Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
24 Maj 2019 - 18:01:59 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: nikonel  (Przeczytany 13015 razy) Średnia ocena: 3
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
nikonel
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« : 07 Wrzesień 2010 - 13:26:53 »

Witam, także postanowiłem wystawić kilka swoich prac. Zacznę od mojego pierwszego namalowanego obrazu. Namalowałem go w 2000 roku kiedy stwierdziłem że mam dużo pustych ścian a nie mam luźnych pieniędzy na kupno obrazów. Nigdy wcześniej nie miałem w ręku farb olejnych i jest to pierwszy obraz jaki kiedykolwiek namalowałem. Kiedy powiedziałem znajomym że chcę namalować obraz to wszyscy pękali ze śmiechu. Jednak zawziąłem się i do dnia dzisiejszego z różnym efektem namalowałem kilkanaście obrazów. Na początku skupiałem się głównie na kopiach znanych malarzy.

1. NENUFARY - C.Monet - olej płótno

2. CHRYZANTEMY-  C. Monet - olej płótno

3. ZIMA - własne - olej płótno

GAdS

Linki sponsorowane:

nikonel
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #1 : 12 Wrzesień 2010 - 10:16:19 »

Dzisiaj dodam dwa kolejne obrazy, kopie, może się Wam spodobają.

4. Cortes - olej płótno

5. Wyczółkowski - olej płótno

know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #2 : 12 Wrzesień 2010 - 10:30:58 »

stwierdziłem że mam dużo pustych ścian a nie mam luźnych pieniędzy na kupno obrazów.

hehehe, no , to sie mi podoba , tak jak ja  3m_sie_

Nie porównując obrazów z oryginałami to powiem że mi sie podobają bardzo i też bym je chciał mieć na ścianie  tak Zresztą oryginały znam ledwo co, ten mostek chyba jest najsłynniejszy... ale wracając do prac to tak "mostek" jak i jesienny pejzaż oraz kopia Wyczółkowskiego bardzo ładnie sie prezentują- tak po krótce mówiąc... no i Zima - jak dla mnie praca "kompletna" i "zamknieta" -znaczy, że nic jej nie brak. Kwiatów nie lubie więc nie bede sie wypowiadać ani subiektywnie ani tym bardziej obiektywnie ;)  w Wyczółkowskim podoba mi sie świetlistość tego co widać, blask słońca, woda  okok podobnie Pejzażyk Jesienny - również taki "jasny" jest  tak a ''mostek'' to taka ostoja spokoju, odbicie w wodzie (samej kładki i liści - subtelne ,zauważane dopiero po chwili -  okok) ...
No piękne prace dla mnie, brawo  oklasky

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
nikonel
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #3 : 12 Wrzesień 2010 - 12:37:14 »

Niektóre obrazy mają to coś w sobie że chce się je mieć, więc dlatego malowałem kopie. Po za tym wydaje mi się że łatwiej uczy się człowiek poznawać kolory i metody malowania, kopiując. Mam też kilka własnych prac ale wystawię je troszeczkę później. Malowanie pejzaży nauczyłem się  z takim czy innym skutkiem, obecnie staram się uczyć malować portrety. Dosyć ciężka sprawa, dobranie kolorów skóry zwłaszcza przy załamującym się świetle. Właśnie skończyłem jeden obraz mojej żony i córki. Nie wiem prawdę mówiąc czy można go nazwać portretem ale postanowiłem  że od niego zacznę. Wzorowałem się na zdjęciu. Potem także go wstawię na forum.  papa2
know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #4 : 12 Wrzesień 2010 - 14:05:58 »

Dokładnie - z tym kopiowaniem - jeśli sie człowiek uczy, to choć kopiuje ale robi to dobrze, to czemu nie? Oczywiście z zaznaczeniem co to za kopia , na czym sie wzoruje kto. No i gdy nie ma kasy a sie chce mieć na scianie takie cos , bo sie po prostu podoba? no to jasne, że można. A miło jak ktoś przyjdzie i powie ze sie po prostu podoba, albo na forum jakim ktoś uzna ze równie dobre badz lepsze jak oryginał nawet oczko  masz zdolnosci, maluj i chwal sie tym co namalujesz  okok

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
teresa
Admin
*

Aktywność:
17%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #5 : 12 Wrzesień 2010 - 15:37:52 »

nikonel;
Po za tym wydaje mi się że łatwiej uczy się człowiek poznawać kolory i metody malowania, kopiując.
Słusznie, w ten sposób opanowuje się malarstwo, doskonały trening  lekkości ręki,
udoskonala się techniczny warsztat a z czasem wypracowuje się swój własny styl.

bialogardzki-picasso97;
Po co ty kopiujesz kopie ? Namaluj własne obrazy !
Po to jak wyżej drogi bialogardzki-picasso97   usmiech

Co do prac, to piękne , ale mam pytanie czy aby to są dosłowne kopie?,
bo KOPIA dzieła opiera się na głównie na prawdziwości barw, techniki, wykonania a i również wymiaru obrazu.

tak na marginesie;
Przy kopiowaniu powinno się pamiętać iż obraz podpisujemy swoją sygnaturą, pod warunkiem,
że jednocześnie zaznaczamy iż jest to kopia dzieła rzeczywistego autora., np.  Wyczółkowski - Kopia nikonel
adriannaa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #6 : 12 Wrzesień 2010 - 18:47:54 »

Witaj,przyznam ,ze byłam pod wrażeniem- Chryzantem pracy nr 2 ,ale nr 5, Wyczółkowski  w pełni powaliła mnie na kolana . okok.Poprosimy o następne !!!!!!!(Interesująco  zapowiada się twoja galeria, ode mnie na początek gwiazdeczki usmiech)

Piękno nie wymaga wyjaśnienia, co więcej, może wyjaśnić wiele rzeczy samo.Najpiękniejsze dzieło sztuki jest tym, co dociera do umysłu i serca, bez pomocy krytyków sztuki.

Aleksiej Antonow
nikonel
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #7 : 13 Wrzesień 2010 - 06:50:15 »

Tereso, kopiując staram się odzwierciedlić główny temat oryginału ale w każdą pracę wsadzam coś swojego np. w Wyczółkowskim są to latające w oddali ptaki. W Cortesie zmieniłem lekko odcień wody. Mam nadzieję że nie stanę przez to przed plutonem egzekucyjnym stres.
teresa
Admin
*

Aktywność:
17%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #8 : 13 Wrzesień 2010 - 16:13:36 »

Zapewne nie usmiech,   to świetnie, że widzisz dzieła "Wielkich mistrzów" jeszcze inaczej,  ale nie możemy wówczas taką pracę nazwać  KOPIĄ.
raczej obraz powstał na podstawie np. dzieła Wyczółkowskiego. Wtedy to jest zgodne z zasadami malarstwa.

No ale ja nie mam nic przeciwko, jedynie jest to moja uwaga i dość ważna tak

Przepraszam za wymądrzanie się w Twojej galerii,
ale czuję się w obowiązku by o takich zagadnieniach pisać,  przypominać.
W końcu jest to "Forum - Malarstwo " tak ?
nikonel
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #9 : 14 Wrzesień 2010 - 14:13:37 »

Kolejne dwa obrazy które Wam prezentuję zostały namalowane na  podstawie obrazu Grimshaw i na wzorowaniu się na znanej chyba większości tapecie pulpitu w XP.

6. Grimshaw - olej płótno

7. jesienna aleja - olej płótno

Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: