Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
17 Sierpień 2019 - 15:35:21 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Shemhazai  (Przeczytany 6663 razy) Średnia ocena: 2
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Shemhazai
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« : 24 Sierpień 2010 - 19:15:47 »

Witam, chciałbym zaprezentować parę swoich dzieł, głównie olej na płótnie. Na dobry początek wystawie tylko jedną pracę, ponieważ aparat nie mój, a akórat nie miałem możliwości porobić zdjęć moim innym pracom. Postaram się systematycznie uzupełniać ten temat nowymi zdjęciami. Pozdrawiam

1. "Oko" (olej na płótnie)- moja pierwsza abstrakcja, nie bardzo mam w tym doświadczenie, ale chciałem spróbować czegoś nowego i namalowałem coś takiego dziwnego:) Z pewnością jest wiele błędów, ale ja nie bardzo je widzę, jak już wspomniałem - jestem zielony jeżeli chodzi o abstrakcje. Jakość zdjęcia też wiele pozostawia do życzenia, ale nic już niestety na to nie poradzę. Jak zrobię zdjęcie z lampą niby jest lepiej, ale warstwa werniksu za bardzo odbija światło;/

przez administracje forum.
GAdS

Linki sponsorowane:

teresa
Admin
*

Aktywność:
10%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #1 : 25 Sierpień 2010 - 07:06:27 »

Podoba mi się ta praca ze względu wykonania technicznego.
Mówisz iż jest to Twoja pierwsza abstrakcja, niezły pomysł kompozycyjny kolorów.
Malując oko starałeś się by ono było w miarę realne, gałka oczna, źrenica, światło - ok.
Ale co u diabła robi ta szara barwa wewnątrz oka ? (ołówkowy cień, odcień, czarne kreski)

Wielu malarzy zwłaszcza początkujący robią takie błędy.
Jeśli już malujesz w realu oko, to trzeba tak go malować jak ono wygląda w rzeczywistości.
Te szare plamki (podkreślenia) wypukłości całego oka powinno się użyć lekkiego błękitu (ledwo dostrzegalnego) i
lekkiej cielistej barwy (przy rzęsach) Oczy nie mają w rzeczywistości takich barw jakie naniosłeś.
Kolor oka, ( oczu) jak to się mówi wyszedł Ci wspaniale, ale ta reszta psuje tz. zamknięcie oka w brudnej, ołówkowej barwie
psuje całość tej ładnej kompozycji. Oko (oczy) jak tu, mają barwę silnie niebieską, więc i cała gałka oczna sprawia wrażenie lekko błękitnej.
To się gryzie negatywnie z całością, natomiast gdybyś oko namalował prawidłowo (realnie) to obraz by ŻYŁ
No ale może tak zamierzałeś ? może tak Twoim zdaniem ma być?
Nie narzucam swojego zdania, tylko to są moje uwagi. Twórca maluje jak widzi. usmiech

Dobrze, że założyłeś swoją galerię prac.
Sądzę, że następne będą też bardzo ciekawe i będzie można podyskutować o Twoich dziełach. usmiech

a na koniec przypominam, (wszystkim), że regulamin Forum mówi;
w punkcie
18. Maksymalny rozmiar pliku obrazków wstawianych na forum (zdjęcia, skany) nie może przekraczać 250 kB. (długi czas wczytywania strony, galerii itp.). Jeżeli nie wisz jak zmniejszyć rozmiar zdjęcia - przeczytaj ten temat: Zmniejszanie zdjęć. Jeżeli koniecznie chcesz wstawić "cięższy" obrazek - zrób to w formie linka, lub miniaturki. Jeżeli nie wiesz jak to zrobić - przeczytaj: Wstawianie zdjęć na forum
http://www.tessart.pl/smf/index.php?topic=19.0
Twoja fotka ma 370,49 KB (379 382 bajtów)
Wiec bardzo proszę (nie tylko Ciebie) byście przestrzegali tych reguł forum
Shemhazai
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #2 : 25 Sierpień 2010 - 11:22:49 »

W sumie jak by nie spojrzeć, to masz rację Tereso z tym szarym. Wcześniej wydawał mi się jakoś bardziej pasujący. Przeglądałem paręnaście obrazków oka w google-grafika i tam w sumie wszystkie były z szarym odcieniem, może dlatego się tym zasugerowałem, a nie zważyłem na kompozycję;/ Może gdyby to był jakiś portret to, by bardziej pasowało, ale w sumie to jest abstrakcja. Czarne kreski to zarys jeziorka łzowego, na żywo to dokładniej jest widoczne i lepiej to wygląda. W każdym bądź razie chyba już nic się z tym nie da zrobić, ze względu na werniks. Następny obraz wystawię za jakiś tydzień, ale tam jest tyle błędów, że głowa boli:P Nawet ja je widzę i też oczywiście zawerniksowany;/ Następnym razem zapytam tu na forum czy werniksować, czy coś jeszcze naprawić:P Bardzo dziękuję za uwagi. I następnym razem będę uważał na wielkość obrazka.
teresa
Admin
*

Aktywność:
10%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #3 : 25 Sierpień 2010 - 14:05:57 »

Shemhazai;
Czarne kreski to zarys jeziorka łzowego,

w rzeczywistości zarys jeziorka też nie jest w czarnym kolorze,
tylko układ rzęs sprawia takie wrażenie.
Shemhazai;
tam w sumie wszystkie były z szarym odcieniem,
w wykonaniu graficznym jest co innego,
ale Ty oko malowałeś realnie a skończyłeś jakby graficznie i też niezupełnie.
Ale oczywiście na błędach się uczymy i jak już mówiłam dużo ludzi takie błędy popełnia.
z niecierpliwością czekam na inne prace, nawet te,  które mówisz są z wieloma błędami,
takie prace dużo wnoszą i na takich pracach można się dużo nauczyć.
Bo wtedy nie widzi się tylko swoimi oczami, ale inne świeże spojrzenie, dużo dobrego wniesie do warsztatu. usmiech
Heqqe
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #4 : 28 Sierpień 2010 - 09:04:24 »

Tło jest niesamowite. Uwielbiam takie zawijasy. Podoba mi się, że dodałeś ten delikatny błękit, sama biel nie robiłaby takiego wrażenia. Czekam na więcej prac ;)

I am a Blue Girl
Shemhazai
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #5 : 01 Wrzesień 2010 - 14:09:33 »

Wystawiam swój drugi obraz.

2. Walkiria (olej na płótnie 100x85cm)

przez administrację forum.

Lubię styl bardziej "bajkowy" dlatego zdaję sobie sprawę, że wielu osobom z tego forum pewnie obraz się nie spodoba, ale mimo wszystko zaprezentuje go w swoim poście.
Ma wiele niedociągnięć, ale to pierwszy mój obraz, który malowałem z własnej wyobraźni:P Wiem, że dłonie są odrobinkę za małe, skrzydła mają lotki jak "klocki lego", suknia ma raczej mało realistyczne załamania w materiale (nie miałem pojęcia jak zachowa się suknia na wietrze, nawet "wujek Google-grafika" mi nie pomógł). Światłocień jest lekko "nie tego". Za to księżyc mi wyszedł na prawdę dobrze, zwłaszcza na żywo jest rewelacyjny. Mimo błędów myślę, że jest na prawdę dobry. Następny obraz fantazy z pod mojego pędzla będzie lepszy (tak myślę:P). Mam już projekt, jak dokończę szkic i zacznę malować to wystawię może jakąś fotorelację. Pozdrawiam.
know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #6 : 01 Wrzesień 2010 - 15:11:49 »

Skoro z wyobraźni tylko to jak dla mnie na wstępie podnosi ocenę już od razu. Styl "bajkowy" rzeczywiście nie każdemu sie spodoba, ale i nie każdemu musi oczko Nie wiem tylko czy księżyc nie przeładowuje kompozycji, bo fakt - jest bardzo fajny - ale odwraca uwage od naszej bohaterki, Twojej znaczy ;) może gdyby na gałęziach zrobić blask od niego, na tych w górnej części, jeszcze mocniejszy blask to by się tak zamknęlo to w takiej bieli koła takiego  mysl

A zresztą, bardzo fajna jest całość, rece małe - bo to kobieta - lepsze małe niż za duże  tak podoba się  okok

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
teresa
Admin
*

Aktywność:
10%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #7 : 01 Wrzesień 2010 - 15:27:52 »

Rzeczywiście temat bajkowy, ale i bajki mają swój urok, i nikt inny nie maluje scenki bajkowe jak właśnie artyści - malarze.  okok
Podoba mi się pod względem wykonania skrzydeł, piór, tła, ale sama postać na poziomie uczniowskim.
Mało się przyłożyłeś do dziewczyny, gdybyś tak popracował jak nad całą resztą, to by była praca doskonała.
Więcej w swoim malarstwie powinieneś poćwiczyć malowanie postaci.

usmiech
Shemhazai
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #8 : 01 Wrzesień 2010 - 18:00:13 »

może gdyby na gałęziach zrobić blask od niego, na tych w górnej części, jeszcze mocniejszy blask to by się tak zamknęlo to w takiej bieli koła takiego  mysl

A zresztą, bardzo fajna jest całość, rece małe - bo to kobieta - lepsze małe niż za duże  tak podoba się  okok

Co do gałęzi to pewnie masz rację, na początku chciałem tak zrobić, ale jakoś za bardzo mi się wyróżniały i przyciemniłem nieco światło na gałęziach. Nie miałem się kogo zapytać co o tym myśli:/ Co do rączek, to jednak się nie zgadzam. Mimo wszystko uważam, że są za małe, tym bardziej, że walkirie to wojowniczki. Powinna mieć większe dłonie.

Podoba mi się pod względem wykonania skrzydeł, piór, tła, ale sama postać na poziomie uczniowskim.
Mało się przyłożyłeś do dziewczyny, gdybyś tak popracował jak nad całą resztą, to by była praca doskonała.
Więcej w swoim malarstwie powinieneś poćwiczyć malowanie postaci.

Prosiłbym (jeżeli znajdziesz czas i chęci oczywiście usmiech) o dokładniejsze opisanie co jest nie tak. Jak już wspomniałem wiem, że dłonie są za małe, suknia średnia z tymi kiepskimi załamaniami (dlatego następna postać na obrazie nie będzie miała sukni:P nie potrafię sobie wyobrazić załamań w materiale, muszę mieć jakiś wzór). Mało dynamiczna postać. Kobieta ustawiła się jak do zdjęcia. Światłocień też lekko kuleje. Reszta proporcji raczej jest w porządku. Przed malowaniem naszkicowałem samą bohaterkę na podstawie wygenerowanej przeze mnie postaci w programie 3D. Proporcje muszą się zgadzać, bo stosunkowo powiększałem wszystkie części ciała z ekranu mierząc linijką. Mięśnie ramion troszkę za bardzo widoczne zrobiłem może, ale w końcu musi być umięśniona, trzyma przecież 2 ręczny miecz w 1 łapie! Teoretycznie do włosów też można byłoby się przyczepić, ale myślę, że aż tak tragicznie nie jest. Mogłem oczywiście dorobić parę bajerków, na sukni, jakiś pasek, może bransolety czy wisiorki, pewnie byłoby ciekawiej, ale współlokator, który cały czas obserwował na bieżąco jak powstaje obraz stwierdził, żebym nie przesadzał ze szczegółami, bo będzie za duży przepych. Posłuchałem się go i troszkę żałuje. Bardzo proszę o szczegóły bo nie wiem za bardzo co jeszcze może być nie tak, a chciałbym na przyszłość nie popełniać więcej rażących błędów. Dziękuję za zainteresowanie, rady i miłe słowa. Pozdrawiam
jarygon
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #9 : 02 Wrzesień 2010 - 02:31:50 »

Pomysł całkiem fajny okok , chociaż  jak na wojowniczkę ,moim zdaniem  , postać jest  za drobna . Ja bym się przyjrzał  budowie kobiet ćwiczących fitness ( nie koniecznie tych mocno zbudowanych) i póżniej wykorzystał bym to przy malowaniu postaci. Wtedy chociaż by , mięsień barku i kości obojczyka namalował byś inaczej.
Jeśli miałeś problem z wyobrażeniem sobie fałd na sukni mogłeś się wspomóc jakimiś gazetkami lub katalogami z modą . Zapewne znalazł byś tam coś co by Ci odpowiadało .
Ale generalnie, praca mi się podoba . tak
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: