Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
17 Wrzesień 2019 - 23:41:50 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Mariucha  (Przeczytany 75347 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Hexe
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #130 : 01 Kwiecień 2011 - 16:07:29 »

Mnie urzekła praca 56 "Po burzy", barwa nieba i przebłyski słońca. Cudo!
GAdS

Linki sponsorowane:

Monika
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #131 : 01 Kwiecień 2011 - 19:45:00 »

Wszystkie są piękne,ale "Po burzy" najpiękniejsza.Lekkość,ulotność tej pracy sprawiła,że przyglądam się jej jakby zaraz miała zniknąć...A w wodzie chciałabym zanurzyć dłoń...
Gruszka
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #132 : 01 Kwiecień 2011 - 20:31:46 »

Mi bardzo podobają się wszystkie, za wyjątkiem regat i zimy oczko  ale poranki i to lato - takie spokojone - bomba!

Mój boże, a ja nie mam w domu ani kropli wódki...
/Dwa żebra Adama/
amaretta31
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #133 : 03 Kwiecień 2011 - 18:40:18 »

Przepiękne! Wszystkie! oklasky
tomasso
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #134 : 04 Kwiecień 2011 - 10:36:59 »

Zimny poranek w drugiej wersji znakomity, jest w nim coś japońskiego, Lato też fajne. Po burzy byłby fajny gdyby nie kopnięto lekko perspektywa (przynajmniej takie jest wrażenie). Razi mnie w tych akwarelach ostrość pędzla. Czasem przekraczasz te ograniczenia (we wspomnianych obrazkach) ale czasem niestety nie. Krótko mówiąc, więcej wody i więcej odwagi, a jest całkiem fajnie.
impresjonista
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #135 : 04 Kwiecień 2011 - 19:02:20 »

xxxxxxx

Nie ma doskonałości, jest tylko doskonalenie...
Mariucha
Tubylec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #136 : 05 Kwiecień 2011 - 14:17:55 »

Toś mnie zaskoczył Impresjonisto!!!
Zmuszam się?Tak .Przykuty łańcuchami jestem,tylko nie wiem przez kogo.Czy to udręka?Być może, tylko jeszcze nie wiem dla kogo.Dla mnie nie,ale dla Ciebie udręką musi być oglądanie moich wypocin.No i najdziwniejsze w Twej opini jest to że ,wiesz co mi sprawia przyjemność.Znamy się?
W moim profilu nic nie widać ,bym podpisywał się jako ARTYSTA PLASTYK.Z chęcią obejrzałbym natomiast coś Twojego,wszak jesteś Impresjonista!

Tomasso.Ten zwichrowany horyzont powstał na skutek podniesienia się boków akwareli podczas robienia zdjęcia.W realu jest wszystko z tym obrazkiem cacy.
Dziękuję Wszystkim za opnie.
Pozdrawiam
teresa
Admin
*

Aktywność:
7%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #137 : 05 Kwiecień 2011 - 17:39:16 »

Jak się domyślam, (bo tylko domyślam) to impresjonista, mocno się związał z programami komputerowymi,
(wirtualnym malarstwem), zresztą sam określił ..

impresjonista;
Maluję, lub jak to określam, wylewam hektolitry wirtualnych farb olejnych, na wirtualne płutno, czego skutkiem są moje prace.

stąd też zapewne i opinie impresjonisty są nieco nietypowe do malarstwa tradycjonalnego.
Wirtualne malarstwo to nie farba, pędzel, terpentyna, sztaluga i brudne ręce, jednak malarz ze sztalugą i paletą kocha swoje powołanie do malarstwa,
tęskni do zapachu farb.
Z wypowiedzi impresjonisty wnioskuję iż mocno się zaangażował w wirtualne malarstwo tj.
grafikę komputerową co jego komentarze dają się odczuć jako zimne oceny sugerujące inne techniki tworzenia, jak np.fotografia.
Powinien jednak wiedzieć, że malarstwo w realu mimo różnych trudności przynosi nam satysfakcję tworzenia namacalnego dzieła.
Powinien też wiedzieć,  że kończy się już  moda na grafikę komputerową i mimo, że wiele osób zachwyca się możliwościami komputera,
to po prostu jest grafiką konwencjonalną. Wracają czasy,gdzie najbardziej jest pożądana grafika, rysunek (sztuka) odręczna.
Rysunki, portrety, projekty np. okładki płyt, ilustracje bajek, każdy chętniej kupi płytę, zamówi portret, lub książkę z ilustracjami,
które zostały zaprojektowana, narysowane ręcznie .

Oczywiście rzucono się na malowanie portretów i innych malowideł, które powstają przy użyciu tabletu graficznego,
a następnie są drukowane na wysokiej jakości płótnach, następnie płótno jest naciągane na blejtram malarski,
potem wykończone specjalnym lakierem, który wzmacnia głębię kolorów oraz nadaje połysk.
Takie obrazy dawały się sprzedawać a i autor wirtualnych malowideł miał więcej czasu i mniej brudnej pracy.

Ale przyznaję też, że pobawiłam i bawię się trochę programami do wirtualnego malowania,  
coś tam wychodzi ale niestety, tych "malowideł' nie ma w realu.
Chociaż gdyby  stworzyć coś naprawdę dobrego i ładnego - można by wówczas pokusić się o jakiś wydruk, no i trochę zarobić.
Mimo, że zabawa tabletem jest dość przyjemna a zarazem też pomaga w malarstwie realnym,
to jednak nie zamieniłabym sztalugi, farb, palety, terpentyny i inne.. na tablet.

Mariucha rozpisałam się w Twojej galerii, ale tylko dlatego, że Twoja odpowiedź na komentarz Impresjonisty była nieco zakłopotana.
Nie sądzę byś się przejmował komentarzem i oceną Impresjonisty, myślę że nasz kolega posiada dużą wiedzę na temat malarstwa,
ale teoretycznie, natomiast widzi malarstwo ze strony wirtualnego pędzla.
Dopóki nie widziałam prac w realu Impresjonisty to chyba tak ocenić mogę wypowiedzi Impresjonisty.

Co do Twoich ostatnich akwarelek to "Lato" i "Po burzy" są moimi faworytami, chociaż pozostałe też mają swój urok.
Szczególnie woda w Twojej akwareli wychodzi pięknie, ba, nawet daje się odczuć klimat każdej pracy. usmiech

Mariucha
Tubylec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #138 : 05 Kwiecień 2011 - 18:26:23 »

Tu nie chodzi o moję zakłopotanie.Nie chodzi też o krytykę.Tylko strasznie nie lubię,że komuś więcej wiadomo o moich upodobaniach,marzeniach ,strachu itp odemnie.Jeden prezes K.......i Jarosław mi wystarczy.
No i z chęcią obejrzę prace kogoś kto zna się na tym lepiej.Wszak uczymy się od lepszych.
Tereso dziękuje.
Pozdrówka
impresjonista
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #139 : 05 Kwiecień 2011 - 20:06:07 »

xxxxxx

Nie ma doskonałości, jest tylko doskonalenie...
Strony: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: