Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
15 Październik 2019 - 02:07:49 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: S O H Y  (Przeczytany 26943 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
adriannaa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #30 : 01 Listopad 2010 - 10:20:26 »

Tereniu chyba nie zobaczymy finału bo Sohy już wspomniał ,ze to jest jedyne zdjęcie jakie posiada i chyba już tego obrazu nie ma ????A szkoda,ze nie będzie nam dane   smutny :smutny:cóż zrobić musimy oczy nacieszyć jeszcze nie skończonym.

Piękno nie wymaga wyjaśnienia, co więcej, może wyjaśnić wiele rzeczy samo.Najpiękniejsze dzieło sztuki jest tym, co dociera do umysłu i serca, bez pomocy krytyków sztuki.

Aleksiej Antonow
GAdS

Linki sponsorowane:

SOHY
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #31 : 06 Listopad 2010 - 13:17:55 »

Tak właśnie moje drogie , tej pracy ukończonej raczej już nie zobaczymy . Nie zmieniło się jednak zbyt wiele skończyłem postać w centralnej części
i zaciemniłem odrobinę tą z lewej strony żeby przesunęła się nieco do tyłu . W zasadzie efekt końcowy nie różnił się wiele od tego co widać na zdjęciu.

Tak to już z moim bazgroleniem jest , że najczęściej oddaje ono stany emocjonalne , często związane z muzyką której słucham , muzyka jest potężna ma w sobie energię która potrafi pomagać ale może też  niszczyć . Czasem jest inspirowane wnioskami  czasem  wpływ na to co namaluję mają napotykani po drodze ludzie sytuacje lub miejsca nierzadko zachwycam się ludzką pracą , cierpliwością innych której mi zawsze brakowało . Dlatego właśnie zdarza mi się rysować rzeźby lub figurki.
Niektóre wyglądają na nieskończone lub na szkice , tak na prawdę o tym co powstanie decyduje w największej mierze to jak mocno udaje mi się zachwycić tematem lub jak mocne wrażenie on na mnie wywiera .
Jestem prawdziwym niecierpliwcem i chciałbym osiągać efekt jak najszybciej .
Świat , który widzę na co dzień pełen jest sytuacji których nie rozumiem pełen jest emocji i wrażeń. Każdy dzień jest intensywny w doznania .
Marzy mi się , żebym mógł kiedyś obudzić się rano wziąć pędzel , no może trzy pędzle , kilka tubek farby i pójść na łąkę pełną pachnących kwiatów
motyli pszczół  bąków  patrzyć na bociany szukające żab w wysokiej trawie i utonąć w błękicie .
 Mozart i Chopin tak pięknie potrafili naśladować  nutami  , wszystko można znaleźć w ich muzyce . Może i mi uda się kiedyś pokazać to co widzę tak jak naprawdę chciałbym to zrobić .
To chyba takie jesienne przesilenie , liście już u nas  opadły zrobiło się ponuro i wietrznie  i chłodno a do tego pada deszcz.
Byłem ostatnio w zagłębiu Ruhry w niemczech , tam jest teraz nasza złota polska jesień .
Kiedyś Rosa pytała o nawiązania do Kubizmu , ten chyba był pierwszy w którym się to stało i jest ze mną do dzisiaj pierwszym malarzem którego prace zobaczyłem był Picasso ale dla mnie jest kilku, których prace działają na mnie znacznie bardziej niż jego .  

"Jezus" jest to pastel sucha 70x100 cm  Obraz jest skończony .

przez administrację forum.

teresa
Admin
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #32 : 06 Listopad 2010 - 16:22:08 »

Przepraszam, że wrzucam Twoją pracę jakby ponownie, ale tylko dlatego,
że tak ją widzę i niżej podpisuję się do niej swoim komentarzem.

Jestem bardzo zaskoczona i bardzo zachwycona tę pracą.
Cała kompozycja, kolor i ta szarość, którą jak miewam lubisz umieszczać między barwy.
Szarością podkreślasz swoje przesłanie w obrazie. Cała kompozycja przedmiotu, barw bardzo wyważona. okok
Centralnie umieszczony Jezus i obok mały człek -  jakby prowadzili dialog między sobą.
Dłoń z częścią postaci mówi, iż Jezus jest odpowiedzą,
a może wskazuje Jezusa temu małemu człowieczkowi jako odpowiedź na jego pytania, wątpliwości.
Tak rozumiem i tak odczytuję tę pracę.
Pięknie, jeśli można się porozumieć z twórcą dzieła i odczytać to co jest zawarte przez autora w obrazie.
Takie dzieła stworzone za pośrednictwem doznań, wyobraźni, świadczą o talencie przekazania i
wywarcia wrażenia, emocji na odbiory (widzu). Ja właśnie tak czuję tę pracę jak wyżej napisałam.
Brawo S O H Y  ! niezwykła niespodzianka dla mnie. usmiech

Do technicznej strony nie mam zamiaru się przyczepiać,
bo nawet oglądając to przesłanie nie widzi się błędów,
tylko to co dzieło przedstawia.

Praca opisana pięknie, nadaje się do działu "Inspiracje" - za kulisami.. mysl
adriannaa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #33 : 16 Listopad 2010 - 13:51:31 »

Brawo !  oklasky,podoba mi się i to bardzo ,a ta geometria  :okok:świetnie tu pasuje.

Piękno nie wymaga wyjaśnienia, co więcej, może wyjaśnić wiele rzeczy samo.Najpiękniejsze dzieło sztuki jest tym, co dociera do umysłu i serca, bez pomocy krytyków sztuki.

Aleksiej Antonow
SOHY
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #34 : 20 Grudzień 2010 - 00:17:07 »

Może najpierw do Picassa i do tej elipsy z kropeczkami chciałbym się odnieść .
Cóż wydawało mi się wówczas , że będzie to oczywiste ale faktycznie nie koniecznie musi być przejrzysta ta interpretacja .
Picasso , ta elipsa to zupa w której pływamy wszyscy na co dzień ,nasze radości , smutki , troski , decyzje i my sami jak w ogromnym
garnku pełnym bulgocącego życia pełnego niezmierzonych form i kolorów .
Pięknie zrozumieliście moją pracę , lubię kiedy piszecie co widzicie i czujecie . Wtedy i tylko wtedy czuję że dotarłem tam dokąd zmierzałem .
Jezus został przeze mnie "zgeometryzowany" celowo . Uważam że jest to jeden z przykładów z naszej świadomej egzystencji potwierdzający jak daleka jest jeszcze nasza  droga . Dostaliśmy "na talerzu " to czego będziemy uczyć się jeszcze nie wiadomo jak długo. Przeszliśmy obok tej nauki  zdziwieni jej prostotą
z niedowierzaniem i strachem przed miłością która miała stać się częścią nas już tu na ziemi w tym garncu i w tej zupie w której pływamy do dziś .
Zasady określone przez Jezusa były zwarte proste i nie wymagały żadnej interpretacji dlatego przedstawiłem go jako postać o mocnych ostrych i wyrazistych kształtach . Takiego jak sam go sobie wyobrażam JEDNOZNACZNEGO.
Są osoby na forum , które swoimi komentarzami bardzo pozytywnie wpływają na moje pracę i nadają jej zupełnie inny charakter . Wcześniej obawiałem  się pokazywać moje prace bo nie ma na nich tematów ogólnie przyjętych za ciekawe czy modne czy kanoniczne . Terenia z Adrianą dopingują mnie swoimi pozytywnymi słowami dlatego chcę wam Obu bardzo podziękować .
 Ta praca którą dzisiaj dodaję do mojej galerii jest także Waszą ogromna zasługą  kwiat
Pracę stworzyłem dla Bombla , mojego bardzo dobrego kolegi . Na początku chciałem zrobić tylko błękity ale te kolory sprawiły , że popadłem w bardzo zły nastrój  straciłem chęć do pracy i prawie miesiąc nie moglem ruszyć z miejsca tkwiąc wciąż w pogłębiającym się melancholijnym stanie apatii . Dodatkowo sprawę pogorszyło to że pierwotnie chciałem namalować jak Rybaka , grubymi warstwami ale po pierwszych częściach zrobionych błękitem królewskim okazało się , że nie stać mnie na kupno farby w takich ilościach , praca ma 190x100 cm co dodatkowo mnie przygnębiało . Tak to jest kiedy nie można się zrealizować w pełni.
 Terenia w jednym z postów napisała mi o tym jak mój uwielbiony Van Gogh odkrył ochrę .
Stało się to zapalnikiem  do wprowadzenia kolejnego koloru a potem same się wysypały, żółcie pomieszały się z błękitami , kadmy  , zielenie aż doszedłem do żółci neapolitańskich które uwielbiam , wszystkie . Ostatnim kolorem jakiego użyłem była złota pasta do zrobienia ust postaci z prawej strony .
Zdjęcie nie jest zbyt dobre lampa za mocno oświetliła centralną postać ale zostanę przy tym.

Tytuł : Nie widzę , nie słyszę ,nie mówię    Wymiary 190x100 cm   Olej na płótnie  

przez administrację forum.

teresa
Admin
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #35 : 20 Grudzień 2010 - 05:50:11 »

S O H Y;
Są osoby na forum , które swoimi komentarzami bardzo pozytywnie wpływają na moje pracę i nadają jej zupełnie inny charakter

Miło jest czytać takie słowa, zdania.
Takie wyznania w postaci duchowo- interpretacyjnej jakim jest Twój cały post,
pozwala zrozumieć duszę malarza,  a i naszemu forum nadaje rodzinny, pełen zaufania charakter.
S O H Y;
Na początku chciałem zrobić tylko błękity ale te kolory sprawiły , że popadłem w bardzo zły nastrój  straciłem chęć do pracy i

To prawda, kolory zimne często powodują złe nastroje ponieważ są bardzo grymaśne i nie posłuszne malarzowi.
Trzeba mieć już spore doświadczenie w malarstwie by nimi operować na płótnie bez jakichkolwiek problemów.
Aby malować nimi z łatwością trzeba też mieć odpowiedni nastrój > wenę.

Co do "Nie widzę , nie słyszę ,nie mówię"
Nie powiem, że jest piękny obraz, to rzecz gustu i stylu, ale jestem pełna podziwu i zachwytu dla Twojej wyobraźni,
kunsztu kompozycji, równowaga kolorystyczna a przede wszystkim wyraz obrazu, pozwala się przy nim zatrzymać,
pomyśleć i zachwycić kolorami z którymi się zmagasz. Ale nie chcę zbyt Cię chwalić (bo jeszcze techniczne trochę kulejesz),
no i obyś nie popadł w narcyzm he, he oczko

Nie jestem "alfą i omegą" ale sądzę, że kawał dobrej pracy, super  okok usmiech
 kwiat dla tego dzieła bo może zapisze się kiedyś do tych największych. mysl

adriannaa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #36 : 20 Grudzień 2010 - 09:38:22 »

Witaj Sohy,znowu podoba mi się twoja praca  bezradny,a te Wymiary 190x100 cm,dały mi popalić, no nieźle  okok
W sumie malujemy zupełnie inaczej ,ja proste myślenie usmiech-maluje to co zobacze ,a ty to co czujesz i to przyciąga najbardziej i jest piękne. okok
 Twoje prace  zawsze wywołują u mnie niesamowite emocje ,jak tylko wykukam, ze jest coś nowego  z pod twojej reki to pędzę obejrzeć byle by już nacieszyć oko.
A tytuł pracy chyba drażnisz się z nami ,bo kto jak kto ,ale ty to właśnie to co : widzisz , to co słyszysz , mówisz nam o tym poprzez swoje obrazy.

Aleksiej Antonow
SOHY
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #37 : 23 Grudzień 2010 - 07:17:49 »

Adriannoo , to chyba nie do końca tak jak napisałaś . Nie sądzę żeby myślenie miało coś wspólnego z malowaniem
proste lub skomplikowane . Nie uważam też , że to co jest w Twojej galerii to proste sprawy . Dla mnie odwzorowywanie
rzeczywistości nie jest łatwe a raczej niemożliwe , pewnie dlatego że widzę ją w odmienny sposób ale przede wszystkim
dlatego że malarstwo daje mi wolność nie muszę się zastanawiać nad regułami ,zasadami, nad tym co powinienem a czego nie
nie mam żadnego wykształcenia w tym kierunku i raczej już nie zdobędę  ;-) dlatego moje malarstwo traktuję jak prawdziwą
jazdę w stylu wolnym . Mogę tu powiedzieć rzeczy które w towarzystwach nie uchodzą , mogę pokazać , dać do myślenia
a jeśli komuś nie będzie się to podobać , trudno , nie musi. Kiedy nasiąknięty ludzkimi charakterami , zdarzeniami , emocjami
siadam wieczorem ze szklaneczką oranżady;-) do malowania mam w sobie tyle przeróżnych wrażeń i myśli , że jedyne co może mnie uspokoić
to pozwolić sobie na brak zasad . Spełniam się wtedy , uspokajam , wyciszam rozszalałe zmysły pochłania mnie moja praca
kolory ,zapachy, znikam pośród muzyki i plam . 

Dziękuje Wam za opinie i liczę na jakieś krytyczne uwagi które będę mógł wprowadzać przy kolejnych pracach .
SOHY
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #38 : 22 Sierpień 2011 - 21:54:01 »

Witajcie, długo mnie tu nie było i wydarzyło się tez wiele rzeczy .
Chyba w nawiązaniu do ostatniego posta . Zmierzyłem się ze sobą :-)
Podoba mi się , pomimo wszystko .

To ja.  AUTOPORTRET  olej na płótnie 50x70 cm

mam nadzieję , że skopiuję właściwą linkę .
Na zdjęciu wyszedł żółty . W rzeczywistości nie ma takich kolorów .
Spróbuję zrobić lepsze zdjęcie .
teresa
Admin
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #39 : 23 Sierpień 2011 - 15:13:05 »

No nareszcie witaj SOHY,  usmiech a już myślałam, że Cię nie zobaczymy.
S O H Y ;
Na zdjęciu wyszedł żółty . W rzeczywistości nie ma takich kolorów .
Spróbuję zrobić lepsze zdjęcie

Piszesz dosłownie, że nie ma takich kolorów,
wiec poczekamy na bardziej oryginalne by móc podyskutować o Twoim autoportrecie.
Zaczepię się na wstępie o deformację twarzy, czy ten styl malowania jest zamierzony?
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: