Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
15 Październik 2019 - 12:41:45 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: S O H Y  (Przeczytany 26948 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
adriannaa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #50 : 17 Wrzesień 2011 - 12:21:56 »

Towicz ;
Zazdroszczę posiadania tego, czego mi brakuje- WIZJI.

Więc jest nas już dwójka, owych zazdrośników.
Sohy podobnie jak jego prace są   zaje.....(fajni)milczek
A jego pomysły powalają z nóg.

Piękno nie wymaga wyjaśnienia, co więcej, może wyjaśnić wiele rzeczy samo.Najpiękniejsze dzieło sztuki jest tym, co dociera do umysłu i serca, bez pomocy krytyków sztuki.

Aleksiej Antonow
GAdS

Linki sponsorowane:

SOHY
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #51 : 19 Wrzesień 2011 - 23:26:57 »

Piękno nie wymaga wyjaśnienia, co więcej, może wyjaśnić wiele rzeczy samo.Najpiękniejsze dzieło sztuki jest tym, co dociera do umysłu i serca, bez pomocy krytyków sztuki.
  Aleksiej Antonow

Mniam mniam , cytat jak z bajki . To w zasadzie w jednym zdaniu określa mnie samego , mój cel , moją wizję i mój przekaz za razem .
Wszystko zaczyna się kiedy myśl jest tak silna że nie można jej już dłużej powstrzymywać , kiedy wrażenie jest tak mocne że czujesz potrzebę podzielenia się nim kiedy jest w Tobie tyle słów , złości , nienawiści , gniewu , smutku , żalu , strachu , czułości , tęsknoty , miłości , troski , niemocy i siły zarazem , którą te wszystkie uczucia wzbudzają że jedyne co możesz zrobić to przelać to na płótno papier lub cos co jest pod ręką . (w szkole zawsze miałem słabsze stopnie za budowanie zbyt długich zdań  usmiech )
Wizja , pomysł lub wena to to z czym chciałoby sie walczyć , to co w nas jest odmienne od tego co tworzy świat , to nasz bunt , ale też zachwyt  nad tym co piękne , co ulotne , co niepowtarzalne . Pozwala nam ona na przekazanie tego w jaki sposób widzimy to My , jacy My jesteśmy a cała reszta to wypadkowa zdarzeń .
 Za pomocą najprostszego przekazu wyrazu twarzy , układu ciała , tła , symboli , kolorów !!, kształtu mówisz to co w Tobie jest , mówisz to w sposób w jaki potrafisz . Może daleko jest moim pracom do dzieł sztuki , tak jak i do piękna , ale efekt który został przeze mnie zamierzony osiągnąłem .
Przekazać , pokazać , powiedzieć bez słów . Zattrzymać Cie na chwilke choćby i sprawić że popatrzysz , może się zamyślisz może zechcesz zobaczyć coś ponad technike ponad kunszt coś co unosi się ponad płótnem pociągnięciami pędzla i kolorami . Coś co sprawi , że pewne walory całości nabiorą sensu a pewne utracą .
To chyba jest dla mnie sztuką , zatrzymać Cię przy mojej pracy .
Ludzie lubią ambrozję , ja wolę szklankę wody .
Wiem , że to co maluje ociera się czasem o fantasy , czasem o wybryk , czasem jest nieznośne , czasem zbyt proste a jeszcze kiedy indziej zbyt oczywiste
Nie zależy mi na poklasku i nie muszę wisieć w galerii żeby mieć satysfakcję .
Wystarczy mi , a czasem nawet jest to lepsze kiedy piszecie " nie powiesiłbym tego w sypialni" lub " powiesiłabym to w sypialni"  wtedy to już jest jakieś wrażenie ,  to już jest jakaś refleksja wtedy to jest to coś co jest szklanką wody .
Zaczyna się z tego robić pamiętnik a nie galeria  milczek
Chyba kolejny post powinien zawierać jakiś obraz . hmmmmm
mam coś co ostatnio odkryłem w piwnicy, teczka a w niej moje stare prace . Jedną lub dwoma mam ochotę się podzielić .

know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #52 : 20 Wrzesień 2011 - 17:25:05 »

Zatrzymać Cie na chwilke choćby i sprawić że popatrzysz , może się zamyślisz może zechcesz zobaczyć coś ponad technike ponad kunszt...

O to właśnie chodzi, otóż to, zgadzam sie w stu procentach  tak

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
SOHY
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #53 : 26 Wrzesień 2011 - 12:41:53 »

Jak już wcześniej napisałem odkurzyłem swoje piwniczne zbiory no i proszę .
Stare są te pace , chyba z przed trzech lat , zaczynałem się wtedy bawić farbą i troche bazgroliłem kredką .

Pierwsza nosi tytuł " Jak Ty" olej na tekturze 70x100

przez administrację forum.

Druga nie ma tytułu . Pastel suchy 70x100

teresa
Admin
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #54 : 26 Wrzesień 2011 - 15:36:05 »

S O H Y bardzo mi się podoba Twoja twórczość, ale Ty o tym chyba wiesz, dlaczego ?
 też nie będę już się powtarzała, ale mam takie pytanie dlaczego tak rzadko bywasz na naszym forum ?
mała jest Twoja aktywność, czy czas Ci nie pozwala ? czy nie masz o czym z nami gadać (pisać). mysl
Mnie trochę brakuje Twojej obecności. usmiech
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #55 : 27 Wrzesień 2011 - 09:34:19 »

No i baw się tak dalej farbą i czymś tam jeszcze! MZ najlepsze Twoje prace, obok SYNA MARNOTRAWNEGO. dokończ tę drugą, albo obetnij dół usmiech
SOHY
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #56 : 29 Wrzesień 2011 - 23:05:02 »

" Nie mam o czym z Wami gadać  "  rotfl
Tereniu , jesteś niemożliwa , rozbawiłaś mnie .
Chciałbym spędzać bardzo dużo czasu na forum , jak sama widzisz kiedy już znajde chwile to prowadzę tu swego rodzaju pamiętnik :-)
Powodem tego , że tak rzadko bywam na forum jest tylko i wyłącznie brak czasu nad czym bardzo ubolewam .
W moim życiu dzieje się bardzo dużo rzeczy nad którymi staram się zapanować . Zmieniłem ostatnio pracę . Teraz pochłaniają mnie maszyny
staram się w jak najszybszym tempie pochłonąć konstrukcje , kinematykę i tym podobne rzeczy dotyczące tych zabaweczek bo potrzebuję tej wiedzy do pracy .
Jest tych informacji bardzo dużo i są dla mnie zupełną nowością .
Poza pracą poświęcam czas dzieciom , znajomym , jeżdże motocyklem i robię mnóstwo nieużytecznych rzeczy które zabierają mi mnóstwo czasu .
Ostatnio przechodzę jakieś wewnętrzne przemiany związane bezpośrednio ze zdarzeniami związanymi z moim prywatnym życiem .
Weryfikuję postawy i zastanawiam się nad słusznością swojego punktu widzenia , walczę ze sobą :-) .
Zawsze byłem ustawiony pod prąd , zawsze walczyłem z przeciwnościami , stawałem twarzą twarz z rzeczywistością której częścią przyszło mi się stać .
Piszecie czasem o tym , że mam wizję , mam odmienne spojrzenie , że w tych pracach które tworzę coś jest . Odpowiedź jest prosta , to ja tam jestem
ze swoją odmiennością , ze swoim specyficznym podejściem do wielu spraw . To mój własny punkt widzenia odbiegający od głównego nurtu myślenia w jakim znajduję sie cała szara masa ludzi godzących się na wszystko , pokornych i ubezwłasnowolnionych swoimi wyimaginowanymi bądź nabytymi w procesie medialnego kształtowania świadomości potrzebami . Uzaleznionych od posiadania , bycia , wyglądania . Jak stado krów pasanych od dziecka w makdonaldzie , uczonych tego że mleko daje supermarket a nie krowa . To, to że cała ta cywilizacyjna bajka tylko nas uwstecznia , poddając zezwierzęceniu naszą prawdziwą naturę . Odbiegamy od pewnych ideałów , odsuwamy się od wartości myśląc ,że ewoluujemy , tymczasem cofamy się z zawiązanymi oczyma prosto w przepaść swojej własnej próżności . Kobiety chcą byc piękne dla mężczyzn , my chcemy być super bohaterami dla kobiet , samonakręcająca się maszynka .
Seksualność ponad wszystko .
Kiedy patrzę na świat widzę go w obrazach , krzyk , kula szarej masy , chleb na huśtawce , kot roszarpujący ptaka , nigdy nie miałem pamięci do tytułów ani nazwisk . Nie przeszkadza mi to za bardzo . Zawsze jednak roibiły na mnie wrażenie obrazy , myśli zamknięte w płótnie i farbie , kredce, czymkolwiek .
Realizm jest piękny , wymaga pracy , talentu i cierpliwości ale mi zawsze było do niego daleko . Bardziej podobał mi się przekaz , malowidła naścienne z jaskiń , sztuka naiwna , prace które pomimo tego , że omijąją pewien kanon stają się zrozumiałe i mocne , które nie kopiują piękna a chcą nam coś przekazać , jakieś emocje , jakieś chwile jakieś wrażenia . Odziaływanie na odbiorcę nie tylko pięknem uniwersalnym ale przede wszystkim wrażeniem , chwilą , sygnałem , czy to kolorem czy kształtem czy też tematem .
Lato zawsze jest okresem w którym mało czasu spedzam przed komputrem , staram się korzystać ze słońca , z ciepła z energii która się unosi w powietrzu . Zimą zagłębiam się w dom, maluje, szkicuje i cieszę się długimi wieczorami więc za niedługi czas znowu będę częstszym gościem forum bo jak sami wiecie nasz piękna złota polska jesień niepotrwa już zbyt długo , choć słyszałem że pażdziernik ma być podobny do września . Mimo wszystko zimą będę zanurzał się w tekstach i pracował nad swoją paletą bo chyba przyszedł do mnie czas kiedy chciałbym ograniczyć się do pewnych kolorów a pewne odrzucić i zrobić kilka eksperymentów .
Znów się rozpisałem .
Jeśli ktos z Was pisze , że czegoś mu brakuje , bądź chciałby a uważa , że nie może to chcę napisac tylko tyle . Wasz własny punkt widzenia , jest waszym talentem . Można nauczyć człowieka jak ma malować , można nauczyc jak ma tworzyć ale myślec i widzieć musi sam wtedy naprawdę jest , we wszystkim co tworzy .
Życzę wam wszystkim tego na co dzień .

know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #57 : 02 Październik 2011 - 18:42:34 »

Oj to prawda wszystko o czym mówisz. Tak dziś jest i obawiam się iż nie zmienimy tego. Chcąc nie chcąc sami jestesmy częścią tej machiny, o której prawisz. Możemy tudzież powinniśmy - starać się w tym wszystkim nie zatracić i nie pogubić. Narzędziem ku temu, środkiem jest to właśnie co tu sie tworzy wszystko - nieważne czy to fotorealistyczne dzieła czy abstrakcyjne wytwory naszego wnętrza  tak rzekłem  usmiech

SOHY
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #58 : 12 Kwiecień 2012 - 18:56:48 »

Wrzucam tulipany , namalowałem je dla mojej babci. Czuję pewien niedosyt jeśli chodzi o same pąki .
Może zechcielibyście zerknąć i coś doradzić. Do kwiatów użyłem , zółci kadmowych , żółci kadmowej cytrynowej(astra), bieli , cienie na kwiatach są robione żółcią kadmową i mieszaniną błękitu , czerwieni i bieli . Czegoś mi jednak brakuje w tych kwiatach , nie są ostre.
Może ktoś , może coś , może jakoś  mysl

Żółte tulipany olej na płótnie 70X100

know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #59 : 13 Kwiecień 2012 - 00:23:17 »

Witaj SOHY  oczko ,  dawno Cię nie było... Ciebie i Twojego abstrakcyjnego malarstwa ;)
Tulipany raczej nie są abstrakcyjne ale coś by sie im jeszcze przydało, tylko zależy jak efekt chciałeś uzyskac.
 Czyżby płótno z odzysku - bo taka krecha na jednym z pąków ... ;)

Twój sposób ukazania napewno jest dość prosty aczkolwiek nierówny-
bo np liście widać że są, idą troche w kierunku 3D, coś tam z nimi więcej robiłeś i całkiem nieźle sie prezentują.
ale reszta płasko - czy tak miało być  mysl
bo jesli nie to sporo poprawić trzeba by wg mnie , tło za bardzo monotonne, flakon zbyt płaski, cień ? ten właściewie jest tylko właśnie na liściach, więc spróbuj też dać na kwiatach trochę go, może jakis laserunek tez ?

no i pusto , pusto tu jest, jesli jeszcze nie dales babci tego to daj wiecej kwiatów, cały bukiet tulipanów, może jakieś malutkie inne kwiatki tez (goździków pare) , jakieś trawy ozdobne... ale pojechałem , się zapędziłem chyba ... ;)

Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: