Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
17 Wrzesień 2019 - 23:42:38 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: piciasto  (Przeczytany 17109 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
teresa
Admin
*

Aktywność:
7%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #30 : 03 Lipiec 2011 - 13:26:12 »

"Jesienne jeziorko"
piciasto;
Z prawej strony chciałem lekko zakręcić, żeby jeziorko było okrągłe i dlatego ta wypukłość.
tak do końca, nie tylko jest to błędem wrażenia wypukłości, ale też zwróć uwagę na światło na tafli wody.
napisałam;
błąd- złe pociągnięcia ) pędzla (nie ma wtarcia światła w wodę) czyli warstwa bieli nie zmieszana z kolorem.

to znaczy, że tylko czystą bielą nierówno, smugami "zaznaczyłeś" światło na wodzie,
zamiast ładnie wypracować wodę jak w innych miejscach obrazu.

GAdS

Linki sponsorowane:

marlena
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #31 : 03 Lipiec 2011 - 20:53:54 »

będę banalna w ocenie ale trudno... obrazy po prostu zapierają dech w piersiach, szczególnie konie, sama lubuję się w tym temacie i dużo koni maluję, obraz 5 ok, nie wiem o jakiej deformacji była mowa. przepiękny realizm, pozdrawiam
adorata
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #32 : 04 Lipiec 2011 - 07:55:40 »

Obrazy malowane z pasją i wyczuciem, efekt bardzo mi się podoba... hura rotfl
know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #33 : 10 Lipiec 2011 - 16:30:42 »

Ostatnia praca - podobnie jak dwie wcześniejsze  okok najlepsza jest tafla wody, a raczej lustro... no i w ogóle góra w oddali /kolorki/, roślinność bliżej /też kolorki;)... świetne.
Jak mówiłem - dla mnie inspirujące, bo podobają mi sie takie widoczki, a jakoś boje sie zabierać za takie sielskie klimaty ;) ale już mam plan i za jakiś czas wrzuce do siebie coś w takich Twoich klimatach  oczko

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
piciasto
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #34 : 10 Lipiec 2011 - 21:53:26 »

Dziękuję za słowa uznania :D Bardzo podoba mi się to na tym forum.że ludzie którzy świetnie malują potrafią zachwycać się obrazami innych! I to jest bardzo motywujące usmiech  Jeżeli chodzi o mnie to jeszcze nie obrałem swojego kierunku w malarstwie. Lubię malować pejzaże i konie,ale w głowie mam jeszcze kilka innych pomysłów.
piciasto
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #35 : 26 Grudzień 2011 - 09:58:34 »

18. "Staw w ogrodzie u Sadzów" 46x38

przez administrację forum za kolorystykę i wykonanie.

Kilkanaście zdjęć zrobiłem tego obrazu,różnym sprzętem i żadne nie wyszło jak należy!
Wybrałem "najlepsze" według mnie,ale w rzeczywistości duuuuużo lepiej to wygląda. Pozdrawiam wszystkich ;)
DavidZ
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #36 : 26 Grudzień 2011 - 14:09:47 »

fajnie, podoba mita, choć ogólnie nie luię krajobrazów okok

teresa
Admin
*

Aktywność:
7%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #37 : 26 Grudzień 2011 - 15:02:07 »

piciasto;
Wybrałem "najlepsze" według mnie,ale w rzeczywistości duuuuużo lepiej to wygląda. Pozdrawiam wszystkich ;)

Myślę, że w rzeczywistości barwy są bardziej nasycone, jak niżej, wiec pozwoliłam sobie na powtórzenie fotki "Staw w ogrodzie u Sadzów"
i na przeanalizowanie, może nie tak, tylko jak na dotarcie do stylu malowania tej scenki pejzażowej, niewątpliwie ładnej.

Zieleń i jej odcienie pięknie wkomponowane w inne barwy,  aż po gorące. Niebo w przejściach barwnych delikatne, super.  okok
Natomiast kolor wody a w niej cienie mocno granatowe, aż do czerni nie za bardzo mi leży.
Trochę obraz traci na równowadze kolorystycznej. Zbyt ciężki jest ten granat.
Gdyby w wodzie odbijały się barwy tej zeschłej trawy (pomarańcze, czerwienie, zielenie) to by złagodziły ten efekt ciężkości jednego koloru.
Niebo jak widzimy na obrazie jest delikatne i jak wyżej wspomniałam w barwach mieszanych,
natomiast woda w stawie zupełnie odbiega od otoczenia a powinna przybrać kolor przybliżony do nieba,
tym bardziej iż jest to przestrzeń otwarta.
Zgadzam się z ciemnymi brzegami, ale już bliższy plan wody zupełnie psuje całą tonację kolorystyczną obrazu.
Dalszy plan ( trawy, drzewa, lasek) cudownie wtapiają się ( perspektywicznie, kolorystycznie) w dal.

Zbliżyłam nieco Twój pędzel.

Jak widać, cienka warstwa nakładania farby, pociągnięcia zdecydowane, suchy pędzel,
styl malowania plamą, przypuszczam iż  poprzez nakładanie i ścieranie farby (widoczna faktura podłoża), mało detalu.
Woda mało wypracowana,  piciasto, gdybyś wodę malował poprzez nakładanie i ścieranie farby,
wówczas efekt by był o wiele korzystniejszy.
Ogólnie - efekt stylu malowania - typowo malarski  -  okok piękny.

ps.
Jeszcze nasuwa mi się taka myśl, woda w stawie, trochę przypomina jakby padał lekki deszczyk, (przyglądając się fakturze)
chociaż na to nie wskazuje niebo i otoczenie, ale na Twojej fotce to może, może, trochę jestem nie pewna.
Ale zapewne nam to wyjaśnisz bliżej.
cheyennee
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #38 : 03 Styczeń 2012 - 12:48:16 »

Świetne prace. Podoba mi się styl. Kopie też super okok
OGNISTY
Bywalec
*