Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
11 Grudzień 2018 - 04:41:48 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pojedyncze, różne pytania.  (Przeczytany 8252 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #10 : 30 Styczeń 2013 - 11:31:50 »

Akwarelistą ja nie jestem , troche tylko próbuje czasem.. testowałem kostki Karmańskiego i mam co do nich mieszane uczucia, ale bardziej na minus jednak niz na plus. Lepiej chyba działało mi sie kiedys klasą niską - czyli Renesansami.
Wg mnie jesli mają być to Twoje pierwsze farby to weź coś tańszego, ale dobrego.
Z tego co widzę to farby rosyjskie takie będą , proponuje na sztuki brać pożądane kolory, nie lepiej?

A pędzle - zależy co rozumiesz przez pojęcie droższe/tańsze. Na pewno za duzo tego nie ma co kupować: jakis malutki, normalny 6-8, cos większego np16, i coś płaskiego dużego do tła itp. Włosie (czyli w sumie cena) - co kto woli, na co portfel pozwoli. Osobiście choć dawno tym nie malowałem to polecam wiewiórkowe ;)

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
GAdS

Linki sponsorowane:

ilon86
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #11 : 19 Czerwiec 2013 - 18:23:01 »

Hmmm.. Myślę że to  akurat dobry wątek na nurtujące mnie pytanie.. mysl
Jako że próbowałam malować akwarelami bez zrobienia uprzednio szkicu... i stwierdziłam że na to z mojej strony jeszcze za wcześnie..
Chciałabym skorzystać z najlepszej metody, która by dała efekt o jaki mi chodzi, tzn. chciałabym żeby ołówek/kredka (?) zostawiła jak najmniejszy ślad po zrobieniu szkicu, a potem naniesieniu farby. Czy to jest w miarę możliwe? Słyszałam że niektórzy wybierają do takich szkiców kredek akwarelowych, albo ołówka akwarelowego..? Czy to faktycznie tak działa..? Czy ołówek akwarelowy działa na takiej samej zasadzie jak kredki akwarelowe /tzn. rysik jest zrobiony z podobnych materiałów?/.
A może lepiej pozostać przy ołówku i wybrać po prostu większą twardość, a co za tym idzie mniej intensywną barwę grafitu? mysl
espero
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #12 : 19 Czerwiec 2013 - 19:08:26 »

przez administrację Forum za rzeczową i jasną opowiedź
Ilon86 - jakiś czas temu też się tym zainteresowałem, bo chciałem "ukryć" szkic. O kredkach akwarelowych słyszałem, widziałem, ale nigdy nie wypróbowałem, bo jakoś mnie do nich nie ciągnie. Wypróbowałem natomiast ołówek akwarelowy. Jaki on ma skład chemiczny, czy jest tak samo zbudowany jak kredki akwarelowe - nie wiem. Ale wiem, że on też mnie w pełni nie zadowolił. Być może to wina firmy. Kupiłem taki, bo innego nie było. Może jakby był lepszej jakości, działałby lepiej.
Ale do rzeczy. Ołówek wygląda następująco:

Widać wyraźnie, że cały ołówek jest jakby jednym dużym grafitem.

Szczerze mówiąc, myślałem, że w połączeniu z akwarelami on rzeczywiście zniknie. Ale tak do końca nie jest. Znika, to prawda, ale nie w 100%. A już na pewno nie znika jak malujemy jasnymi farbami. Poniżej taki szybki przykład:

Widać, że z lewej strony go nie ma, ale z prawej został, bo tu już było mniej farby, było delikatniej malowane i już nie ma efektu o jaki nam chodzi.
Dlatego też prawdę mówiąc użyłem go raz i więcej nie używam.
Osobiście szkic robię najzwyklejszym ołówkiem 2H, który jest nie za twardy nie za miękki. Za miękki mógłby zostawić pyłek, który by się rozmazywał wszędzie i wszystko brudził. Z kolei za twardy obawiam się, że byłby zbyt "błyszczący", jego ślad byłby śliski i w efekcie na obrazku byłyby takie świecące kreski.
Poniżej przedstawiam moją ostatnią martwą naturę, która w całości, bardzo szczegółowo była rozrysowana ołówkiem 2H. Moim zdaniem po zamalowaniu ołówka praktycznie nie widać, tzn. widać go na tyle, że mi np. zupełnie nie przeszkadza. Niektórzy zresztą twierdzą, że właśnie szkic ołówkowy w akwareli jest częścią obrazu i wręcz powinien być widoczny.

Może po prostu rób szkic zwykłym ołówkiem, ale bardzo delikatnie? usmiech mysl

ilon86
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #13 : 19 Czerwiec 2013 - 19:45:36 »

Espero,
Na razie jestem na etapie próbowania różnych technik i sprzętu, więc takie rady trochę skracają mi drogę poszukiwań. okok
Próbowałam sobie radzić szkicując ołówkiem 2B.. mysl   ale to chyba nie był dobry pomysł , bo nie do końca podobało mi się to co w ten sposób wyszło  i w jaki sposób przebijało się spod jasnych farb..
Ołówek 2H właśnie trafił na listę zakupów.
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.usmiech
KamilZ
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #14 : 13 Czerwiec 2018 - 15:09:13 »

Czy jest firma produkująca farby którą zdecydowanie można postawić przed innymi? Nie chodzi mi o cenę ale o jakość którą zapewniają ich produkty? Korzystanie z osiedlowego papierniczego nie ma dla mnie wielu wad ale warto dowiedzieć się co polecają ludzie znający temat wiele lat ;)

teresa
Admin
*

Aktywność:
7%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #15 : 14 Czerwiec 2018 - 17:42:28 »

Co do firm farb artystycznych to jest ich bardzo dużo. Ja używam farb firmy Talensa i Rembrandta, również  maluję dość dobrymi farbami Astra

Talens, Rembrandt,  Acrylic Master,
Daler-Rowney, Graduate,Daler-Rowney, Graduate, Louvre, VAN DYCK cieszą sie wielkim uznaniem, Bardzo dobre  farby firmy Talens Van Gogh, Astra

Trzeba sobie wybrać takie w których się dobrze będziesz czuł w tworzeniu.

Pozdrawiam.

Ps. Farby również zakupisz  w necie "Szał dla plastyków"
http://www.szal-art.pl/
KamilZ
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #16 : 15 Czerwiec 2018 - 08:04:51 »

Super usmiech
Dzięki za odpowiedź usmiech Teraz będzie mi o wiele łatwiej poszukiwać farb dla siebie usmiech

grzymek
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #17 : 16 Czerwiec 2018 - 05:18:26 »

Bardzo dobre amsterdamy, dość duże tybki bo aż 200ml,wychodzą najtaniej

Sa też.
Raw Sienna
Ultramarine
Azo Yellow Light
Azo Red Light
Madder Lake Deep
Titanium White
Prussian Blue
Sap Green

też kup też coś do mycia pędzli od farby i też coś do rozcieńczenia farb ,coś z mediów kup olej lniany i terpentynę ,do czyszczenia, chociaż ją też można mieszać z farbami, w sprzedaży są też takie wynalazki, jak terpentyna bezzapachowa.
 tak

grzymek
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: