Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
15 Wrzesień 2019 - 23:02:13 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Patriota  (Przeczytany 18713 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Efre
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #30 : 13 Październik 2010 - 14:36:18 »

Mi się podoba tak jak jest jedynie co to faktycznie tą białą deske bym nieco  zabarwiła :P
GAdS

Linki sponsorowane:

adriannaa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #31 : 14 Październik 2010 - 10:37:04 »

ostatnia praca ,cień   paluszkiem paluszkiem:zamaluj !!!!-zdecydowanie! ,musi zniknąć,biała decha mi nie przeszkadza ,szczerze to gdybym nie przeczytała koment.to nawet jej nie zauważyłam.ale ten cień dobani.
Reszta w obrazie jest b. przyjemna, nawet te krzaczki ,takie moje zdanie

Piękno nie wymaga wyjaśnienia, co więcej, może wyjaśnić wiele rzeczy samo.Najpiękniejsze dzieło sztuki jest tym, co dociera do umysłu i serca, bez pomocy krytyków sztuki.

Aleksiej Antonow
teresa
Admin
*

Aktywność:
7%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #32 : 14 Październik 2010 - 11:13:13 »

Patriota;
srednio mi sie podoba

i słusznie. Cienie po prawej stronie zupełnie źle namalowane, wyskakują rażąco bez wyrazu ( kolor )

jeszcze na dokładkę jakieś krzewy zupełnie niepotrzebne, a jeśli już to namalowane po sztubacku, (szybko, nie wypracowane) brak tej delikatności krzewinek na morskim piasku. Całkowicie nie komponują się w całość a przeciwnie odwracają uwagę od głównego przedmiotu obrazu (łodzie).
Łodzie owszem wyszły dość dobrze, choć trudno też powiedzieć, bo piszesz iż czerni ..
Patriota;
Zrozumialem przy nim ze uzywanie czerni jest bledem gdyz faktycznie brudzi obraz.
to nieprawda czerń używamy w malarstwie, ale jest tylko dodatkiem do innych ciemnych kolorów i używamy jej w mniejszych ilościach od pozostałych kolorów.
Natomiast Ty tu szereg błędów popełniłeś stosując biel, która jest bezpośrednio położona na powierzchnię (z palety, tuby) malując bielą tak samo zachowujemy technikę malowania jak przy czerni. By uzyskać efekt bieli na obrazie łamiemy biel z innym kolorem (uzyskany odcień), który sprawia wrażenie bieli. To nie czerń w tym obrazie brudzi, ale biel nie jest bielą tylko szarością, przez którą prześwituje fragment niebieskiej plamy (morza) (na burcie).
Wybacz, że tak to odbieram i trochę ostro komentuję, ale sądzę, że taki komentarz, a raczej korekta, co dostrzegamy przyczyniają się do wyeliminowania na przyszłość takich błędów. Z perspektywą też nie najlepiej, (lewa strona całości kompozycji idzie sobie gdzieś w górę). Nie potraktuj mojego komentarza negatywnie, ale pozytywnie, ponieważ takie rady są dobrymi nauczycielami.

Ps.
ponieważ Twoje fotki są tak maleńkie, dopiero kiedy na nie klikamy otwierają się w większym wymiarze,
czy mógłbyś je wrzucać na forum w poprzez ImageShack. klikając na opcję "Forum Code"
Galeria Twoja będzie bardziej przejrzysta i efektowna.
Patriota
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #33 : 14 Październik 2010 - 11:53:58 »

Hmmm wezme sie do poprawy tego zaraz, cien likwiduje napewno bo szpeci tylko. Nie ta liga dla mnie na ta chwile. Z ta burta tez cos zrobie. Cholera sam zauwazylem ze ta lewa strona idzie w gore, ale nie mam pojecia jak to zlikwidowac. Pokombinuje.

Bede pamietal o pani prosbie.
teresa
Admin
*

Aktywność:
7%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #34 : 14 Październik 2010 - 12:58:44 »

krzewy jak w lesie,  oczywiście znajdują się na plażach jakieś drobne krzewinki, ale zauważ proporcje (łodzie i reszta inne przedmioty w obrazie).
o reszcie już wspomniałam. usmiech  no i do pracy drogi Patrioto, uda się okok
Zachary
Instruktor
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #35 : 14 Październik 2010 - 13:10:53 »

Mi się podobają flagi,nadają obrazowi dynamikę  okok
rzeczywiście cień drzewa jakiś taki,mało realistyczny i psuje kompozycję,bez cienia mi się podoba  okok

Dubito Ergo Cogito....
Patriota
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #36 : 14 Październik 2010 - 16:35:11 »

Wiec dokonalem paru zmian, i jest:
http://www.digart.pl/praca/5812256/Kutry.html

Mysle ze jest odrobine lepiej niz bylo. Dam link do digarta zeby na forum nie smiecic wklejajac ten sam obraz po raz kolejny.
Zachary
Instruktor
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #37 : 14 Październik 2010 - 17:39:02 »

i świetnie,przyjmując pomoc zawsze praca jest lepsza,cieszę się,że wziąłeś sobie podpowiedzi Tereski i innych do serca,i w ramach tego...twoja praca jest o wiele lepsza,gratuluje  okok

Dubito Ergo Cogito....
know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #38 : 14 Październik 2010 - 18:21:02 »

No i już lepiej, racja. Ja jednak nadal o tej białej desce /deskach/ bede mówić  oczko , które za bardzo z niebem sie zlewają... Krzaczki są delikatniejsze teraz - lepiej. Fajny też brud na deskach na dole  okok

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
Zachary
Instruktor
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #39 : 14 Październik 2010 - 19:38:59 »

Know1126 ma rację ja tej białej deski nawet nie widziałem hih  bezradny Może ją pobrudź jak i dno łodzi.

Dubito Ergo Cogito....
Strony: 1 2 3 [4] 5   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: