Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
16 Październik 2019 - 13:28:14 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 [9]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: S O H Y  (Przeczytany 26956 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #80 : 26 Maj 2012 - 15:20:57 »

Byłem tu rano, ale się spieszyłem więc piszę teraz...

Właśnie takie Twoje prace mi sie podobają  i widzę i myślę, że nie tylko mnie.

Podziwiam zawsze za odwagę w takim czymś - ja próbowałem (i będe nadal próbować) abstrakcji choć średnio mi to wychodziło.
W pierwszej pasują mi kolory aczkolwiek mogło by być nawet jeszcze bardziej pastelowo i też by było dobrze, bardziej spokojnie...dodał bym kilka okrągłych form a'la ta niebieska a wywalił ten "orzeszek"  oczko ale to tylko takie moje...
Generalnie - dobre te  prostokąty wszystkie są  okok

No a w drugiej to pominę troche idiotyczny tytuł (wybacz;)  - skoro roboczy to zmień, choćby na planeta,planety, kule ew , bo kulki - zbyt infantylne jak dla mnie  mysl
Bo praca mi sie podoba - dużo czerwieni, która (przynajmniej mnie) nie razi tu, i w ogóle wszystkie te formy ;)

Tak jak mówi Malmar- dokładnie nie umiem wytłumaczyć, jakieś takie dziwne coś odczuwam w związku z Twoimi pracami,
tzn pozytywne... może jakaś energia podświadomie mi do czaszki przepływa i tak to działa... czy jak  mysl no nie wiem ale jest pozytywnie  oczko
zastanawia mnie skąd Ty bierzesz na to zamysł  mysl  oczko

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
GAdS

Linki sponsorowane:

SOHY
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #81 : 27 Maj 2012 - 12:26:39 »

Know :-) rozbawiłeś mnie .
.dodał bym kilka okrągłych form a'la ta niebieska a wywalił ten "orzeszek"
ta niebieska łza  i usta "orzeszkowe " lepiej się prezentują kiedy patrzysz na nie z bliska nie na zdjęciu.
Ogólnie jestem niezadowolony z tych zdjęć które teraz dołączyłem , pikseloza straszna .
Najlepszy sposób to wrzucić duże , a potem już tylko ochrzan od Tereni  oczko i są idealnie zmniejszone.
Ja zmniejszam w PAINT i nie zawsze mi to wychodzi dobrze .

Kulki dostały taki tytuł ze względu na moje dzieci które zgodnie uznały , że tak pieczołowicie potraktowane przez tatę
symbole elementarnych składników życia : powietrza, światła , wody i ziemi
przedstawione w kontekście kosmosu ze słońcem w tle  , to przecież zwykłe kulki są - i tak już zostało.
Ale tak jak wpisałem praca nie mam tytułu i nie chcę żeby była z tym akurat kojarzona.
Zależało mi na przedstawieniu ruchu , tworzących się pomiędzy nimi połączeń , wzajemnych oddziaływań, na pewno miałem zamiar uciec od stabilnej formy
zależało mi na stworzeniu namiastki ruchu na stworzeniu odczucia, może delikatnego napięcia jakie się ma kiedy człowiek wie , że za chwilę coś się wydarzy. 

teresa
Admin
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #82 : 27 Maj 2012 - 15:44:05 »

S O H Y ;
Najlepszy sposób to wrzucić duże , a potem już tylko ochrzan od Tereni  oczko i są idealnie zmniejszone.

hahhaha  usmiech
Cichy
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #83 : 28 Maj 2012 - 08:45:40 »

Fajnie,że dodałeś trochę opisu swoich prac,dla mnie zdecydowanie poprawiło to ich zrozumienie.Bardziej podoba mi się obraz drugi.Szczególnie kolorystyka,a najbardziej ta z "lewego paska".Co do "ruchu" na obrazie -ja mam wrażenie jakby ruchu "pasa " lewego i prawego "do dołu" a środka obrazu  do "góry".SOHY Twój  pierwszy obraz u mnie w kompie się nie wyświetla,ale w niedzielę było OK (chyba coś z pikselami,może trzeba poprawić jego wielkość ?).P.S.  - Poproś kiedyś dzieciaki o namalowanie czegoś, a potem to namaluj na podstawie ich prac - to może być ciekawa inspiracja.
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #84 : 28 Maj 2012 - 10:24:42 »

U mnie też się nie wyświetla. Ale też nie podobał mi się. Układ prostokątów i ich kolorystyka  mało ciekawe. No i nie cierpię serduszek oczko Stanowczo brakuje tam elementu skupiającego uwagę, jak w innych Twoich, pół-abstrakcyjnych pracach, chociażby "nie zabijaj"
Te 'kulki' są  bardzo kosmiczne i tytuł też taki bym widział, ale mniejsza o to..Czerwień w środku nie gra- wydaje się płaska, a ja widział bym tam głębię i jeszcze parę elementów może  mysl Kosmos z barwnymi mgławicami  mysl
Lewy pasek ok, a prawy do wykończenia.
teresa
Admin
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #85 : 28 Maj 2012 - 18:06:39 »

SOHY, zły kod fotek, dlatego się pierwsza nie wyświetlała - (poprawiłam obydwie)
Jedno pytanie, dlaczego prezentujesz prace sfotografowane bokiem ?  czy to ma Twoim zdaniem jakieś znaczenie w odbiorze?
SOHY
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #86 : 02 Czerwiec 2012 - 09:14:20 »

Cichy , już jeden taki obraz przedstawiłem w swojej galerii, to były tulipany malowane pastelą suchą , ale na pewno to nie będzie ostatnia praca stworzona z moimi dzieciaczkami.
Ciszę się , że się wam podobają te obrazy. Powstają zwykle przy okazji malowania innych prac i są często poligonem doświadczalnym , lub swego rodzaju odpoczynkiem , bo kiedy jestem zmęczony pracą nad jednym obrazem szukam sobie zawsze jakiegoś alternatywnego "podłoża" do tego , żeby oderwać się na chwilę od tej pracy i zrobić coś swobodnego. 
Tereniu przedstawiam obrazy fotografowane bokiem bo jak na razie to oświetlenie którym dysponuję nie pozwala na zrobienie w miarę rzeczywiście odtwarzającej prawdziwe kolory fotki. Przy fotografowaniu z boku unikam odblasków światła dlatego wybieram ostatnio taki właśnie sposób .

Dziękuję wszystkim za komentarze .
Cichy
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #87 : 09 Czerwiec 2012 - 18:20:55 »

Mój adres e-mail jest na mojej stronie internetowej jak będziesz chciał to znajdziesz - powodzenia. 
Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 [9]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: