Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
15 Wrzesień 2019 - 23:51:19 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Patriota  (Przeczytany 18720 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Patriota
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #20 : 07 Lipiec 2010 - 08:29:28 »

pamiętaj że jeśli malujesz musisz zawsze zamalować całą powierzchnię płótna, tudzież kartki, taka podstawowa zasada malarstwa, akwarelki są wyjatkiem.

Aha rozumiem, dzieki za rade. Jestem typowym samoukiem, nikt nigdy mnie nie uczyl, zadnej ksiazki nie czytalem etc, takze takie rady sa dla mnie czyms istotnym.
GAdS

Linki sponsorowane:

Patriota
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #21 : 12 Lipiec 2010 - 12:19:14 »

Wygrzebalem stary rysunek dzisiaj, taki sobie ale lubie go.

5. ,,Glowa Greczyna znad pianina" A3, olowek, delikatnie wzorowany jakims obrazkiem z internetu.

Emilkamou
Bywalec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #22 : 06 Wrzesień 2010 - 23:22:11 »

Witam serdecznie usmiech
Bardzo mi sie podoba praca numer 2 - duzo sie na niej dzieje, duzo kolorow - to co ja bardzo lubie.
W pierwszej pracy widac ze wiesz co to perspektywa, pierwszy plan i dalsze. Wydaje mi sie, ze malowales wschod slonca, ze wzgledu na kolory, ktore sa zimniejsze nisz przy zachodzie  - dodalabym troche odbicia tego rozowego nieba na wodzie usmiech
Trzeci "Zolcien" tez mi sie podoba - tylko maly detal - splaszczylabym bardziej nozke od wazonu - namalowalabym ja bardziej w formie "jaja" niz kola - poniewaz patrzysz na ta kompozycje pod kontem, a nie tylko z gory usmiech.
Udana jest "Glowa Greczyna z nad pianina" - tylko cien z tylu... Bo widzisz - na ta plaskorzezbe swiatlo pada od przodu z gory, to moim zdaniem cienie w tle powinny byc troche nizej i bardziej po lewej stronie - tak jak przy brodzie usmiech

Bardzo pozytywnie, trzymam kciuki :D
Patriota
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #23 : 11 Październik 2010 - 17:37:34 »

Jest to moj pierwszy w ogole obraz olejny malowany z glowy, srednio mi sie podoba ale nastepny ktory tworze idzie mi juz lepiej, takze ten wart byl namalowania. Zrozumialem przy nim ze uzywanie czerni jest bledem gdyz faktycznie brudzi obraz. Bede sie staral jak najmniej uzywac tego koloru na przyszlosc.

Obraz w rzeczywistości nie jest taki szary ma ladne zywe kolory. Postaram sie potem zamienic to zdjecie na wykonane w lepszym swietle.  

Podba mi sie lódz, bledny jest ten niby cien drzew po prawej, oraz ta trawa. Ale cio tam.
Te palaki tez sa na spontanie zrobione. hehe co widac.
Efre
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #24 : 12 Październik 2010 - 12:03:38 »

Bardzo przyjemne prace  tak ciekawa linia / 4. Wygnany Anioł - koncepcja bardzo interesujaca, no i ostatni obraz jest świetny, te flagi, cień i deski łodzi, kolory - miód  rotfl
Patriota
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #25 : 12 Październik 2010 - 16:56:33 »

Sam nie wiem. Poważnie Ci sie podoba?
Efre
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #26 : 12 Październik 2010 - 19:54:54 »

Oczywiście usmiech tak okok
know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #27 : 12 Październik 2010 - 20:26:39 »

To ja powiem bardziej krytycznie może ;) masz racje- ten cień po prawej nie za bardzo wyszedł, ja bym go usunął; krzaczory po prawej może by były ale ja bym zrobił ich w bardziej zbitej formie, tak bliżej siebie..  same łódki nawet nawet,  okok, troche razi ta biala deska z przodu , która zlewa mi sie z niebem  mysl  mozna by jakos to odznaczyc lepiej... chorągiewki ok, ale kije juz mniej , wydaje mi sie ze te w łódce na pierwszym planie można by bardziej dbale zaznaczyć, znaczy dokładniej, bo te na dalszym planie mogą być takie niedbałe... ponadto jeszcze bym jakoś niebo ładniej zrobił, a sam podpis rzucił pod krzaczory na dół na lewo, a niebo zostawił takie samo , ładne , bez literek.. o , to ode mnie..

-nie wiem czy były wymiary ,ale jeszcze można by podać ;) ogólnie jest nieźle  oklasky

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
Patriota
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #28 : 13 Październik 2010 - 06:40:31 »

hmmm nie mialem zamiaru nic z tym wszystkim robic ale wobec tylu bledow bede musial zadzialac. Czyli co? Te krzaki zagescic? A tam na ten cien walne jakis korzen drzewa. Jak znajde wene to zajme sie tym.
know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #29 : 13 Październik 2010 - 09:42:34 »

Ale ja nie mówie że musisz coś robić z tym, tylko, że ja bym troszke poprawił  oczko może niech jeszcze ktoś się wypowie i wtedy... Wszystko zależy od tego jak podchodzimy do sprawy, czy chcemy jeszcze ulepszać swoje dzieła i warsztat, czy zostawić a zająć się czymś nowym... w sumie z tymi krzaczkami to teraz może i nie ma co juz robić , można by zepsuć więc moze lepiej nie, o tym że mogły być gestsze mowiłem w odniesieniu do początków powstawania dzieła.. oczywiście moim skromnym zdaniem, bo nie mam sie tu za jakiegos mistrza krytyki  oczko ale ten cień z prawej myśle że łatwo można zamalować, nie psuj kompozycji jakim korzeniem, krzaczki z lewej wystarczą ;)

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
Strony: 1 2 [3] 4 5   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: