Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
16 Październik 2019 - 12:38:31 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Mariucha  (Przeczytany 76093 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Mariucha
Tubylec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #170 : 29 Lipiec 2011 - 16:00:52 »

Dziękuje!
Obraz mi się udał,zdjecie nie! :beczy:Mimo wszystko jestem zadowolony z tej pracy.Ze zdjecia wyłazi z pola jakaś podbarwiona ochra.Brrr,oryginał tak nie straszy

Olej/16
Tektura oklejona płótnem.Format24x30
"Polna droga"

Pozdrawiam
GAdS

Linki sponsorowane:

adriannaa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #171 : 29 Lipiec 2011 - 16:06:19 »

Nawet nie wiesz jak bardzo możesz być dumny Mariucha ze swojego dzieła
Piękny ,uwielbiam te lustrzane odbicia na wodzie ,oaza spokoju okok

Piękno nie wymaga wyjaśnienia, co więcej, może wyjaśnić wiele rzeczy samo.Najpiękniejsze dzieło sztuki jest tym, co dociera do umysłu i serca, bez pomocy krytyków sztuki.

Aleksiej Antonow
impresjonista
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #172 : 29 Lipiec 2011 - 21:10:17 »

Hej Mariucha. Te odbicia tylko udają lustrzane usmiech, ale za to przyjemna kompozycja kolorystyczna daje odczuć ciepło i atmosferę tamtego miejsca. Zgubione tu i tam cienie, no i ta perspektywa, ta droga to ma być polna czy utwardzona i tak do końca nie wiadomo czy zakręca wokół jeziora, czy idzie prosto, no i te ślady kół. Ogólne wrażenie dobre, myślę że gubi Cię dążenie do foto realizmu. Tak sobie popatrzyłem. Hej   

Nie ma doskonałości, jest tylko doskonalenie...
Mariucha
Tubylec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #173 : 30 Lipiec 2011 - 10:20:26 »

Dziękuje Adrianno.Tobie również Impresjonisto.
Impresjonisto jak już wytknąłeś te błędy,to napisz na czym one polegają.Lubię krytykę konstruktywną.Chciałbym się do nich odnieść,względnie czegoś nauczyć.I żebyś nie myślał,że się jej boję to wkleję ten sam temat.Obraz olejny malowany rok temu.Obecny został trochę przebudowany,ale szkielet pozostał.Był to mój chyba trzeci z rzędu olej.
Jak go malowałem,nie byłem jeszcze na tym forum.I to dzięki temu forum,również dzięki mojej cierpliwości,upartości,nauce myślę,że obecny jest o niebo lepszy.Trzeci,bo lubię powtarzać czasami będzie zapewne jeszcze lepszy.I być może nigdy nie dojdę do perfekcji,ale dzięki temu mam niesamowitą frajdę.A więc oto On.Można się śmiać,bo sam też to robię rotfl

Wtedy bez tytułu.

1Co jest nie tak z tą wodą?
2.Cienie.Jeśli chodzi o ostatnie drzewko przy drodze na wprost,to cień jest.Wina zdjęcia.
3.Co z tą perspektywą?Itd,itp.
Dzięki za odwiedziny
know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #174 : 30 Lipiec 2011 - 20:59:20 »

Zgadza sie Mariuszu - jest o wiele lepszy , jak i każda Twoja kolejna praca  okok Przyznasz, że dobrze, że jest takie forum, które nas motywuje i pomaga  oczko

Aczkolwiek - ta droga - zgodze sie z Impresjonistą - w "Polnej drodze" torche nie wiadomo czy jest ona właśnie polna, czy jest to beton, z koleinami...  Na tym ostatnim foto jest ona taka jak bardziej wg mnie winna być - bardziej brudna właśnie.
"Odbicia ududają lustrzane" - ja to odbieram tak, że może i udają, ale robią to doskonale. Przecież malując olejami - farby "udają": wodę, niebo, odbicia.. czyż nie? Bardzo mi sie ten dalszy plan podoba  okok

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
impresjonista
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #175 : 31 Lipiec 2011 - 21:59:42 »

Mariucha dobrze że pokazałeś tą wcześniejszą wersję tego obrazu, dzięki temu mam możliwość poznać ile wkładasz starań w to co robisz. To co wcześniej napisałem o tym obrazie to możesz uważać za nieistotne. Teraz już wiem i mam uznanie do tego co robisz.  Te obrazy w ciekawy sposób się różnią, choć mają wiele wspólnego. W Twoim malowaniu zaszły duże zmiany, ale ewidentnie zauważam że w całym tym procesie doskonalenia fotorealizmu straciłeś coś co jest na tym pierwszym obrazie mianowicie impresjonistyczny styl. Pozdrawiam

Nie ma doskonałości, jest tylko doskonalenie...
Zachary
Instruktor
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #176 : 31 Lipiec 2011 - 22:29:31 »

Pierwsza wersja polnej drogi,bardzo mi się podoba a odnośnie wody,to jest bardzo naturalna i ciekawa podoba mi się,nie wiem jak ktoś mógł się doczepić do tego obrazu,jest bardzo udany,pozdrawiam i sukcesów w dalszym malowaniu bo wychodzi ci świetnie okok

Dubito Ergo Cogito....
Mariucha
Tubylec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #177 : 07 Wrzesień 2011 - 10:31:39 »

Dziękuje wszystkim za wyrażone opinie
17.Olej 24x32 płótno na kartonie
Niezbyt udana praca konkursowa

18 Olej na jak wyżej
"Nostalgicznie"

19 olej 24x32 płótno na kartonie
"Spokój"

know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #178 : 07 Wrzesień 2011 - 16:50:06 »

Porcja olejnych prac u Ciebie Mariuszu... jest na co popatrzeć  tak

Czy pierwsza niezbyt udana? ja bym nie powiedział bo mi sie generalnie podoba. Pewnie sporo ujmuje jej kiepskie foto, ale sama w sobie jest ok, fajny klimacik, ciepło... jedynie te łódki jakoś mi "nie leżą".. ja bym je całkiem usunął, albo raczej dał bliżej nas, przy brzegu. No i może jeszcze niebo na samej górze jest zbyt błękitne jak na zbliżający sie zachód słońca  mysl ale to tylko moje odczucie. ładne są bryły drzew, te w oddali też,  cały ten pomarańcz...  okok

druga praca jest świetna wg mnie - prosta bo mało kolorów, ale jakże efektowna , po prostu bardzo mi sie podoba.

I ostatnia - na pierwszy rzut oka myślałem ze to akwarela ale widać że olej, jednak taki bardzo właśnie w Twoich klimatach akwarelowych  okok  najfajniesze a zarazem denerwujące jest to martwe drzewo, bo wprowadza u mnie takie właśnie mieszane uczucia.. burzy kompozycje ale przednio Ci wyszło  tak tylko nie wiem czy nie za dużo jego odbicia w wodzie troche  mysl

co by nie mówić - dobra porcja ciekawych prac.

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
Mariucha
Tubylec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #179 : 07 Wrzesień 2011 - 22:26:15 »

Kolego Krzysztofie!Najpierw dziękuję za czas który dla mnie poświęciłeś.

Co do łódek to i mnie one nie pasują.Gdybym malarstwem zajmował się komercyjnie to coś w tym temacie bym poprawił,względnie usunął.Jako amator prace udane czy też popsute pozostawiam sobię by z perspektywy czasu spojrzeć na nie " dojrzalszym okiem"a I POŚMIAĆ SIĘ PRZY OKAZJI JEST Z CZEGO rotfl
Co do tego drzewa to nie bardzo rozumiem co jest z tą kompozycją.Moim zdaniem jest spoko.Może tylko nie bardzo pasuję do tytułu.Odbicie chyba faktycznie nie teges.
Pozdrawiam
Strony: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: