Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
19 Wrzesień 2019 - 15:35:15 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Mariucha  (Przeczytany 75380 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
amaretta31
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #150 : 01 Maj 2011 - 17:34:52 »

Na akwarelkach się zupełnie nie znam, ale wydaje mi się, że to odbicie drzewa w obrazie pt. "Kres żywota" zbyt jest gładkie i wyraźne... praktycznie tak wyraźne jak samo drzewo na brzegu, lecz układ gałęzi odbicia jest inny... po prawej stronie są rozłożone szerzej... sorry za czepianie się, ale jakoś tak mi się to w oczy rzuca, bo tak w ogóle to bardzo lubię twoje akwarelki.
Olej fajnie wyszedł... szczególnie ta woda. Świetna jest! I kamienie też. okok
GAdS

Linki sponsorowane:

impresjonista
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #151 : 01 Maj 2011 - 19:15:03 »

Tak sobie wpadłem popatrzeć co tam "zmalowałeś" Mariuszu i podobają mi się twoje prace, i to szczerze. Górzyste tereny są moimi ulubinymi. Do konkursu 58 lub 60. usmiech

Nie ma doskonałości, jest tylko doskonalenie...
teresa
Admin
*

Aktywność:
7%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #152 : 02 Maj 2011 - 11:16:19 »

Mariucha w pracach akwarelowych używasz zbyt dużo czerni tz .
Praca "Kres żywota" odbicie drzewa za mocno podkreślone, dosłownie odbiór jest tylko odwrotnością pozycji.
a przecież odbicie, powinno być co najmniej trochę skrzywione poprzez załamanie światła w wodzie i
zapewne wygląd odbicia jest zależny od wody, czyli tu nie ma tego pokrycia, przejrzystości wody.
Trawy na pierwszym planie po lewej stronie piękne.

W pracy nr. 60 czerń aż przeraża w konarach drzew, liściach.
tak w intensywnym odbiorze czerni praca traci na delikatności, ulotności  tej techniki.

"Góra" owszem ładnie czerń zmieszana z granatem, brązami jasnymi, ciemniejszymi - Super !
Niebo, (chmury) piękne, ale coś ta dal za górą kuleje, (nie wiem czy to duża fala ?) z punktu widzenia perspektywy za wysoko podkreślona.

"Tajemnica " obraz olejny, zachwycona jestem przejrzystością wady i kamieniami.
Trawy trochę za puszyste (nie realne), jeśli zaś światło przebija miedzy drzewami to i
na wodzie, na trawach winno być rozproszone w lekkich barwach prześwitów między drzewami  (ostatni plan)
no chyba, że te promienie wskazują na tytuł obrazu. Mnie osobiście takiego typu akcenty nie leżą w
malarstwie profesjonalnym zapewne też nie. Jeśli mamy malować w realnym odzwierciedleniu pejzażu,
czy też jakiekolwiek sceny natury to powinniśmy się wystrzegać takich efektów świetlnych, nie realnych,
mocniej powiem i przepraszam "odpustowych" To są smugi niczym z latarek pochodzące.
Jakby tam w jacyś osobnicy czegoś szukali o zmroku. Tak to odbieram.

w poprawnym odzwierciedleniu światła na malowidle powinno wyglądać miej więcej tak, jak niżej przedstawiłam.

ale jak już wyżej wspomniałam może to tytuł jest przyczyną takiego Twojego świetlnego akcentu na obrazie.
Jeśli tak to się nie wtrącam, chociaż nie zgadzam się z takim malowaniem.

Mariucha
Tubylec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #153 : 02 Maj 2011 - 16:40:25 »

Dzięki Wszystkim za odwiedziny i wpisy.Odniosę się do co niektórych.
Tereso w tych obrazach nie ma czerni.Bardzo rzadko ją używam.Tak samo czystej bieli.
Praca nr 60 malowana jest tylko dwoma kolorami,tzn:błękit ftalowy i sjena palona.
Może to efekt złej jakości zdjęcia.
"Kres żywota"Woda stoi to odbicie podobne.Trochę faktycznie kora starego  i uschniętego drzewa zbyt jednolita.Może nawet zbyt ciemna.
No i olej 'Tajemnica"Promienie faktycznie takie jarmarczne i też mi się nie podobają.Następny obraz jeśli będzie o podobnej tematyce namaluję już inaczej.
Jeszcze raz dziękuje
jarygon
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #154 : 03 Maj 2011 - 02:06:04 »

Dla mnie najbardziej z wrzuconych ostatnio przez Ciebie prac , podoba się ,, Góra ".  okok
PasjonatGda
Świeżynka
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #155 : 03 Maj 2011 - 16:25:02 »

ty jest dobrze, choć nie mój styl.

PasjonatGda
impresjonista
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #156 : 04 Maj 2011 - 17:20:03 »

Wydawało mi się że coś z perspektywą w oryginale obrazu "Góra" Marusza jest coś nie tak i to moja propozycja. Poddaję Wam pod głosowanie.

Mariucha
Tubylec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #157 : 04 Maj 2011 - 20:06:59 »

W Twojej wersji jest lepiej,tylko nie wiem co ma do tego perspektywa?U mnie ta niby fioletowa górka wraz z tą z przodu tworzy zatokę.Może nie do końca widoczną,ale jednak.Ale może sie mylę? oczko
impresjonista
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #158 : 04 Maj 2011 - 20:24:36 »

W Twojej wersji jest lepiej,tylko nie wiem co ma do tego perspektywa?U mnie ta niby fioletowa górka wraz z tą z przodu tworzy zatokę.Może nie do końca widoczną,ale jednak.Ale może sie mylę? oczko
Zasugerowałem się, może zbyt pośpiesznie, że ta fioletowa górka to kontynuacja morza, dlatego wydało mi się ono za wysokie względem horyzontu. Duża róznica w fakturze pomiedzy tymi dwoma górkami i to mnie zmyliło, ale "góra" i tak mi się podoba, ma ciekawą fakturę, lubię takie kształty. Ta żaglówka też jest ciekawym akcentem w obrazie. usmiech

Mariucha
Tubylec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #159 : 26 Maj 2011 - 22:40:31 »

Pojawiam się ponownie.Dziekuje za wyrażone opinie.

Olej/13.        Pechowy?
 Płótno na kartonie 24x30.
Inspiracja obrazem pana Leffel

Olej/14
Płótno na kartonie 30x40.
"O świcie na rybach"

Kolory trochę przekłamane,ale tylko takim aparatem dysponuje.

Olej/15

Płótno 30x40
Obraz na podstawie szkoły Cardera

62.Akwarela 24x30 Fabriano
Inspirowane akwarelą w necie

63.Akwarela 24x30 Fabriano
Z książki Granta Fullera.

54,Akwarela.Z tej samej książki temat
Strony: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: