Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
18 Czerwiec 2019 - 05:48:33 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Patriota  (Przeczytany 18024 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Patriota
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #10 : 05 Lipiec 2010 - 09:34:16 »

Trzciny sa padaka i ta trawa z czerwonymi kwiatami tez, jestem tego swiadom, ale jakos nawet ochoty nie mailem na poprawianie tego, chcialem jak naszybciej to zakonczyc i juz nie wracac do tej pracy. Gdyby nie zona, lezala by w śmietniku... ;) Ale spostrzezenie o zbytniej ostrosci/jaskrawosci drugiego planu zapamietam... usmiech Dziekuje. Zadwolony jestem z wody i cieni gdzieniegdzie tylko... ;) Nie martw sie o swoje czepialstwo, bo gdyby to bylo dzielo mojego zycia, moglbym sie bulwersowac, ale ja tego nie nazywam nawet obrazem, taki trening tylko... Maszkaron. Stac mnie na wiecej (jaki skromny  bezradny).... eh powtarzam sie. :P

Wracam teraz do mniejszych rzeczy, jeszcze nie czas na wielkie obrazy.... :P
GAdS

Linki sponsorowane:

teresa
Admin
*

Aktywność:
10%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #11 : 05 Lipiec 2010 - 12:45:32 »

Jaki nr. 1 i 2 obrazki są dość dobre.
Wnioskować po tych obrazkach mogę iż masz poczucie koloru i barw,
kompozycji przestrzennej i z perspektywą też Ci się dość dobrze idzie.
Szkoda tylko,że z samym MALARSTWEM  jesteś na bakier, tz jak sam mówisz
Patriota;
Gdyby nie zona, lezala by w śmietniku...
no widocznie żona ceni sztukę.
Żadnych prac, szkiców, rysunków się nie wyrzuca. mysl
(tego nawet najlepsi, wielcy malarze nie robili, do dziś się znajduje ich szkice a jakie ceny za nie ho, ho).
Chyba, że nie cenisz tej sztuki, lub lekceważysz swój talent.Bo widzę, że go posiadasz. No ale tanie farby, tanie pędzle,
papier, przy takich mediach nie rozwiniesz się w malarstwie.  bezradny
Nawet jeśli malarstwo jest hobby, to tym bardziej trzeba je pielęgnować i rozwijać.
Przepraszam, że trochę krytykuję Twoje wypowiedzi, ale gdybym uznała,
że te dwie prace są zupełnie do "kitu" to bym się wcale nie wypowiadała.
Tak na koniec powiem, kup lepszej jakości pędzle,
farby i inne narzędzia i jak masz trochę czasu i chęci to trenuj, trenuj ale na lepszych mediach,
bo tak się nigdy nie dowiesz czy Twoje prace są dość dobre,
bo sam nie zobaczysz efektów swej pracy.( przy takich pędzlach za 1,20zł)
tylko na dobrych mediach widać dobre malarstwo i wcale nie muszą być drogie.

pozdrawiam i życzę weny twórczej
Patriota
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #12 : 05 Lipiec 2010 - 13:06:34 »

Dziekuje Pani tereso, mam dosc porywczy charakter, moze dlatego tak czesto po glowie chodzi mi, ze to podre, czy tamto spale, ale ostatecznie i tak bym jej nie wyrzucil, tzn. tego obrazu nr 2... A sztuke cenie sobie strasznie, uwielbiam ja i to iz mimo w odbiorze z moich postow czasem wynika ze tak nie jest, to to nie prawda... Dzien w dzien przegladam swoje prace, i mysle co by tu namalowac. Od jakiegos czasu wlaczylo mi sie rowniez dziwne myslenie, tzn idac gdzies zastanawiam sie, jak bym to czy tamto namalowal, narysowal etc... Jestem uzalezniony od sztuki. Choc bedac w liceum strasznie ja zaniedbalem, potem wojsko etc, ;/ ale znow wracaja stare dzieje.  usmiech

tak czy siak doceniam pani slowa, jako osoby bardziej doswiadczonej i obiecuje wiecej pokory... ;)

A to ze oszczedzam teraz na mediach odrobine to wynika rowniez z tego iz jak napisalem, szykuje mi sie potomek do wyjscia na swiat, wiec siala rzeczy musze dobierac materialy powoli, i narazie oszczednie. Jednakze bylo by milo gdyby ktos gdzies pokazal mi jakis link z niedrogim zestawem startowym, olejnym ;) Ja sam zbieram narazie rozne strony i sklepy internetowe gdzie jest to i owo.
know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #13 : 05 Lipiec 2010 - 13:12:45 »

mam dosc porywczy charakter, moze dlatego tak czesto po glowie chodzi mi, ze to podre, czy tamto spale...

hehehe, to tak jak ja  3m_sie_ , identyko, sporo z moich mazajów poszło gdzieś hen, do kosza czy gdziebądź, teraz troche żałuje tego... trzeba trzymać, a nóż ktos z nas będzie kiedys wielkim malarzem , docenionym przez przyszłe pokolenia a wtedy szkice i pierwsze malunki będą dla naszych potomków wielką lokatą  tak rotfl

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
Patriota
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #14 : 05 Lipiec 2010 - 15:27:50 »

Ten sam sprzet. kartka A4.
Tylko jakosc zdjecia cienka, w rzeczywistości kolory sa zywsze.
3. Żółcień.

teresa
Admin
*

Aktywność:
10%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #15 : 05 Lipiec 2010 - 16:27:23 »

Nie maluje się na siłę, nawet kiedy ma się talent i wszelkie uzdolnienia w
sztuce w tym przypadku w kierunku malarstwa. Ja zaczynałam malować jako mała dziewczynka.
Potem też jako pannica nie myślałam o malarstwie, ot tylko od czasu do czasu coś tam dla kogoś namalowałam.
Potem jednak zrozumiałam,że jest to moje powołanie, tak to nazwę. Kiedy się połknie ten haczyk z pędzlem,
to czy wcześniej, czy później wróci ta właśnie wena, nazywam ją "królową" malarzy.
To uzależnienie jak napisałeś powinno się traktować poważnie, właśnie dla swojego potomstwa,
być może, że Twój dzidziuś (gratuluję) odziedziczy po Tobie cechy tak bardzo cenne,
jak się mówi "dar" - talent i wówczas może zostaniesz jego nauczycielem, kto wie mysl

Rozumiem, że brak czasu i zapewne będzie Ci go jeszcze więcej brakowało,
ale maluj dla swojego maleństwa, być może będzie Twoim natchnieniem. Tego Ci życzę. usmiech

ps.
a wracając  do Twoich obrazków to szczególnie podoba mi się nr.2
lepiej by było posłużyć się tytułem niż nr.
Patriota
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #16 : 05 Lipiec 2010 - 17:11:06 »

Nie maluje się na siłę, nawet kiedy ma się talent i wszelkie uzdolnienia w
sztuce w tym przypadku w kierunku malarstwa. Ja zaczynałam malować jako mała dziewczynka.
Potem też jako pannica nie myślałam o malarstwie, ot tylko od czasu do czasu coś tam dla kogoś namalowałam.
Potem jednak zrozumiałam,że jest to moje powołanie, tak to nazwę. Kiedy się połknie ten haczyk z pędzlem,
to czy wcześniej, czy później wróci ta właśnie wena, nazywam ją "królową" malarzy.

Swietnie Pani to ujela, ja tez zaczynalem wczesnie, w przedszkolu, potem podstawowka, gdzie na plastyke nie musialem praktycznie chodzic bo i tak Pani mi z góry dawala 6 na koniec roku. Potem gimnazjum, liceum i  wojsko. W tym czasie zniknelo to Cos, ale tylko powierzchownie.... gdyz tak czy siak przez cale zycie, od samego poczatku, bardziej czy mniej odczuwalem to, ze to jest To, ze to moja pasja, ze nic tak nie relaksuje mnie jak rysowanie, a ostatnio malowanie... To sie czuje, to takie mile uczucie, wiedziec ze jest to z gory nadany talent.
Poprawila mi Pani nastroj...;) Moze faktycznie maly bedzie dla mnie jakims krokiem, natchnieniem.

PS. Ehh niech bedzie nadam tytul temu obrazkowi... ;)
amaretta31
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #17 : 05 Lipiec 2010 - 20:42:59 »

W twoich pracach wyraźnie widać, że masz dar... trzeba ćwiczyć... i jak mówi Teresa - lepiej prac nie wyrzucać...
Ja zanim zaczęłam malować, bardzo dużo rysowałam,  i niestety wszystkie rysunki zniszczyłam... kilka w przypływie złości ;-)
A  teraz żałuję, bo nie mam porównania z tym jak jest dzisiaj.
Patriota
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #18 : 06 Lipiec 2010 - 14:01:47 »

Pomysl i wykonanie 100% moje.... Bardzo marne zdjecie, i malo ostre, jak wyjdzie slonce zrobie nowe.
W sumie jest to projekt pod obraz olejny, ale nie czas na niego jeszcze... ;)
4. Wygnany Anioł. Ołowek, A3

W olowku nadal jestem lepszy, szkoda ze nie mam tak z malowaniem... ;)
Ale moze z biegeim czasu... ;)

Stopa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #19 : 06 Lipiec 2010 - 21:57:05 »

W 1 dobrze wyczułeś kolor, chociaż forma kiczowata.
W 3 pamiętaj że jeśli malujesz musisz zawsze zamalować całą powierzchnię płótna, tudzież kartki, taka podstawowa zasada malarstwa, akwarelki są wyjatkiem.

"Każdy może tworzyć byle co i ma prawo być z tego zadowolonym, byle by nie był w swej pracy szczerym i znalazł kogoś, który równie kłamliwie będzie to podziwiał." Stanisław Ignacy Witkiewicz

I moja galeria http://www.tessart.pl/smf/index.php?topic=976.
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: