Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
20 Październik 2019 - 23:23:04 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: S O H Y  (Przeczytany 26976 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #60 : 13 Kwiecień 2012 - 08:43:25 »

Spróbowałbym zrobić delikatny kontur wokół główek kwiatów, na początek sieną, a jak za słabo, to może czymś mocniejszym. Same płatki dopracowałbym może pomarańczem, ochrą i bielą. Z drugiej strony, może wystarczyłoby przyciemnić tę część ściany za kwiatami. Duży format- moim zdaniem wszystko można z tym zrobić.
Sposób radykalny- zamalować kwiaty brązem i od nowa rzeźbić je coraz to jaśniejszymi barwami  usmiech
GAdS

Linki sponsorowane:

SOHY
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #61 : 13 Kwiecień 2012 - 13:44:06 »

hmm

Know , pusto ma być bo tak jest nakazane , trzy tulipany i koniec , babcia sobie życzy to się tak maluje  usmiech

Faktycznie przy liściach trochę powalczyłem i też uważam że jak na moje możliwości odtwarzania rzeczywistości to jest całkiem całkiem .
Cien na dzbanku zostawiłem sobie na koniec , bo dzbanek nie więdnie , hihi a kwiatki potrzebuję ciągle nowe .
Płótno zostało potraktowane brutalnie szpachlą i podkładem białym bo szkic pod spodem był beznadziejny.
Tej krechy już nie da rady zamalować może ją zeskrobię i zrobię ten kwiat od nowa .
Zależy mi na tym żeby ten obraz był jak najbardziej realistyczny. Dlatego pokazuję go przed zakończeniem pracy .
Liscie już zostaną takie jak są , jedynie na końcu polaseruję żeby nie było takich mocnych przejść .

FLAKON ZBYT PŁASKI - zgoda , absolutny brak cienia , zmienię jak skończę pąki .

TŁO ZBYT MONOTONNE- tego nie rozumiem , możesz coś szerzej napisać , mi się podoba taki ascetyzm jeśli chodzi o tło ale może Twoja uwaga KNOW     doda       czegoś ciekawszego , napisz co miałes na myśli . Babcia ma teraz słoneczniki van gogha na ścianie (szkoda , że nie orginał  rotfl)a tam też raczej ascetycznie w tle :-)

"może laserunek jakiś " - czym byś to polaserował , jakim konkretnie kolorem ?

TOWICZ, tę ścianę za płatkami już pokryłem  trzy razy żółcią kadmową, jest i tak o wiele ciemniejsze niż na początku. W sumie to sam już się zastanawiałem czy nie wyjąć czegoś mocniejszego na to tło , tylko boję się , że zaciemnię zbyt mocno i się zrobi grobowiec .

Piszesz , żeby je (kwiaty) w radykalny sposób zamalować i jechać od nowa , a może poczekac aż wyschną i laserować czymś ciemnym , znowu poczekac aż wyschną i wtedy zacząc od nowa żółcią pomarańczem bielą i ochrą ?

Możecie mi pomóc ? Nie mogę sobie poradzić z imageshackiem coś tam pozmieniali i nie wiem jak odszukać link do forum ?
chciałem wrzucić jeszcze coś co ostatnio namalowałem ale walczę z wiatrakami i zniechęca mnie to już .

A tak w ogóle to dzięki za wpisy i uwagi , przydają się. Nowe spojrzenie na temat w którym ja już sam czasem nie mogę dojrzeć błędów bo za długo na niego patrzę. 
Nie zapędziłeś się KNOW , chyba takiego stylu oceny potrzebuję , bo żeby coś zmieniać na lepsze potrzeba dobrej i szczerej krytyki a nie klepania po pleckach .

Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #62 : 13 Kwiecień 2012 - 18:11:39 »

A myślałeś o tym konturze? Zamalowanie to krok radykalny- jak inne sposoby zawiodą. Ciemniejszych laserunków bym nie robił. Kwiaty mają się odbijać jasnością prawda?
Imageshack raz przyjmuje, raz nie. Ja czasami używam fotoszoka, ale tu fotki znikają po jakimś czasie  usmiech
teresa
Admin
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #63 : 13 Kwiecień 2012 - 20:37:05 »

S O H Y;
Czuję pewien niedosyt jeśli chodzi o same pąki

I słusznie i nie tylko powinieneś czuć niedosyt z powodu pąków.
S O H Y  moim zdaniem w tym obrazie dla babci całkowicie zapomniałeś o pewnych regułach w tym obrazie.
O najważniejszej kwestii w malarstwie, to co nadaje dziełu pewien charakter w tym przypadku martwej naturze.
Jest to kolor jasny i ciemny - wymieniamy je jako w nazwie "światłocieniem",
który oznacza ogólny rozkład świateł i cieni w dziele malarskim,
dzięki którym uzyskuje się wrażenie dwuwymiarowości lub też trójwymiarowości.
S O H Y;
TŁO ZBYT MONOTONNE- tego nie rozumiem
Jak masz rozumieć o ile nie kierujesz się w tym obrazie kolorami - światłocieniami.
Nie ma tu ostrych kontrastów światłocieniowych. Zwykłe rozmieszczenie (układ) światła i cienia w obrazie
Malując obraz martwej natury powinniśmy pamiętać o uzyskaniu efektu przenikania się światła i cienia na obrazie w miejscu,
gdzie przedstawiony jest przedmiot.

Spójrzmy jednak na obraz przez zupełnie inny pryzmat, poprzez to, że brak jest tu uchwycenia chwili.
Znaczy to, że jako twórca tej pracy jej wygenerowałeś. Dlaczego inne Twoje prace mają to "coś" co przyciąga wzrok,
natomiast ta praca jest zupełnie na poziomie uczniowskim jak byś dopiero zaczynał poznawać układy zwykłe malarskie,
składające się ze stosunkowo paru linii, nieruchomych i nieożywionych przedmiotów, a jest to efektem braku kompozycji światła i cienia w kwiatach,
w podstawie na którym stoją kwiaty i w tle obrazu.Światło i cień to barwy, których nie ma w tym obrazie.
Jak na razie to nie zadałeś sobie dużo trudu. płótno (tło) podzieliłeś na dwa kolory, dodałeś dzban z kwiatami i to wszystko.
Trochę światła na dzbanie, na listkach.  bezradny

S O H Y weź się do roboty i trochę popracuj w natchnieniu, to zapewne przyniesie tej pracy oczekiwany przez Ciebie efekt.
Niżej zamieściłam fotkę jak miej -  więcej można ożywić ten obraz, no i jak ja bym go widziała.

Światło i cień - (interpretacja światłocieni w obrazach)
Mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko moim krytycznym postem ?

espero
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #64 : 13 Kwiecień 2012 - 21:20:10 »

A mi wręcz przeciwnie te tulipany bardzo się podobają. Prosty, zwykły obraz, w którym właściwie to chyba nie tyle te tulipany,
ale kolory grają pierwsze skrzypce. Oczywiście od razu skojarzyłem sobie z tym obrazem:

Pod względem kolorów jest praktycznie taki sam.

Na moje oko, dodałbym, zresztą tak jak u van Gogha, czarny kontur - chociaż, skoro to dla Babci,
nie wiem, czy Babcia by na to pozytywnie zareagowała. Poza tym nie każdy lubi czarny kontur.
Ja lubię, stąd moja propozycja, żeby ożywić obraz.

Rozumiem posta Teresy, zgadzam się też z nim, aczkolwiek to zależy jaki był zamysł autora.
Bo przecież nie zawsze musimy malować realistycznie, zważając na wszelkie prawa w malarstwie.
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #65 : 13 Kwiecień 2012 - 21:46:23 »

he he, espero- przesadziłeś nieco  usmiech, a Teresa w drugą stronę usmiech ale pokazała, o co mi chodziło mniej więcej- ciemniejsze tło za główkami kwiatów. I trochę białej na tulipy. A konturek delikatny tylko...taki aby, aby... usmiech
espero
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #66 : 13 Kwiecień 2012 - 21:49:12 »

No delikatny kontur, delikatny, tylko nie potrafię się tak sprytnie posługiwać photoshopem usmiech Tak czy inaczej, tła bym nie zmieniał.
know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #67 : 13 Kwiecień 2012 - 22:00:07 »

no mi tym tłem chodziło o to co mówi Teresa, co pokazała , ale wizja Espero jest wcale zła, a raczej bardzo dobra,
ofcoz nie takie ciosane te kontury jak z kamienia ale ... coś takiego nie jest wcale głupie. choc tło i tak przełamać troche czyms, innymi ocieniami, tak jak u tego Vangogha...

oczko

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
teresa
Admin
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #68 : 14 Kwiecień 2012 - 04:06:51 »

Mi się też podobają zaprezentowane Tulipany przez espero.
Kolorystyka wydaje się bardziej żywa i intensywna. W takim stylu obraz do mnie przemawia.
Cała powierzchnia obrazu ma jednakowo silne napięcie kolorystyczne, a podział płaszczyzny
wraz z konturami
jest przeprowadzony na zasadzie sztuki ornamentalnej.
Zastosowanie czystych tonów też ma rację. Gdyby S O H Y  pokusił się na taką wersję,
wówczas można by uznać ten obraz jako dynamiczną ekspresję wyrażoną przez intensywny koloryt.
Tak, to ma sens.  tak
DavidZ
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #69 : 21 Kwiecień 2012 - 22:08:26 »

Espreso pięknie to przerobiła, po Van Gogh'owsku, i wszystko do siebie pasuje

Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: