Dubito Ergo Cogito....
know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #32 : 30 Wrzesień 2010 - 20:53:27 »

Chłopek na drugiej faktycznie ma troche bajkową twarz, taki pinokio, ale... kogo to obchodzi ! Prace fenomenalne, włosy na pierwszej - mi sie podobają strasznie, super; w oogle - snieg, podłoże, ślady zwierza, roślinki, no bomba  krzyk oklasky  w drugiej ten blask, masakra, fajowe tez buty i portki chłopaka... jestem pod ogromnym wrażeniem i Twoim fanem.  oklasky

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
Zachary
Instruktor
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #33 : 30 Wrzesień 2010 - 21:10:18 »

tak,pinokio-miałem dopisać,ale czułem,że ktoś zrobi to za mnie  okok
wielkie dzięki,że Ci się podobają
Jesli chodzi o spodnie u chłopaka poniżej,to mnie osobiście denerwują "lampasy" nie wiem po co je dodałem  mysl

Dubito Ergo Cogito....
Mariucha
Tubylec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #34 : 30 Wrzesień 2010 - 21:34:59 »

A ja nic nie napiszę,bo mnie zatkało.
teresa
Admin
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #35 : 01 Październik 2010 - 06:49:23 »

"Wspominając i cierpiąc..." czy bajkowo wyszedł ten młodzieniec ? raczej nie zgadzam się z poniższymi wypowiedziami.
Przepięknie jest w pracy rozłożony światłocień. Silne światło na twarzy, włosach, koszuli może robi takie wrażenie,
ale to właśnie światło nadaje sens tej pięknej pracy pod każdym względem, tj. technicznym wykonaniem, barwą, kompozycją i tematem.
"Wspominając i cierpiąc..." to się czuje topniejący w słońcu śnieg, smutek, myśli i jakby bezradność postaci.
Zachary;
Jesli chodzi o spodnie u chłopaka poniżej,to mnie osobiście denerwują "lampasy" nie wiem po co je dodałem
Nie sądzę, one nadają ten cały charakter TYTUŁU pracy, tak naprawdę przyjrzyj się innym, obcym okiem, nie autora ale odbiorcy, widza.
Co czujesz? jeśli zwrócisz uwagę na te lampasy i na ten tytuł (temat) pracy. Kiedy oglądam takiego typu malowidła, to zawsze się zastanawiam co autor chciał pokazać, co autora skłoniło do namalowania takiej sceny, bo przecież chyba miał jakiś powód, co go zainspirowało?  Potem zaś zwracam uwagę na warsztat techniczny malowidła. Jeśli malarzowi udało się wzbudzić jakieś uczucia w odbiorcy to znaczy, że jest dobry w swojej profesji.
Dla przykładu (porównania nie technicznego, ale treści) o czym wspominam podaję link do pracy serta "Karmiąca gołębie"
http://www.tessart.pl/smf/index.php?topic=1999.msg21930#msg21930
bynajmniej nie chodzi mi tu o sprawy techniczne obrazu ani czy ładny obraz czy brzydki,
ale o treść, co sert chciał nam widzom pokazać w tym obrazie. Co widzimy i co czujemy.

Twoja akwarelka "Wspominając i cierpiąc..."ma ten sam zachowany klimat, zauważ (podobieństwo treści),
odzwierciedla jakby bezradność, smutek tych postaci z dwóch zupełnie innych prac różnych malarzy.
Postacie z różnych światów (wiek) a jak bardzo podobne w przekazie.

Zawsze zwracamy uwagę na szczegóły, które często nie mają znaczenia, oceniamy; "ładnie, brzydko",
oceniamy barwy i inne, ale nie zaglądamy do duszy obrazu a przy interpretacji, komentowaniu,
takie spostrzeżenia są niezbędne czyli nasze wywołane uczucia.
Uważam, że techniką akwarelową w tych pracach, udowodniłeś o swojej doskonałości odbioru i warsztatu akwarelowego.

To dobrze, że widzisz w swoich pracach błędy, takie Twoje samokrytyczne uwagi świadczą o Twojej skromności a
zarazem prowadzą do doskonalenia warsztatu malarskiego.

"Kwiaty śniegu"
Zachary;
wzdłuż obrazu przebiegają tropy,jelenia(wspominam,bo może ktoś tego nie dostrzec

Nie musiałeś nawet wspominać, ślady są widoczne, a czy jelenia to już nie ważne,
ponieważ tak realnie namalowałeś śnieg  (i tu też zaznaczę operowanie światłocieniem),
że nie sposób nie zauważyć odciśniętych śladów zwierzaka.
W tej pracy udało Ci się wzbudzić odczucie słonecznego, mroźnego dnia (może poranka) co o tej porze dnia skrzypi śnieg pod nogami.
O dziewczynce, nie mam żadnych wątpliwości, (może prawa dłoń trochę wyszła nienaturalnie), ale i tak mam wrażenie skąpanej w słońcu dziewczynki.

Co jest bardzo ważne w tej pracy, to że utrzymałeś równowagę całej kompozycji, co przy tego typu (temat, postać, scena) wielu malującym się nie udaje.
Równowaga, (co szczególnie zawsze zwracam uwagę)  lewy róg do dolnego prawego rogu  i odwrotnie na przysłowiową piątkę, no teraz szóstkę.

I tak ogólnie mówiąc a raczej pisząc,  te prace (zaznaczę akwarelowe) na mnie zrobiły wrażenie i uczucie zachwytu.

usmiech

ps. Mamy taki dział INSPIRACJE >Za kulisami - Historia powstania dzieła (obrazu, rysunku itp.
Warto by było by nasi malarze opisywali swoje zainspirowane dzieła, w tym dlaczego,
taki obraz powstał i jakie przesłanie w treści dzieła zawarł. Bardzo serdecznie zachęcam do tego typu wyznań artysty.
cel ? wzbogacenie wyobraźni odbiorcy jak i rozładowanie emocji twórczej.
lukipela
Gość
« Odpowiedz #36 : 01 Październik 2010 - 16:23:30 »

Wiesz co,Zachary?
Zanim zamieściłeś swoje akwarele nie miałem pojęcia że coś takiego można nimi stworzyć. Sam kiedys próbowałem malować akwarelami,ale okazało się to dla mnie za trudne bezradny
Tym bardziej więc doceniam to co robisz Ty  okok
Nawet trudno jest mi napisać która praca podoba mi się najbardziej. Chociaż właściwie to chyba wiem - kot,pliszka i Twój autoportret,bo są najbardziej akwarelowe.Zwłaszcza pliszka - uwielbiam takie prace - niby jedna pozornie niedbała plama,a efekt piękny.
Trochę inna sprawa z "kwiatami śniegu" - oczywiście świetna praca,ale gdybyś nie napisał że to akwarela, trudno byłoby się domyślić. W sumie nie wiem czy można uznać to za wadę,takie są tylko moje prywatne odczucia. Ale i tak wszystkie akwarelki piękne  okok
Zachary
Instruktor
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #37 : 01 Październik 2010 - 19:38:46 »

widać,że to akwarela,gołym okiem  okok

30.Śmieszek(pies mojego przyjaciela,który dziś powędrował na ścianę w Dużym Pokoju,nawet w ramce hihh) rotfl (nie przepadam za tym psem,szczeka na mnie  usmiech )
Miałem problem z zębami,i chyba to widać.(zdjęcie robione aparatem)

Dubito Ergo Cogito....
Stopa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #38 : 03 Październik 2010 - 16:53:14 »

Nie lubię portretów psów, w ogóle do mnie nie przemawiają, ale bardzo sympatycznie zaznaczyłeś tego pieska,
Ma tę dobrą i dość ciężką do uzyskania lekkość akwareli zachowując przy tym realizm, mądrze namalowane.

"Każdy może tworzyć byle co i ma prawo być z tego zadowolonym, byle by nie był w swej pracy szczerym i znalazł kogoś, który równie kłamliwie będzie to podziwiał." Stanisław Ignacy Witkiewicz

I moja galeria http://www.tessart.pl/smf/index.php?topic=976.
Zachary
Instruktor
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #39 : 03 Październik 2010 - 17:45:31 »

dzięki Stopa  okok

Dubito Ergo Cogito....
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: