Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
26 Czerwiec 2019 - 11:29:19 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 9   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Efre  (Przeczytany 28065 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Efre
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« : 06 Czerwiec 2010 - 23:23:25 »

Witam wszystkich bardzo serdecznie usmiech
Oto kilka moich prac, maluję od roku tak więc rewelacji nie będzie, chętnie zapoznam się z komentarzami usmiech

Akryl

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

Olej

10.

GAdS

Linki sponsorowane:

know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #1 : 07 Czerwiec 2010 - 00:16:44 »

a jaki format dzieł?  podobają się i podobały by mi się bardzo jak by były duże: 1,2,7,10 - bardzo chętnie bym na ścianę powiesił, zwłaszcza 2: mrok, tajemnica... dokąd one prowadzą. Mam ciemne ściany - idealnie by pasowało chyba...  okok

co do pozostałych - kwiatów, to są dla mnie takie trochę "szkolne"... Może to celowy zabieg, nie znam się, ale sporo ludzi akrylami takie maluje mysl  ja bym bardziej poszedł albo w realistyczne, albo w bardziej ekspresyjne. Moim skromnym zdaniem:)

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
amaretta31
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #2 : 07 Czerwiec 2010 - 08:10:35 »

1 i 2 bardzo fajne, szczególnie te schody :-) I faktycznie przydałaby się informacja o formacie...
Jak na malowanie od roku, to bardzo fajnie. Choć kwiatki są wg mnie nieco mniej udane - razi ta zbyt jaskrawa zieleń w 3 i 4 i zbyt jaskrawa czerwień (wcale nie ceglasta) w 6.
Nie jestem wielką znawczynią, może taki był Twój zamysł... więc nie bierz tego za bardzo do siebie  oczko
Ale już w 8 jest dużo lepiej - lepsze kolory tulipanów, bardziej realistycznie i ta świeca bardzo fajnie namalowana. :-)

adriannaa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #3 : 07 Czerwiec 2010 - 12:01:55 »

I ja dorzucę kilka słów: szkoda ,ze nie są podpisane szczególnie nr.1,nie wiem jaki był twój zamysł ,a nie chciałabym błędnie odczytać dzieła.
Numer 7 -świetna praca ,tutaj barwa mi się podoba im dłużej jej się przyglądam tym jest jeszcze bardziej ciekawa  okok okok
W pozycji nr 8 jak już zaznaczyła amaretta świeca fajnie wyszła.
Są jeszcze pewne problemy z trójwymiarowością, i proporcją , ale troszkę  ćwiczeń i powinno być ok.
Musisz zwrócić uwagę na to ,,,,,żeby pilnować "płaszczyzny"bo niestety na niektórych pracach ma się wrażenie ,ze zaraz coś spadnie tak są przechylone twoje stoliczki - prace 3,8,9

Piękno nie wymaga wyjaśnienia, co więcej, może wyjaśnić wiele rzeczy samo.Najpiękniejsze dzieło sztuki jest tym, co dociera do umysłu i serca, bez pomocy krytyków sztuki.

Aleksiej Antonow
echium
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #4 : 07 Czerwiec 2010 - 14:48:11 »

Najlepsze są schody okok Jeszcze dobre są prace 1 i 7
teresa
Admin
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #5 : 07 Czerwiec 2010 - 17:07:55 »

słusznie zauważyła adriannaa, że brak opisów prac, (nie koniecznie) ale znacznie łatwiej byłoby nam oceniać, komentować,
dyskutować. Rzeczywiście przydałyby się jakieś informacje z Twojej strony o technice, formacie itp.

Jeśli ja bym  miała wybrać prace, która mi się podoba to zapewne nr. (brzydko to brzmi) 7,8,i 3.
Oczywiście wszystkie są bardzo interesujące w swych kolorach i  barwach. Natomiast w pracy nr. 8
szczególnie zwróciłam uwagę na świeczkę. Bardzo ładnie i zaznaczam dobrze namalowana.
Praca nr.7 naprawdę mnie zachwyciła. Precyzyjne wykonanie, detale szczegółowo wypracowane.
Inne techniczne błędy wcześniej wspomniały moje poprzedniczki.
Ale takie błędy z czasem można wyeliminować za pomocą ciągłego treningu. usmiech

czekamy na inne jeszcze Twoje prace, okok
Efre
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #6 : 07 Czerwiec 2010 - 21:51:37 »

Niezmiernie mi miło z tak pozytywnych komentarzy, osobiście jestem bardzo krytyczna wobec własnych prac, mimo że uczę się malować samodzielnie usmiech
Niestety nie zapoznałam się jeszcze z technikami malarskimi, maluję na grubszym papierze prawdopodobnie do akwareli o wymiarach 42x56 cm, wszystko maluję pędzlami. Co do tytułów, nigdy się nad nimi nie zastanawiam, zazwyczaj  maluję to na co mam w danym dniu ochotę stąd prawdopodobnie te jaskrawe barwy..  usmiech usmiech usmiech usmiech usmiech hura
teresa
Admin
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #7 : 08 Czerwiec 2010 - 03:55:35 »

Efre;
Niestety nie zapoznałam się jeszcze z technikami malarskimi, maluję na grubszym papierze prawdopodobnie do akwareli o wymiarach 42x56 cm, wszystko maluję pędzlami.

Jednym słowem warto by było się zastanowić i przymierzyć do malowania na płótnie olejami.
Widzę w Tobie zdolności ku dobremu malarstwu. Jeśli opanowałaś dość dobrze akryl,
radzisz sobie z wyborem, łączeniem kolorów z pędzlem - to wystarczy popracować trochę nad perspektywą, światłocieniem, przestrzenią
(bo to u Ciebie  kuleje),
zaznajomić się z technikami. Styl malowania jak widać to już swój jaki taki masz a więc droga Efre zabieraj się do pracy i maluj.
Szkoda talentu marnować tylko na papierze. mysl usmiech
Efre
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #8 : 08 Czerwiec 2010 - 12:52:01 »

Ślicznie dziękuję za tak wielką motywację do działania hura od razu mam ochotę wziąć się za pędzle usmiechusmiechusmiechusmiechusmiech

Tu jeszcze jeden dość świeży malunek w plenerze, był malowany na kocu i na szybko usmiech

przez administracje forum.
11.
adriannaa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #9 : 08 Czerwiec 2010 - 13:23:59 »

Nr 11,może i ostatni i najszybciej, jak mówisz malowany ,dla mnie numer 1.,pomimo ze dzieje się jeszcze coś nie tak  z odbiciem w wodzie ,ale zaczyna być coraz bardziej ciekawie, proszę zwróć uwagę ,jak na bokach kartki  wykończyłaś wodę jednak brakuje tej ciągłości:chodzi mi dokładnie o te miejsca-

Piękno nie wymaga wyjaśnienia, co więcej, może wyjaśnić wiele rzeczy samo.Najpiękniejsze dzieło sztuki jest tym, co dociera do umysłu i serca, bez pomocy krytyków sztuki.

Aleksiej Antonow
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 9   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: