Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
26 Marzec 2019 - 09:16:44 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 19   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Mariucha  (Przeczytany 71139 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Mariucha
Tubylec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« : 26 Czerwiec 2010 - 16:13:23 »

Akryl .Format 21x30.Można powiedzieć,że to mój pierwszy.Do tej pory pacykowałem akwarelą.Zdjęcie słabej jakości z aparatu telefonicznego.

1.
GAdS

Linki sponsorowane:

Stopa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #1 : 26 Czerwiec 2010 - 16:31:17 »

Perspektywa popieprzona, obraz mało zróżnicowany.
Dobrze malowane skały.

"Każdy może tworzyć byle co i ma prawo być z tego zadowolonym, byle by nie był w swej pracy szczerym i znalazł kogoś, który równie kłamliwie będzie to podziwiał." Stanisław Ignacy Witkiewicz

I moja galeria http://www.tessart.pl/smf/index.php?topic=976.
Mariucha
Tubylec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #2 : 26 Czerwiec 2010 - 16:52:18 »

Rozumiem,że chodzi o powietrzną?Trochę mam problem z przerzuceniem się na akryl.Tam woda rozjaśnia,tutaj inaczej trzeba kombinować.
Dziękuję.
Ps.Jeszcze gorzej mi idzie z olejem. rotfl
teresa
Admin
*

Aktywność:
37%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #3 : 26 Czerwiec 2010 - 17:00:11 »

bardzo łatwo maluje się olejem, bo przecież malując obraz w oleju możesz błędy eliminować,
poprawiać , zmieniać, natomiast akryl ma to do siebie,że bardzo szybko schnie i
jak podobnie z akwarelą poprawić się nie da, więc radzę studiować , trenować malarstwo olejne.

usmiech
Akrylami mogą dobrze malować Ci co już mają duże doświadczenie w warsztacie malarstwa,
wiec zrozumiałe są błędy u ludzi zaczynających dopiero malować. "Nie od razu Kraków zbudowali"
Malarstwo to całe życie nauka, więc masz bardzo dużo, dużo czasu by opanować techniki malowania.
Stopa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #4 : 26 Czerwiec 2010 - 17:03:08 »

Akrylem można podobnie posługiwać się jak akrylem, chodzi mi tylko o ułożenie np. wody która
wygląda jak plastikowa ;)

bardzo łatwo maluje się olejem, bo przecież malując obraz w oleju możesz błędy eliminować,
poprawiać , zmieniać, natomiast akryl ma to do siebie,że bardzo szybko schnie i
jak podobnie z akwarelą poprawić się nie da, więc radzę studiować , trenować malarstwo olejne.

usmiech
Akrylami mogą dobrze malować Ci co już mają duże doświadczenie w warsztacie malarstwa.

No nie zgadzam się Tereso obraz olejny buduje się z poszczególnych etapów a na akrylu
lepiej się uczyć i malature w każdym momencie mozna poprawiać.

Akryl wymyślono w latach 60 po to żeby ułatwić malarstwo a nei je utrudnić.

"Każdy może tworzyć byle co i ma prawo być z tego zadowolonym, byle by nie był w swej pracy szczerym i znalazł kogoś, który równie kłamliwie będzie to podziwiał." Stanisław Ignacy Witkiewicz

teresa
Admin
*

Aktywność:
37%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #5 : 26 Czerwiec 2010 - 17:11:04 »

Stopa mi chodzi o to,że olejem jest większa możliwość działania na obrazie,
akrylem nie powiedziałabym, że tak jest.
Trzeba naprawdę dobrego malarza by mógł wydobyć z akryli wizualne podobieństwo do oleju.
Ale nie będę się sprzeczać, że akryle wynaleziono by ułatwić malarzom pracę, to tak,
ale nie sprawdziły się w udoskonaleniu malowidła, i nie sprawdziły się tak do końca w łatwiejszym malowaniu.
W dalszym ciągu postępują eksperymenty by te farby udoskonalić, by były bardziej miękkie.
I nie wysuszały się tak szybko.

ps.
 Aby spowolnić proces schnięcia akryli trzeba zastosować specjalne palety utrzymujące wilgoć lub należy skrapiać paletę z farbami wodą,
a na czas przerwy w malowaniu nakrywać ją folią, by wilgoć nie parowała.
A jeszcze jeśli farba jest za gęsta dodajemy odpowiednie media do akrylu, są media spowalniające zasychanie farby akrylowej,
media matowe lub media błyszczące. W technice zbliżonej do olejnej lepiej rozrabiać akryle mediami niż wodą,
wówczas barwy nie tracą swej intensywności i lepiej się rozprowadzają na podłożu.
Mariucha
Tubylec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #6 : 26 Czerwiec 2010 - 17:22:36 »

Mam nadzieję,że jakoś się przestawię i na akryle i na oleje.Nie mam zamiaru też porzucać akwareli,
z którą na początku też strasznie się borykałem.Wiem,że wiele jeszcze mi zostało do udoskonalenia toteż ciągle coś tam tworze.
A to jedna z moich prac .
2.

Stopa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #7 : 26 Czerwiec 2010 - 17:29:43 »

Ta akwarelka wygląda jak akryl hehe
Podoba mi się, sympatyczna praca.

Mariucha
Tubylec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #8 : 26 Czerwiec 2010 - 17:52:51 »

Ale akwarela.Trochę pierwszy plan kiepski,no ale ujdzie w tłoku.
Stopa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #9 : 26 Czerwiec 2010 - 18:14:03 »

Lewą dolną stronę trochę p€ściłaś, i nie odciełaś pierwszego planu od drugiego, ale ogólnie ok.

Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 19   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: