Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
20 Sierpień 2019 - 02:48:31 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 9   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Efre  (Przeczytany 28705 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
teresa
Admin
*

Aktywność:
10%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #10 : 08 Czerwiec 2010 - 13:29:22 »

O ! ale niespodzianka, te trawy są świetnie namalowane. Światło i cień pięknie wyostrzone.
Widzę, że jak chcesz to widzisz perspektywę, głębię, Jestem mile zaskoczona. okok
Jednak plener to prawdziwy warsztat spostrzegawczości. usmiech

ps. Uwagi adriannae są cenne, warto je wziąć pod uwagę. tak
GAdS

Linki sponsorowane:

adriannaa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #11 : 08 Czerwiec 2010 - 13:34:51 »

tez mi się bardzo podobają,naprawdę okok dobra robota,już nie mogę się doczekać następnej pracy.

Piękno nie wymaga wyjaśnienia, co więcej, może wyjaśnić wiele rzeczy samo.Najpiękniejsze dzieło sztuki jest tym, co dociera do umysłu i serca, bez pomocy krytyków sztuki.

Aleksiej Antonow
Davanita
Bywalec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #12 : 08 Czerwiec 2010 - 18:22:17 »

A mnie się najbardziej podoba 2 i 7, fajnie namalowane i pomysłowe, podoba mi się kolorystyka... no i ostatnia praca super usmiech
Efre
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #13 : 08 Czerwiec 2010 - 21:14:31 »

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona opiniami, nie spodziewałam się tak przychylnych ocen moich prac  hura hura hurausmiech wszelkie rady i sugestie na pewno wykorzystam usmiech dziękuje serdecznie usmiechusmiechusmiech
Efre
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #14 : 27 Wrzesień 2010 - 16:02:38 »

Akryl na papierze

12.

13.

know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #15 : 27 Wrzesień 2010 - 20:44:24 »

Aczkolwiek perspektywa troche sie pogubiła w pracy na zielonym tle... nie mówie, że namalowałbym lepiej , możliwe że nie aczkolwiek ciut ciut krzywo przedmioty wzgledem podłoża. Co nie znaczy że mi sie nie podoba,  bo kolorystyka (tło  tak), kompozycja  - jak dla mnie - bardzo na plus  okok

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
Efre
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #16 : 30 Wrzesień 2010 - 15:58:13 »

14. Jeździec

know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #17 : 30 Wrzesień 2010 - 16:57:23 »

...jeszcze wymiary by sie przydały... Całość od razu robi na mnie bardzo fajne , pozytywne wrażenie. Te zielenie, błękity, turkus, przełamane brązem, beżem czy czym tam jeszcze... no bardzo miekka kolorystyka - zdecydowanie in plus  okok technicznie ja bym jeszcze poprawił drzewo na srodku, dąb czy co to jest, korone, bo troche odstaje od korzeni jakoscią...
- no i na urwisku po prawej ten konar, drzewo jak litera Y... srednie. reszta - kompozyzja - mnie sie podoba  tak

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
Zachary
Instruktor
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #18 : 30 Wrzesień 2010 - 18:59:00 »

Bardzo ciekawa praca,mam jakieś nieodparte wrażenie że jest"płasko" nie ma głębi w obrazie mhm  mysl sam nie wiem czegoś mi brakuje hih  okok
Ale taka odmienna praca,na codzień widze inne,miło patrzy się na odrobinę fantastyki,gratuluje udanej pracy  okok

Dubito Ergo Cogito....
teresa
Admin
*

Aktywność:
10%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #19 : 01 Październik 2010 - 09:10:46 »

Zachary:
jakieś nieodparte wrażenie że jest"płasko" nie ma głębi w obrazie
Słusznie zauważył Zachary nie udało się w "Jeźdźcu" wypracować tzw. dali, przestrzeni (niebo, chmury)
Tak naprawdę to praca jest zamknięta w tle obrazu, bo trudno powiedzieć iż jest to niebo,
chociaż blisko jest do perspektywy po lewej stronie malowidła (na styku krawędzi urwiska z niebem gdzie stoi jeździec)
Zapewne jest to wynikiem ciemniejszych barw i gdyby one były zachowane w dalszym planie obrazu, wówczas efekt dali by był zachowany.
Jasne barwy nieba, centralnie (w obrazie) zniwelowały tę przejrzystość przestrzeni.

Kolory, wszystkie barwy, podobają mi się, wykonanie korzeni drzewa, szczególnie,
ale sam  tytułowy jeździec jest bezbarwny, nie chodzi o kolor a o wrażenie.
W moim odczuciu to drzewo jest centralnym zainteresowaniem widza poprzez wyeksponowanie głównie korzeni (kolorystycznie i technicznie)
Reszta jest jakby dodatkiem do tego drzewa.

Oglądając resztę Twoich prac mam wrażenie,
że trzeba by było poćwiczyć perspektywę tak bardzo ważną w tego typu obrazach.
W kolorach, w detalach (w dobieraniu ) jesteś na poziomie dość wysokim.
Dzbanek, metaliczny wygląd,  kielich, płyn, szkło, szkatułka i inne przedmioty bardzo mi się podobają, wrażenie bardzo realistyczne.
Jednak nie obraź się perspektywa leży  bezradny i tu trzeba koncentracji nad tym głównym zagadnieniem w malarstwie,
by Twoje obrazy były doskonalsze i przedmioty nie wisiały jak zauważ dzbanek na szkatułce. (brak światła i cienia tego co tak pięknie wykonane jest na dzbanku))

powodzenia życzę w dalszych dziełach. usmiech tak
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 9   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: